reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením k internetu po startu (win 7)

antietanol (1)|17.10.2010 18:44
Zdravím, po startu winu mě nefunguje internet. Napíše to, že přístup k síti není k dispozici. Windows nadetekuje 2 síťe- Domací a pak Neznámou síť. Na domácí je přijato asi 4000 bajtů/0 odesláno a Neznámá (která tam vůbec nemá co dělat) píše že bylo přijato 1800 bajtů/ 0 odesláno. Když jsem zkoušel automatickou opravu, tak mi to nic nenašlo. K rozjetí připojení vždy zakážu a znovu povolím Připojení k místní síti a už je vše ok, Neznámá síť zmizí a Domácí funguje jak má. Zjistil jsem že když restartuji počítač a nebo ho na kratší dobu vypnu (cca 5 min), tak připojení po najetí Win funguje normálně. Ale pokud je počítač vypnutý delší dobu, tak po startu win připojení zase nefunguje jak mám a mám zpět problém s přístupem k síti a win hlásí 2 sítě. Zkoušel jsem i reinstalovat windows (zda se nejedná o chybu v ovladači), ale ani to nepomohlo- tak se chci zeptat, zda nemáte nějakou radu, co mám zkusit?
Ps: Dodávám že kabel od netu mám strčený rovnou do pc a siťovku mám integrovanou, mám jedno pc a měl bych mít i jednu síť.
Předem díky
MartyMcFly (222)|23.10.2010 17:20
Zdravím,
Podobný problém jsem zaregistroval na jiném počítači, ale s variací, že když se počítač vrátí z hibernace či spánku do aktivního režimu je třeba restartovat síťové rozhraní aby si znovu z DCHP serveru vzal nastavení IP adres a mohl do internetu. Dle mě se spíše jedná o chybu ovladačů (generic), které dodává Microsoft. Zatím jsem si nějak nenašel čas zkusit nainstalovat ovladače přímo od dodavatele hardware.

Howk.