reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s DNS serverem

Bartheez (2)|18.10.2010 10:11
Zdravím, prosím o pomoc s jedním problémem. Začnu úplně od začátku. Jestli něco nazvu špatně tak se nezlobte, moc tomu nerozumim :) Meli jsme doma připojený 3 pc přes wifi, po nějaky dobe wifi začala stávkovat, tak jsme chvíli jeli přes kabel. Když jsem se to snažil spravit, zkoušel jsem měnit ruzny nastavení v routeru, pořád nic tak jsem se naštval a resetoval ho do toho základního výrobního nastavení, což jsem dělat neměl protože jsem neveděl jak to znova nastavit, tak už net nefungoval ani přes kabel. router se musel dát nejakymu expertovi kterej to dal dohromady a ted když se chci připojit, všechno to ukazuje jakože jsem připojený ale stránky se nenačítají, ani např icq nejde proste nic (podle toho experta je nastavení routeru v pořádku). Podle diagnostiky ve win7 je problem prej v tom, že "server DNS neodpovídá". Někde jsem četl at zkusím v příkazovém řádku vypsat mezipamět DNS nebo tak něco. Píše mi to ale "Nelze zobrazit mezipamět překládání DNS". Nevim kde tu chybu opravit, jestli máte nějaky napad, budu vděčnej, předem díky ...
durib (1141)|18.10.2010 11:26
Mno chtelo by to nejaky screeny z WAN nastaveni routeru, pote jeste napsat typ routeru a mapu pripojeni (odkud kam jde kabel, poskytovatel atd.)
Nevim co je to za experta, ze nedokaze funkcne nastavit router?
Bartheez (2)|19.10.2010 10:53
Omlouvam se už je to vyřešené...nevim sice jak je to možný ale stačilo jen v kažem pc v nastavení síte nepřiřazovat DNS automaticky ale napsat tam napevno to, co ukazoval router.