reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

POWER SAVING MODE problém

Moskau3 (59)|18.10.2010 21:06
Zdravím :)

Nu, takže asi před měsícem jsem si koupil nový monitor ( LG LED FLATRON E2040S ).

A asi po dvou týdnech provozu jsem klasicky zapnul PC a monitor vyskočilo na mě POWER SAVING MODE, říkám si co to ? Vypnu zapnu monitor ,nic! Dám restart PC vypnu zapnu monitor ,nic ! Zkoušel jsem různě prohazovat káble ,nic! Asi po 20minutách ( NE opravdu nemyslím obrazně, ale opravdu po 20minutách ) vysilujích restartech monitor naběhl nevím čím a jak a proč. Jakmile naběhl windows z orig. CD-čka jsem nainstalovat nejnovější aktualizace nebo co to bylo, aktualizoval grafiku.

Asi 2týdny jsem jel bez problému ale dnes to stejné, ale až na to, že už restartuju PC a monitor asi už 40minut a stále nic !!!

-Po startu PC nic nepípá, žádné zvuky.
-Nic nehoří, nic nesmrdí.
-Nekopu do PC, nekopu do monitoru.

Takže asi tak PC jede ! Jen monitor ne ! Upozorňuju, že monitor jsem zakoupil nový, asi před měsícem !

Ale já opravdu nevím čím to je :( prostě budu moc rád za každou RADU !

Nejsem zas takový odborník tudíž prosím psát "laicky" :p

Děkuji !
Jandaskunk (2330)|18.10.2010 21:34
Jiné monitor(y) fungují na PC v pohodě (případně tento monitor na jiném PC)? Připojuješ ho přes DVI nebo přes D-Sub kabel?

To, že po startu PC nic nepípá spíš značí, že nemáš zapojen speaker (pokud teda "nicnepípáním" nepovažuješ jedno krátké pípnutí).
durib (1141)|18.10.2010 22:20
Me by pomohlo, kdybys napsal svoji sestavu (hlavne grafickou kartu) a kabel, kterym pripojujes monitor k PC.

Dale by pomohlo (jen je-li to mozne, pak dle poradi):
0. Zkontrolovat zapojeni vsech kabelu (rozpojit, zapojit, poradne dotahnout)
1. Pripojit monitor k jinemu PC
2. Prohodit pripojeni grafickych vystupu na graficke karte (napr. 2x DVI- tak zapoj ten druhy)
3. Jiny kabel?
4. Jiny monitor?
5. Zkusit jinou grafickou kartu
Moskau3 (59)|19.10.2010 15:01
Od monitoru mám obě "šňůry" takovéto (první obrázek)

Ale vzadu u PC mám taky tento "stěma špičákama :D"

Takže to do sebe nepasuje tudíž tam mám tuto korekci (druhý obrázek)

Vše mám zatlačené,dotažené,přitlačené a tím pípáním jsem myslel jakože když je třeba vadný HDD tak to pípne např. 2x.

Nemám možnost s porovnáním s jiným PC !

Takže mám otevřít case u dát tam tu korekci na stálo ? Vyměnit?

Jo a grafika nVIDIA 9600 GT
istockphoto_482775-d-sub-plugs.jpg ATI%20DVI-DSUB%202.jpg
durib (1141)|19.10.2010 16:15
[quote=Moskau3;409933]tudíž tam mám tuto korekci.....Jo a grafika nVIDIA 9600 GT[/quote]

Graficka karta ma vystupy, kterym se rika DVI. Ty mas kabel s konektorama, kterym se rika VGA/RGB. Proto je tam zapotrebi ta redukce.
1. Kazdopadne grafika ma ty vystupy 2, tak to zkus zapojit do toho druheho.
2. Pokud nepojede, bylo by VELMI moudre zapojit monitor nekam jinam (treba i notebooky maji VGA)

Taky jeste napis prosim presny model zakladni desky (chci vedet, jestli tam neni int. grafika). dik
Moskau3 (59)|19.10.2010 16:23
Grafika není integrovaná to poznám i já :p ...

Teď jsem tedy monitor píchnul přes tu redukci do NB a monitor jede ...
Jandaskunk (2330)|19.10.2010 16:29
[quote=durib;409952]
Taky jeste napis prosim presny model zakladni desky (chci vedet, jestli tam neni int. grafika). dik[/quote]

To by asi poznal, měl by tam minimálně konektor VGA navíc :) Nicméně nemyslím si, že přehozením redukce do druhýho slotu se něco vyřeší (samozřejmě může, ale je to nepravděpodobné), spíš bych zkusil jinou redukci nebo kabel. Připojování přes D-Sub (ten modrý) - případně monitor pouze s D-sub, hlavně s vyšším rozlišení - je vždycky taková sázka do loterie, jestli pojede vše bez problémů a hledat pak problém jestli je v konektoru u karty, redukci, kabelu nebo monitoru je někdy docela rozčilující a většinou se to úplně nevyřeší....škoda, že ten monitor máš už měsíc u sebe, protože pokud jsi ho objednával přes net, tak jsi měl možnost do 14ti dnů ho vrátit, což by byla nejlepší možnost a pořídit nový monitor s DVI (navíc za tu cenu jsou už 22" 1680x1050 s DVI), teď budeš muset hledat řešení a případně monitor reklamovat (což se nemusí povést....)


EDIT: Myslíš do NB bez redukce ne, přímo do konektoru D-Sub? (nepředpokládám, že máš noťas s DVI, to má málokterej). Zkoušel jsi už zapojit tu redukci a monitor do druhého výstupu na grafice?
Moskau3 (59)|19.10.2010 16:33
Prostě...

Mám teď ten monitor zapojenej v NB přes redukci a vše jede!

Kámo víš jak ... Pošly mi prachy a já si koupím lepší :p
Jandaskunk (2330)|19.10.2010 16:37
Prachy ti nepošlu, jen ti radím, abys příště nevyhazoval svoje prachy zas za nějaký šunt :) (aneb jak se říká "nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci" že :))

V NB máš konektor DVI (ten bílý)? Zkus ho připojit do NB napřímo bez redukce (určitě má D-Sub konektor)... Nebo spíš zkoušel jsi už ten druhej výstup u grafiky???
Moskau3 (59)|19.10.2010 16:41
Já tu žádnej druhej výstup nemám :(

Jen takovej ten širší tam kam pak píchnu redukci a ten modrej ale přesto to přece nejede :(

Takže tu mám jen stěma "špičákama :D" :(

A do NB to píchnu taky jen přes redukci jak mám teď
Jandaskunk (2330)|19.10.2010 17:11
Prosimtě "špičáky" je jakej konektor - ten modrej (může být i jiná barva), úzkej kterej sedí přesně na ten kabel co ti jde z monitoru nebo ten bílej (většinou), při kterém musíš připojovat tu redukci na druhém obrázku?? A vzadu na PC máš teda výstupy dva, tak které to jsou a vyzkoušel jsi oba dva?

EDIT: pro představu přikládám obrázek - modrý užší je konektor D-sub (analogový, kabely pro tento konektor ti jdou z monitoru), bílý široký je konektor DVI (digitální, na ten potřebuješ tu redukci, abys mohl zapojit svůj monitor)
Moskau3 (59)|19.10.2010 19:48
Ten modrej tam mám akorát že "naopak" jako těma "špičákama" ven. A to bílý tam mám taky dokonce vedle i v oranžové barvě
zsdx (2098)|19.10.2010 20:38
[quote=Moskau3;410003]Ten modrej tam mám akorát že "naopak" jako těma "špičákama" ven. A to bílý tam mám taky dokonce vedle i v oranžové barvě[/quote]

Asi mam malou predstavivost /VGA naruby :notsure/, muzes to vyfotit?
A jestli ti tam nejde ten kabel od monitoru, kup si "obracenej" a zapoj ho bez redukce primo do "modryho se spicakama".
robky (3195)|19.10.2010 20:41
hmmm, D-sub male výstup(samec="špičáky") na grafike?:notsure

Čo máš presne za grafiku?
Moskau3 (59)|22.10.2010 15:33
Tak chlapy PC jsem dovezl tam kde jsem ho koupil frajer tam cosi zkoušel z BIOSem pak usoudil že si ho tam budou muset nechat na dýl takže pak napíšu čím to bylo ;)
trance4ever (2)|13.1.2011 19:15
Dobry den,
mel jsem stejny problem, a to prosne tento: pri zapnuti jsem se snazil instalovat druhy system linux, nacitani dat probihalo normalne, ale cca po 30 sekundách DIGITAL POWER SAVING MOD (mimo jine tato hlaska se mi zobrazovala pri zapnuti tlacitka zasuvky a tudiz zapnuti monitoru, nikoliv PC)
PC nereagovalo tudiz restart.
Jak zde jiz nekdo napsal, zkontroloval jsem veskere komponenty, jejich zapojeni apod. Jediné co bylo vypnute a casto vypínam byl ventilator grafiky, grafika se v idle bezne uchladila sama, i pri hrach nebyl problem ale to byl ventilator zapnuty. Vypinal jsem ho protoze byl malinko hlucnejsi.

Cely problem byl dle meho nazoru v odpojenem chlazeni graficke karty ktera se me z nepochopitelných duvodu asi odpojovala. Nasledny restart a boot jiz probehl OK, monitor cca po 10 min vypnul do POWER SAVINGU ale bez problemu najel po aktivaci mysi. PC ted bezi jak ma.

Moje sestava: Intel Core2Duo E8400@3.00 GHz, MB Gigabyte EP-35 DS3 rev.2.1, RAM 2x2 GB,
Gainward ATI Radeon HD 3850 1024MB DDR2, HDMI, DVI, VGA,Monitor: LG FLATRON W2253TQ 22" Zdroj ATX PFC Xilence XP500.(12)R3, 500W, OS Windows 7 Profesional 64bit, Kubuntu 10.10,