reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WINDOWS VISTA .. drivery, problemy, rady, triky ..

pas!k (3765)|19.4.2007 07:14
Rozhodl jsem se zalozit tento globalni thread z vice duvodu .. zaprve je tu miliarda zbytecne se opakujicich threadu porad dokola a nemalou mirou se na tom podilelo sdeleni ktere jsem cetl na cdr ze Xp oem skonci s prichodem roku 2008. To me zrejme poved ek tomu abych se na tento system zameril uz ted a ziskal co nejvice zkusenosti s nim nez ho nevyhnutelne budu muset uvadet v praxi ve firemni siti .. Takze otviram timto diskusi ke vsem moznym i nemoznym tematum ktere maji spojitost s timto systemem ..

Ma prvni zkusenost je bohuzel negativni .. jelikoz jsem mel uz delsi dobou pekne zaprasenej notebook rozhod sem se pro reinstal a rek si ze tam zkusim visty .. prvni cesta vedla na stranky vyrobce asus kde jsem se ujistil ze jsou ke stazeni ovladace .. prekvapenim ale bylo kdyz ne vsechny drivery funguji napriklad zvukovka proste nejde i kdyz driver tam je.. zrejme jeste neni uplne nejlepsi doba prechazet na visty ale pokud opravdu skonci oemka bude to od noveho roku opravdu zajimave ;)) Prece jen to neni zase tolik casu . Jinak co se tyce vzhledu musim rict ze jsem dost tapal .. myslim ze idalni reseni by bylo kdyby ms udelal kompromis a pred prvnim prihlasenim dal uzivateli vybrat zda chce novy zvhled ci vzhled se podobajici win xp (nebo tam nejaka takova funkce je? ;)))
mech13 (5526)|19.4.2007 09:04
[QUOTE=pas!k]myslim ze idalni reseni by bylo kdyby ms udelal kompromis a pred prvnim prihlasenim dal uzivateli vybrat zda chce novy zvhled ci vzhled se podobajici win xp (nebo tam nejaka takova funkce je? ;)))[/QUOTE]
skin jde na vistach jednoduse zmenit. nemam ted zadne Visty poruce abych ti rekl presne kde, ale stejne jak XP sli nastavit jako 2k, tak vista jde nastavit jako XP
pas!k (3765)|19.4.2007 09:21
To rad slysim vecer na to mrknu ja to zacal instalovat vcera pred desatou takze sem to pak jen zbezne prohlid ..
jirisimanovsky (3)|19.4.2007 13:10
[QUOTE=pas!k]To rad slysim vecer na to mrknu ja to zacal instalovat vcera pred desatou takze sem to pak jen zbezne prohlid ..[/QUOTE]jde to zmenit uplne normalne na "no-aero" vzhled a nebo na starej win2000vzhled.. Ja s ovladaci zadny problem nemam jdeou me uplne vsechny zarizeni pripojena k pc vcetne tiskarny skeneru webkamery tv karty atd atd..
pas!k (3765)|19.4.2007 13:27
Netvrdim ze ten problem musi mit kazdy ale drivery k notebookum asus a6km problem jsou .. :)
pas!k (3765)|20.4.2007 13:19
Tak problem s driverem pro zvukovku vyresen kupodivu zafungovalo ay\utomaticke heldani driveru ve vistach coz me celkem prekvapilo stejne i u nekterych dalsich zarizeni bez driveru .. jedine k cemu si to drivery nestahlo je usb 2.0 a modem :) Ale nemel sem moc casu hledat o vikendu to prubnu .. Zkousel sem taky dat vsechny serepeticky co to ma a delat v tom pouze na baterii kupodivu se doba o moc nezkratila rekl bych ze to vyjde tak +- na stejno .. samozrejme sem s tim jen normalne della ve woknech zadny velky akce jsem tam nespoustel ..

dokonce jsem uz nasel i cmd :)))
jizam (1)|23.4.2007 11:27
Zdravim, prosim info jak lze prejmenovat disky/mechaniky ve Viste? Ma rozdil od XP nevidim nic jako "spravu disku". Dekuji, jz
pas!k (3765)|23.4.2007 11:28
sprava disku tam je .. doporucuji jako prvni vec si predelat vzhled na klasicky vypada to pak docela normalne :)
mech13 (5526)|15.5.2007 17:21
tak jsem prave nahodil vistu... (na stolni komp)
1) ta S3 je uplne v kasi:D kdyz hybu oknem tak procesor jede na 100%
2) nez se Vista uhnizdi, silene drti disk, nic jinyho nez chrochtani raptora neni slyset

vic prihodim jak se v trochu rozkoukam/budu rozkoukavat
wagis (6)|26.5.2007 12:32
nedavno sem se rozhodl zkusit ty novy wokna a mam mensi problem se zobrazenim...

1. prehravany video neni rozhodne plynule, a to jak HDV tak i obyc DivX...

2. obcas se mi delaji na monitoru jakesi svisle cervene "cerchovane" cary, vzdy tam kde je uzit naky efekt (ve vistach skoro vsude, a nebo ve hrach, ale to fakt minimalne)...muzu sejmout plochu, ale asi budete vedet co mam na mysli...

Predpokladam spatny ovladac - mam stazen ten nejnovejsi catalist a kartu mam ATI9800Pro...
nemate nekdo typ jak to vyresit???

EDIT
jinak jeste procesor Sempron 2400+ (1,66@1,97), 512 RAM na 400 MHz - tomu by se mohlo pricitat to video, ale nezda se mi to...

mech13: taky me zarazi to "drceni" disku kdyz pocitac neni vytizenej...
pas!k (3765)|26.5.2007 14:28
nerad to rikam ale ja si myslim ze bude rozumne pockat na sp1 a na odladene drivery
wagis (6)|27.5.2007 11:14
s tim urcite souhlasim, jeste zkusim jinou verzi driveru, ale moc se mi do toho nechce, pracovat se na tom da a mam pocit ze po stazeni aktualizaci se ty cary neobjevuji tak casto... kazdopadne nechapu jak mrkvosoft muze prodavat naco tak napul hotovyho, meli by visty davat zadarmo treba do krabic s cornflakama...
Weslo (234)|7.6.2007 14:47
no nevím já žádné problémy s ovladači ani funkčností programů nemám (taky už nemám Nforce 4 :thumb )

možná by bylo dobrý si uvědomit že drivery nedělá Mrkvosoft ale výrobci hardware a podle toho to taky ve Vistách vypadá resp. nefunguje

jinak pokud srovnám Wokna Vista a Wokna XP tak hned po vydání byli mohem víc zabugované a nestabilní XP s Vistou problém nemám.

Je potřeba si zvyknou a přispůsobit si Visty obrazu svému - je to mnohem težší než Xp protože narozdíl od XP mají Visty už v sobě milióny nastavení - nepochybuju o tom že se jich ještě dalších milion objeví spolu s různými tweakovacími prográmky - a taky je potřeba si zvyknout na to že člověk pracuje jako uživatel - nikoliv jako Admin úplně všeho
BlackFrog (563)|7.6.2007 17:58
Tak včera jsem nainstaloval Visty Ultimate Cze. Byl jsem mile překvapen, všechny ovladače vpohodě, grafika se mi líbí, běží to absolutně bezpoblémově a hbitě i přes moje pomalý ramky.

Ale jedna věc...Slyšel jsem o jakémsi ovládání hlasem. Jak tuto funkci aktivuji?
Architect (232)|7.6.2007 19:07
Já jsem o něm taky slyšel, dokonce jsem viděl i využití v .

Trochu si postěžuji do prázdna.
S Vistama (CZE Ultimate) jsem měl problém od začátku... Jendak mě na mém výběhovém pc s R9000 poprvé nešly spustit ani filmy, dvd, či jakékoliv aplikace pod DirectX, kvůli jejich "nepopdoře" od ATI. Dále jsem nemohl najít ovladače pro X-Fi (i s a panelem atd.). Pak jsem nespokojen s výkonem, který opravdu klesl. Ať již se jedná o hraní her, sledování filmů, encodování, či všehomožné benchmarky... A taky jsem zapomněl na úžasného žrouta výkonu: Searchindexer...

Stejně je ale používám, protože se mi líbí.D

P.S. Ovládání hlasem není v českém balíku obsaženo (v anglické ofc je).
BlackFrog (563)|7.6.2007 20:34
počkat, takže pokud mám české visty tak tam ovládání hlasem není vůbec? Myslel jsem že se pouze musí používat původní anglické výrazy.
Architect (232)|7.6.2007 22:36
[QUOTE=BlackFrog]počkat, takže pokud mám české visty tak tam ovládání hlasem není vůbec? Myslel jsem že se pouze musí používat původní anglické výrazy.[/QUOTE]

Pokud přijdeš na to, jak to zapnout (např. spuštěním souborů této služby pod českou verzí, ale myslím, že v české ani nejsou k dispozici), tak mi pak prosímtě řekni, rád bych tu funkci alespoň ze zvědavosti vyzkoušel.

Podle mého názoru to v české verzi vůbec není...ani v Ultimate ani jinde. Ať mě třeba přejede bagr, ale opravdu si to myslím-)
Aisicek (54)|8.6.2007 08:35
Nasiel som oficialny soft k X-Fi pod vistou.
http://files.filefront.com/Creative_X_Fi_Installation_CD/;7678264;/fileinfo.html
Hadam tym neporusujem ziadny copyright.

Odskusane pod 64bit Vistou a vsetko funguje :-)
BlackFrog (563)|8.6.2007 19:50
[QUOTE=Architect;37856]Pokud přijdeš na to, jak to zapnout (např. spuštěním souborů této služby pod českou verzí, ale myslím, že v české ani nejsou k dispozici), tak mi pak prosímtě řekni, rád bych tu funkci alespoň ze zvědavosti vyzkoušel.

Podle mého názoru to v české verzi vůbec není...ani v Ultimate ani jinde. Ať mě třeba přejede bagr, ale opravdu si to myslím-)[/QUOTE]

Tak zatim jsem nic nenasel. Take je to spis zvedavost nez ze bych to nejak vyuzival. Nejvic me pobavil kamarad ktery ma anglickou ultimate verzi. Po chvili trapeni s touto funkci rekl do mikrofonu (pri spustenem wordu) "f**k you windows" načež se na monitoru objevilo "i like windows" :D
Jezevec (607)|9.6.2007 01:03
S Vistami mam dost spatne zkusenosti, doporucuji vsem je neporizovat na slabsi stroje, hlavne mit obsahlou RAM a dobrou grafickou kartu, jinak mohou nastat problemy. Doporucil bych vsem potencialnim uzivatelum vyckat na oficialni service pack, ktery snad vetsinu chyb opravi. Nejhruznejsi zkusenosti mam s Vistou predinstalovanou na noteboocich Asus, ktera se stala moji malou nocni murou, rozsahle problemy jsem zaznamenal pri prehravani videa a pri nastavovani bezdratovych siti. Co se tyce dalsiho bohuzel ne vsechny ovladace pro Vistu jsou nyni kvalitni, programy i v bezpecnostni oblasti pro Vistu moc nejsou (me oblibene), byt firewall je oproti XP pomerne dobre vylepsen, doporucil bych opet nejake robustnejsi reseni.

Je-li pro Vas zajimava grafika Visty, nainstalujte si Aero skin do XP nebo Beryl na Linux.
MatyCZE (1)|15.9.2007 11:53
2 Jezevec: Muzu se zeptat jestli si nejak vyresil ten problem s nastavovanim bezdratovy site na vistach nainstalovanejch na ASUS ntb??? Mam uplne ten samej problem. Mam v byte AP ze kteryho vysilam net, visty normalne rozpoznaj SSID site, ale ani za prd se to nepripoji. Tak se chci zeptat jestli se tio to nejak podarilo rozchodit. Na XP bezproblemu. Dik
HOLBINATOR (0)|27.10.2007 17:19
MÁM TAKOVÝ MALÍ PROBLÉM,NAINSTALOVAL JSEM SI ČESKÉ VISTY,JSOU V POHODĚ MOC SE MI LÍBÍ ALE NEMOHU SE PŘIPOJIT NA NET TAK JSEM JE ZAS HNED SMAZAL.PROSÍM MOC O RADU JAK NA TO?DESKU MÁM AMD SEMPRON 3100+,RAM 959 MB A GRAFIKA JE NVIDIA GEFORCE 6100.STAŠNĚ MOC DĚKUJI ZA KAŽDOU RADU.PIŠTE NA [email]Holbinator@email.cz[/email]
Intri (3490)|27.10.2007 19:04
Holbinator: Od řešení věcí je tady toto fórum, ne tvůj e-mail... Jestli chceš, abychom ti poradili, chce to dialog, ne poštu. Nikdo ti nedokáže říct, co s tím máš, aniž by věděl, jak jsi k netu připojený a příp. strukturu sítě.
mtz (4)|3.11.2007 21:01
cau,prosim o radu. k vistam zrejme nestaci klasicky codec pack all in 1 tak jsem nekde nasel vista codec package. na konci instalace mi to hlasi ShellExecuteEx failed; code 1155 tak jsem na tomhle foru http://www.wilderssecurity.com.....63273.html nasel,ze mam dat do prikazoveho radku
"regsvr32 c:\windows\system32\hhctrl.ocx"...to mi vyhodi dalsi hlasku,error 0x80004005

edit:tohle byl vcerejsi prispevek na jine forum,dneska se mi podarilo nainstalovat trochu jiny codec pack,ale pocitac ho uplne ignoruje,hlasi mi to porad ze potrebuju xvid ac3...poradi nekdo?dik
Intri (3490)|3.11.2007 21:26
Odinstaloval jsi všechny balíčky kodeků, než jsi instaloval jiný? Codec Pack All in One ve Vistě nefunguje a už asi fungovat nebude. Vista Codec Package používám a nemám s ním vůbec žádné problémy.
mtz (4)|4.11.2007 00:11
zase jsem zkousel,vse bylo odinstalovane...

prvni jsem zkusil VCP 4.5.2,tam jsem narazil na vyse zminenou hlasku ShellExecuteEx failed; code 1155 a konec.

potom jsem instaloval k-lite pro visty,nainstaloval se,ale mv2 player nic nespustil,hlasil ze chybi xvid ac3.

odinstaloval jsem a nakonec zkusil VCP 4.5.1, naskocila hlaska 'could not find initilization file',presto instalace probehla,opet jsem nic nespustil...
Intri (3490)|4.11.2007 00:18
A neinstaluješ to do Program Files? Vista si složku Program Files chrání a není mnoho aplikací, kterým do ní povolí přístup. Většina programů ( kromě Avastu a LCDStudia ) je dobré instalovat do jiné složky.
mtz (4)|4.11.2007 01:09
zkusil jsem jinam,4.5.2 beze zmeny,po instalaci 4.5.1 porad hlasi,ze nejsou codecy,jeden film jsem ale rozjel bez zvuku,predtim neslo vubec nic.
Intri (3490)|4.11.2007 01:19
Divné... Zkus kdyžtak ještě na instalační soubor VCP kliknout pravým tlačítkem a dát "Spustit s administrátorskými právy", nebo jak je to přeloženo v češtině. Ono to sice nehelpne, instalátory si žádají admin. práva vždycky, ale za pokus to stojí. Když to nevyjde, pak nevím, v čem je problém. Já s tím balíčkem nemám žádné potíže, přehrávám cokoliv.
mtz (4)|4.11.2007 01:54
nainstaloval jsem znovu k-lite,vsechno jak si radil...nehlasi ze chybi codecy,ale 'access violation 00592da1 in module mv2playerplus.exe.read of address 00000000'
dneska uz se tim nehodlam zabyvat,bych to asi roztriskal,stejne dik za rady.kdyby nekoho neco napadlo,budu vdecny.
Intri (3490)|4.11.2007 01:56
Jj, zkusím o tom popřemýšlet. Napadá mě ještě, jestli MV2 nemá problémy s Vistou. Zkoušel jsi i jiné přehrávače ( stačil by i WMP )?
Intri (3490)|4.11.2007 02:00
[quote=BlackFrog;37943]Tak zatim jsem nic nenasel. Take je to spis zvedavost nez ze bych to nejak vyuzival. Nejvic me pobavil kamarad ktery ma anglickou ultimate verzi. Po chvili trapeni s touto funkci rekl do mikrofonu (pri spustenem wordu) "f**k you windows" načež se na monitoru objevilo "i like windows" :D[/quote]

Snažíte se celkem zbytečně, pánové, ovládání hlasem v české Vistě fakt chybí. Není tam. Neexistuje český speech-to-text slovník ( a nejspíš ani existovat nebude ), proto tu funkci z české Visty odstranili. Snad jedině, jestli nepůjde zapnout někde v registrech, ale silně pochybuju.