Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Jak změnit poměr stran bez deformace nebo oříznutí?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Zdravím, nevím jestli to vůbec jde ale není nějaká možnost jak změnit poměr stran u videa? Mám monitor s rozlišením 1680x1050 a když si pustím nějaký film v 720p (cca 1200x500) kvalitě, tak mám půl výšky monitoru jen černé pruhy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Nejde to. Pokud se poměr stran filmu a monitoru liší, tak musíš buď ořezat, zdeformovat, nebo se spokojit s pruhy. Samozřejmě na širokoúhlejším monitoru to nebude takový problém, ale zase u starších věcí z televize budeš mít velké černé pruhy na boku.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

možná najdeš někde na webu návod, jak donutit video roztáhnout "za obrazovku", tím docílíš toho, že budeš mít menší pruhy na výšce, ale na druhou stranu se ochudíš o kus obrazu (půl tváře vs. půl tváře v dialozích, vyseknutý titulky v náročnějších konverzacích apod.). Cokoliv jiného ti obraz nepřirozeně zdeformuje.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od dracihnev Zobrazit příspěvek
    Zdravím, nevím jestli to vůbec jde ale není nějaká možnost jak změnit poměr stran u videa? Mám monitor s rozlišením 1680x1050 a když si pustím nějaký film v 720p (cca 1200x500) kvalitě, tak mám půl výšky monitoru jen černé pruhy.
    MediaPlayerClassic si pusť a přes numerickou klávesnici můžeš zoomovat nahoru dolu libovolně, případně i deformovat... Funkce popsány v Options - Player - Keys

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Marenek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    MediaPlayerClassic si pusť a přes numerickou klávesnici můžeš zoomovat nahoru dolu libovolně, případně i deformovat... Funkce popsány v Options - Player - Keys
    jo jo, s tím jde toho hodně - podařilo se mi onehdá po chvíli hraní nastavit přehrávání videa správně i ze starém noťasu, co umí jen 4:3, na plazmě 16:9, která samozřejmě obraz z notebooku deformovala a ještě posouvala mimo obrazovku.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Používám docela rád Nero showtime, kde si ořízneš jednoduše obraz v poměru obrazovky a máš ho na celou. Přijdeš o okraje filmu kde stejně nebývá nic podstatného.

Podobná témata

1. Nesprávný poměr stran
    Od mrazek102 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-09-2011, 11:47
  2. Jaký poměr stran monitoru byste volili?
    Od pavel_p v sekci Monitory
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 28-06-2009, 09:08
  3. Optická deformace na desce
    Od Commanderwar v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 28-01-2009, 12:16
  4. LCD: LG L245WP-BN a 4:3 pomer stran
    Od lackoPi v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-05-2008, 15:16
  5. Grafické karty: Deformace ve hrách