reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nadměrné vytížení CPU

Bufuova (10)|23.10.2010 11:35
Zdravím, mám problém s nadměrným vytížením CPU po formátu a reinstalaci systému. Při scrollování v prohlížeči na webu, nebo pouhým posouvání oken po ploše, se mi ve správci úloh - výkon vytížení zvedne na 40-54%. Před nainstalováním ovladače pro grafickou kartu, se posunování a scrollování neobvykle trhalo. Po nainstalování je vše celkem plynulé, ale na vytížení to nic nezměnilo. Ovladače mám všechny aktuální.

sestava :
Ati radeon x1650 sapphire 512mb
AMD Athlon dual core 64 4000+ 2.11 GHz
2GB ram DDR2
Motherboard : ASRock AM2NF3 - VSTA

Pozn.1) Nevím přesně jestli sem stáhl správný ovladač ke graf. kartě, protože nemůžu najít CD, které kní bylo.
2) Jsem hráčem Counter-Strike 1.6, při hraní je vytížení stejné (okolo 54%) , a občas mi fps spadnou na 70, ale jen dočasně. Myslím, že by to mělo zvládnout permanentně 100fps.
3) U přílohy se podívejte na graf výkonu, takové výchylky vznikly jen posunováním okna Správce úloh.

Díky za případné odpovědi:)
výkon.JPG procesy.JPG
winie (94)|23.10.2010 20:44
oukej sestavu máš napsanou ale nenapsal jsi jestli to byl pouze reinstal nebo jestli jsi upgradoval systém :-) kámoš na intru měl 32 bit xp professional ale protože měl 4gb ram tak si nainstaloval 64bit windows 7 ultimate... a najednou zrada ... zhruba po 5 minutách nehorázně vylítlo zatížení... podle toho co našel na internetu měli některý AMD výrobní chybu a nedokázali pracovat s 64 bit OS
Bufuova (10)|24.10.2010 12:48
[quote=winie;410928]oukej sestavu máš napsanou ale nenapsal jsi jestli to byl pouze reinstal nebo jestli jsi upgradoval systém :-) kámoš na intru měl 32 bit xp professional ale protože měl 4gb ram tak si nainstaloval 64bit windows 7 ultimate... a najednou zrada ... zhruba po 5 minutách nehorázně vylítlo zatížení... podle toho co našel na internetu měli některý AMD výrobní chybu a nedokázali pracovat s 64 bit OS[/quote]

Žádný upgrade se neuskutečnil, OS mám WinXP professional a byl to formát a reinstall z důvodu "zanesení" pc špínou.
robky (3195)|24.10.2010 16:54
[quote=Bufuova;410832] .... Ovladače mám všechny aktuální ....[/quote]

..a aj všetky nainštalované? Hlavne ovládače chipsetu ....
Devouver (304)|31.10.2010 23:22
Na obrázcích vydím jen 4% využití CPU a ve správcích úloh nevidím využití CPU, protože jste ořízl i spodní část správce.
Jinak to může být zapříčněno virusem, nějakým špatným SW, špatnými ovladači chipsetu. Víc mě toho nenapadá