reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

S/PDIF jak správně zapojit konektory ?

imported_tomros (63)|23.10.2010 12:31
Mám desku Gigabite, a sehnal jsem ( nevím proč, ale byla to poslední věc na trhu jinak se to nedá sehnat ) zadní panel od zn. Gigabite, ale s jiným konektorem na zapojení do desky. Samotná deska umožnuje IN / OUT jenže musím což je naštěstí maličkost jen upravit konektor na kabelu abych ho dal do desky, ale jak ? Když v jednom je země, v dalším jsou data a v tom třetím je štáva, nerad bych si vyzkratoval desku. Takovou věc bych dokázal si vyměnit konektor, ale když chci třeba zjistit ve zdi který kabel na 230 V má fázy, tak vezmu skoušečku, ale jak to zjistím v tomto malém světě kde je 3 , 5 a 12 V ? Díky za rady a pomoc. Tom
DSC02144.JPG xy.jpg
crasher.km (919)|23.10.2010 21:41
[quote=imported_tomros;410838]Mám desku Gigabite, a sehnal jsem ( nevím proč, ale byla to poslední věc na trhu jinak se to nedá sehnat ) zadní panel od zn. Gigabite, ale s jiným konektorem na zapojení do desky. Samotná deska umožnuje IN / OUT jenže musím což je naštěstí maličkost jen upravit konektor na kabelu abych ho dal do desky, ale jak ? Když v jednom je země, v dalším jsou data a v tom třetím je štáva, nerad bych si vyzkratoval desku. Takovou věc bych dokázal si vyměnit konektor, ale když chci třeba zjistit ve zdi který kabel na 230 V má fázy, tak vezmu skoušečku, ale jak to zjistím v tomto malém světě kde je 3 , 5 a 12 V ? Díky za rady a pomoc. Tom[/quote]

Vždyť i na fotce je vidět, že ke konektoru vedou barevné vodiče. Černá zem, červená napájení a žlutá logika.
imported_tomros (63)|24.10.2010 00:42
[quote=crasher.km;410945]Vždyť i na fotce je vidět, že ke konektoru vedou barevné vodiče. Černá zem, červená napájení a žlutá logika.[/quote]

To je sice hezké :-) Ale to já jsem nevěděl, u mne je zase černá fáze, žlutozelená zem a modrá je nula. Tedy mluvím o kabelech značení CYKY 3-C 2,5 na 230 V tudíž v elektronice vůbec nevím co která barva znamená. ale díky za info.
crasher.km (919)|24.10.2010 00:56
[quote=imported_tomros;411004]To je sice hezké :-) Ale to já jsem nevěděl, u mne je zase černá fáze, žlutozelená zem a modrá je nula. Tedy mluvím o kabelech značení CYKY 3-C 2,5 na 230 V tudíž v elektronice vůbec nevím co která barva znamená. ale díky za info.[/quote]

HH jasný, no mezi silnoproudem a slaboproudem je trochu rozdíl ;)

Logicky-

černý je zesílený,tudíž to bude ochranná zem.
žlutý je logika, jelikož je uprostřed.
červený je vždycky napájení. Navíc je se zemí na kraji,aby nedošlo při poruše kabelu ke skratu například překroucením.

EDIT: bodíky potěší