reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní podložka pro Logitech G500

Dash (60)|23.10.2010 20:08
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pár podložkami pro srovnání k G500? Mám Steelserier QcK ještě po původní Logitech MX518, ale už má za sebou přes 3,5 roku a je místy celkem oklouzaná a má už špatné okraje. NA oklouzaných místech je znát, jak myš reaguje jinak než na zbytku plochy.

Jinak jsem poměrně spokojen, až na tyto neduhy. Přemýšlím, jestli koupit Steelseries 4HD, který by měla ýt přímo navrhnuta pro HighRes myši a konkrétně pro tento senzor jež Steel také používá. Na druhou stranu jsme si za leta dost zvykl na látkové podložky a rád bych u nich zůstal. Nechci proto nic kupovat, dokud nezjistím, zda jsou v tom opravdu tolik rozdíly, nebo je to jen reklama ....

Zdá se mi divné jak někteří říkají, že na látkových špatně klouže, jiní že na látkových je problém s negativní akcelerací a přitom se s G500 právě látková QcK dává v bundlu. (zpočátku snad i na CZC.cz) Jako i teď ve speciálním Medal of Honor setu myš, klávesnice, podložka.......


Děkuji za poznatky, postřehy, odpovědi ..... :)
crasher.km (919)|23.10.2010 20:47
Já bych si znovu pořidil QCK, měl jsem Steelpad 4D a po cca roce a půl byla značně ošuntělá a "vyleštěná". QCK mi vydrželo cca 2 s tím, že sem ji musel vyhodit, protože sem na ni vylil kafe a už nebyla nikdy tak čistá, jako předtím.

Se steelpad 4HD nemám zkušenosti. Každopádně doporučuji koupit si třeba i 4 podložky, vyzkoušet, jednu si nechat a na další si do 14 dnů nechat vypsat dobropis.
Dash (60)|23.10.2010 21:25
[quote=crasher.km;410930]Já bych si znovu pořidil QCK, měl jsem Steelpad 4D a po cca roce a půl byla značně ošuntělá a "vyleštěná". QCK mi vydrželo cca 2 s tím, že sem ji musel vyhodit, protože sem na ni vylil kafe a už nebyla nikdy tak čistá, jako předtím.

Se steelpad 4HD nemám zkušenosti. Každopádně doporučuji koupit si třeba i 4 podložky, vyzkoušet, jednu si nechat a na další si do 14 dnů nechat vypsat dobropis.[/quote]

Hmm, to mě nenapadlo. Taky možnost. Ale jak říkáte, možná znovu pořídím QcK a bude. Na CZC nebo kde to bylo právě někdo taky psal, že se mu 4HD v určitých místech asi za půl roku vyjezdila, jakoby uhladila a v těch místech senzor nepracuje tak dobře jako ve zbytku podložky .... vesměs asi něco jako já pociťuju na oježděné QcK, kterou mi však ojezdit trvalo asi 3,5 roku ....

Vy máte taky G500 + QCK ?
crasher.km (919)|23.10.2010 21:34
Bohužel, 4D sem měl cca před 5 lety spolu s Razerem Diamondback.
QCK sem měl na MX600. Je ale poměrně jedno, jaká je podložka na jakou myš. Každá myš musí brát na sourodém pozadí podložky. Záleží na zvyku a komfortu uživatele. Třeba ta plastová 4D mi po dlouhodobém hraní vadila v tom ,že sem měl otlačené zápěstí od okraje podložky. QCK se zase špinilo.
Jak sem říkal, pokud zboží vrátíte čísté a s nepoškozeným obalem, tak dostanete dobropis na plnou částku. Takže budete moci si podložky vyzkoušet a nejlepší si nechat
Dash (60)|24.10.2010 18:21
[quote=crasher.km;410940]Bohužel, 4D sem měl cca před 5 lety spolu s Razerem Diamondback.
QCK sem měl na MX600. Je ale poměrně jedno, jaká je podložka na jakou myš. Každá myš musí brát na sourodém pozadí podložky. Záleží na zvyku a komfortu uživatele. Třeba ta plastová 4D mi po dlouhodobém hraní vadila v tom ,že sem měl otlačené zápěstí od okraje podložky. QCK se zase špinilo.
Jak sem říkal, pokud zboží vrátíte čísté a s nepoškozeným obalem, tak dostanete dobropis na plnou částku. Takže budete moci si podložky vyzkoušet a nejlepší si nechat[/quote]

Děkuji.
Lurz (42)|24.10.2010 19:14
Já mám už cca 1 rok Roccat Taito http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=roccat+taito&SearchType=1&SearchSubmit=1
a vypadá pořád stejně, nijak se za tu dobu nezničila, Logitech G9 po ní jezdí krásně a bezproblémů, takže Vám můžu doporučit tuhle. ;)
S podložkama SteelSeries zkušenosti nemám, ale hodně lidem se po čase zničili...