reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna HDD u ntb HP

Cayro (24)|23.10.2010 21:34
Prosím o pomoc s tímto problémem:
Mám dva ntb. HP Pavilion 6231eu a HP 550. V Pavilionu mi začal odcházet HDD a v 550 jsem potřebovala trochu větší HDD. Tak jsem se rozhodla pro trochu komplikovanou výměnu - z Pavilionu jsem vyndala starý HDD a dala tam zcela nový. Vše proběhlo bez problémů. Pak jsem chtěla dát 1 rok starý a zcela funkční HDD z 550 do Pavilionu a nastal problém. V základě jde o to, že ntb ten HDD prostě nenajde. Už jsem zkusila snad vše - aktualizaci biosu, naformátování hhd v biosu (na původním ntb). Kupodivu - naformátování v biosu bylo úspěšné, pak jsem HDD znovu přendala a zkusila nainstalovat win XP. Naformátovalo se 100% disku a pak mi to hodilo hlášku, že HDD nelze formátovat. Takže už opravdu nevím, co bych měla dělat.
Pročetla jsem si spoustu příspěvků a recenzí na netu a z nich vyplynulo jen jedno - že to je u těchto ntb častý problém - buď přijmou jakýkoli hdd a nebo přijmou jen ten svůj původní. A nebo přijmou nový po nějakých záhadných kouzlech.
Ještě dodávám, že se původní a "nový" HDD se liší jen a pouze ve velikosti - starý má 80GB, nový 160 GB. Výrobce a vše ostatní je stejné.
Pokud by mi někdo z vás mohl dát radu takříkajích pro lamy, co udělat, budu velmi vděčná.
brandl (123)|24.10.2010 18:23
Jen nápad..
Zkuste v BIOSu :Konfigurace-Možnosti(Options)-NativeSATA- zvolit Disable-uložit změnu(F10)- restart.
Dojigiri (1629)|24.10.2010 19:37
V Biosu je vidět správná velikost disku?

V nástrojích jako Acronis apod. vytvořit/naformátovat jednotku lze?

Případně bych zkusil zero-fill disku např. tímto nástrojem: http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/