reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stavba vlastního vodníka

kostitras777 (3)|26.10.2010 11:03
ahoj. Sehnal jsem si radiátor s Kadetta a nyní sháním nějaké čerpadlo...
CHtěl bych vytvořit bloky pro CPU, Chipset a GPU.
na CPU bych chtěl zkusit tento blok:






bloky budu tvořit na CNC frézce!



jaké čerpadlo použít? nechci do toho dát moc peněz.
našel jsem toto:http://aukro.cz/item1291584548_akvarijni_cerpadlo_syncra_1350_l_h_vyprodej.html
ale bojím se, že bude hlučné..

jinak jistota je asi toto: http://www.alphacool.cz/produkt/Eheim_Compact_600_-_230_V.html
ale zas nevím jestli je dostatečně výkonné
crasher.km (919)|26.10.2010 14:00
Dobrý den,


za 1. z Kadetta je 7. pád,takže Z a né S
za 2. radši bych bral osvědčenou kvalitu od Eheimu, ale vzal bych Eheim Compact 1000. Aby ti stačil tlačit vodu ;).
Alphacool Support (1563)|26.10.2010 14:37
Nejdřív jednu otázku - proč si chcete dělat bloky sám ? Pokud pro zábavu, na testy atd, tak proč ne, ale často si někdo zkouší udělat bloky sám s tím, že to přeci musí jít levněji a výkon bude stejný, a pak se diví, že za prvé dá hodně za materiál a za druhé výkon je dost hodně nic moc.

To samé se bohužel dá říct o radiátorech z aut, které občas někdo zkusí ve vodním chlazení - obvykle jsou výkonem mnohem horší než obyčejný 2x120mm radiátor s jakýmikoliv levnými ventilátory...

Jinak pokud jde o poměr cena/výkon tak jsou ty Eheimy perfektní...
kostitras777 (3)|26.10.2010 20:27
[quote=Alphacool Support;411579]Nejdřív jednu otázku - proč si chcete dělat bloky sám ? Pokud pro zábavu, na testy atd, tak proč ne, ale často si někdo zkouší udělat bloky sám s tím, že to přeci musí jít levněji a výkon bude stejný, a pak se diví, že za prvé dá hodně za materiál a za druhé výkon je dost hodně nic moc.

To samé se bohužel dá říct o radiátorech z aut, které občas někdo zkusí ve vodním chlazení - obvykle jsou výkonem mnohem horší než obyčejný 2x120mm radiátor s jakýmikoliv levnými ventilátory...

Jinak pokud jde o poměr cena/výkon tak jsou ty Eheimy perfektní...[/quote]

Vodníka si chci udělat, jako závěrečnou práci k ukončení studia. Já jsem s teplotami spokojenej, ale udělat vodníka mi příjde jako dobrý nápad na mou absolventskou práci.
Dnes jsem zjistil že blok mědi 60x60x10 mě vyjde asi na 70kč, což je pěkné...
Jelikož je to jen projekt, tak bych chtěl ušetřit. Jediný problém je teď to čerpadlo... klidně bych koupil i nějaké použité...

Jinak bych měl jeětě dotaz, proč se bloky vyrábějí většinou z mědi vysoké jen 5mm? je to kvůli ceně? Klidně bych udělal blok z mědi vysoké 8-10mm a získal tím mnohem větí styčnou plochu mědi s kapalinou...
Alphacool Support (1563)|26.10.2010 20:39
V podstatě - čím tenčí je základna bloku mezi vodou a samotným CPU, tím výkonnější blok může být. Zase je tam ale druhý problém, že základna nesmí být příliš tenká, aby se neprohýbala atd...