reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční obraz u běžícího PC

sgd (5)|26.10.2010 22:39
Zdravím všechny. Pročítal jsem tuto diskuzi a narazil na řadu podobných problémů tomu mému, nicméně ten můj stále trvá i přes mé pokusy pokusy.

Takže jedná se o to, že komp v pořádku fungoval až donedávna kdy jsme dostal šílený nápad namontovat vodní chlazení....montáž proběhla ok ale po zapnutí jsem zjistil že mi nefunguje pumpa...ok...tak jsem se rozhodl vše dát do původního stavu (vyměnoval jsme chladiče na CPU a na GK). Jenže ouha. při vrácení do původního stavu mi po zapnutí PC nenaběhl monitor ani se neozvalo pípnutí při startu. Zkusil jsme tedy několik věcí. Zkusil jsme vše vyndat a znovu zapojit...zkontroloval jsme veškeré usazení komponent...to je ok. Zkusil jsme tedy pár rad z tohoto fóra. Jako první reset BIOSU (jak přes jumper tak přes baterku). NIC. Poté jsme odpojil vše přebytečné...nechal jsme jen RAM, CPU a GK...opět nic. Zkusil jsme odpojit i RAM a GK a jestli je MB ok. po zapnutí hned začal speaker pípat. Takže tam by problém být neměl. Zkusil jsem tedy proházet RAM, zapojit jen jednu, odpojit veškeré nepotřebné věci z MB, dát monitor na druhý výstup u GK, ale stále NIC. Jediné co jsem nezkoušel je výměna GK, ale nemám ji kde vyzkoušt..bohužel. Napadá vás někoho ještě něco co vyzkoušet? A co případně dělat když i GK bude OK?

jen pro doplnění má sestava:
Zdoj: Fortron400W
Deska: Asus P5Q SE2
CPU: C2D 2,6GHz
Graf. Karta: ATI RAdeon 3870
RAM: A-Data 2x2048
2xATA disk+1xSATA disk
Gejmer (99)|27.10.2010 03:04
Co jsi tam zkoušel dávat za bloky? Jakou pastu?
Tohle vypadá na GK. Možná jsi jí poškodil PCB, HD3870 nemá jádro kryté heatspreaderem.
Nějak tu kartu vyzkoušet musíš,buď u někoho v PC,nebo si na odzkoušení pujčit jinou.
sgd (5)|27.10.2010 09:22
Bloky byly od Thermaltakeu a pasta nějaká standartní. Kartu jsem pouze vyndal přendal chladiče a pak zase zandal. Jinak standartně mam na GK Accelero2
Gejmer (99)|27.10.2010 13:35
Musíš tu kartu nějak odzkoušet,ikdyby to mělo bejt u souseda co bydlí přes ulici a jen se pozdravíte:)
sgd (5)|29.10.2010 23:45
Tak to bude zrejme grafarnou. Na jinym kompu nejde. Ikdyz nevim co se ji mohlo stat. Je mozné ze se spálila??? Mela pouze medeny chladic od vodniho chlazeni, do ktereho ovsem netekla voda, ale byla zapnuta tak 10 sekund.
Gejmer (99)|30.10.2010 01:50
To by nevadilo těch pár sekund bez chlazení..
Spíš bych to typoval na poškozené jádro,jak jsi přendával chladič tak si mohl kousek jádra odštípnout.(Od toho je IHS aby se tomu zabránilo,ale 3870 ho nemá.)
Nebo jsi zkrátka jen napatlal pastu tam kam jsi neměl.
Na takové věci jako grafiku používat jen elektricky nevodivou pastu a ne nějakej sajrajt za 15kč.
Doporučuji MX2.(A nejen já,doporučuje ji i Slovinský výrobce bloků EK Waterblocks.)

Sundej chladič a pozorně se podívej na tu kartu,jestli někde nevidíš kousek odštíplého jádra,nebo opálené součástky.
speedsnail (4876)|30.10.2010 05:21
No pokud v tom bloku ani nebyla voda, tak se teoreticky spálit mohla, ale bylo by to pravděpodobně cítit (ze spodní strany bude karta lehce ohnědlá a smradlavá). Jinak viz Gejmer.
pcmaker (354)|30.10.2010 16:40
Spis se priklanim k tomu, ze behem vymeny chlazeni doslo k mechanickemu poskozeni VGA. Pokolikate uz? Vim, ze jsi byl opatrny, ale zpusob, jakym chladic menis na to nema vliv. Jde o to, ze grafika byla v tovarne vyrobena nejakym postupem. Jednotlive casti byly slepeny a sesroubovany a drzi pod urcitym tlakem. Tim, ze grafiku rozeberes, zmenis tyto fyzikalni pomery a ve vetsine pripadu, ktere znam, zrejme proto doslo k jejimu poskozeni. Staci jeden signalovy odlepeny pin na GPU a je to v pytli. Prikladem mi je kolega, hw mazak. Koupil si lepsi chladic na ATI HD2900XT. Pouzil pri manipulaci uzemnovaci naramek. Dal si proste zalezet. A vysledek? Skoda cca 10.000,- Kc a VGA na vyhozeni. Takze doporucuji do konstrukce VGA vubec nezasahovat. Maximalne externe zregulovat otacky, kvuli hlucnosti. U mainstreamu na to vyrobci kaslou a grafiky jsou dost hlucne (2500 otacek pri 29 stupnich celsia se mi zda opravdu neadekvatni, menice studene).
sgd (5)|31.10.2010 09:49
No chladic jsem menil jen jednou a to ze standartního na accelero a pak az ted. kouknu jestli je tam neco v neporadku ale nemyslim, ze bych nejakou malickost nasel pouhym okem:(
sgd (5)|1.11.2010 22:01
tak grafarnu jsem prozkoumal a nenasel sem nic co by na ni bylo spatne. Tak jsem ji zkusil poslat na reklamace a uvidim jestli mi to uznaj :D