reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatibilní CPU blok na GA-EX-58-ud5

wthulmann (238)|27.10.2010 13:40
Zdravím,
měl bych pár dotazů:

1) jak nadpis říká, sháním vodní blok pro mohteorboard GA-EX58-UD5. Nedávno jsme narazil na porblém s kompatibilitou kvůli umístění kondenzátorů. Jsou moc blízko a moc vysoko. Přiložím obrázek. Heatkiller se mi tam prostě nevejde :(
Mezi paticí a kondíky je jen 1mm, výškový rozdíl jsou 4mm. (patice je 6mmnad PCB a kondíky celý cenťák).

Kompatibilně vypadjí tyto

Koolance CPU- 360 Rev1. 1 Universal CPU Waterblock

Aqua Cuplex XT Double Impact Intel Core i7 1366

Aqua Computer Aqua Cuplex HD 1/ 4" - Core i7 Edition

D- Tek FuZion V2 - Intel 1366, ale ten se mi vzhledově dosti nelíbí

a vůbec bych se nebránil třeba Cawedogovu CPU chladiči ZOUY Cu - Intel Edition

Tak nějak mě to táhne k prvním dvěma. Jaká jsou doporučení?


2) Mám tu dvě desky od eVGA, Black Pearl Edice. Osazeno bloky Innovatek. Jak moc jsou restriktivní a jak moc topí? Respektive, když budu mít v okruhu jen motherboard + cpu bude mi na to stačit dejme tomu AGB station 600 a 2x 120mm rad? Nebo nějakou silnější pumpu a 3x120mm rad. Grafika v okruhu

3) a ještě by mě zajímaly radiátory. Do Cosmosu 3x120mm (mám starší verze S1000 s pozicí jen pro 2x120mm takže budu řezat...) Jeslti jsem měřil správně, měl bych mít k dispozici 75mm, takže bych se měl vejít s 2,5cm fanem a radiátorem o tloušťce kolem do 5 cm
kandidáti:

EK Water Blocks EK- CoolStream XT 360 Radiator - 360mm - 47mm

Alphacool NexXxoS Xtreme III rev2 -46mm

Aqua Computer Airplex XT 360 - 45mm

Koolance Copper Radiator 3x120mm Horizontal -44mm

Watercool HTSF - Triple - 40mm

Magicool Slim Elegant Radiator - Triple 120mm - 35mm

řazeno dle tloušťky....


4) a ještě jedna věc, CM stacker 830, kam vrazit radiátor? Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Abych ideálně nemusel moc řezat....
- zatím mám rozmyšleno dát místo předních pozic 2x140x55mm rad na svislo, případně dospod nějaký 3x120x30mm. Chtěl jsme to montovat do bočnice, ale to by bylo zdaleka nejvíc práce. Nějaké nápady?
Dopředu místo volných záslepek bych dal tenhle rad Black ICE Radiator GT Stealth 280 - Black. Ideálně tam pasuje a bylo by to bez jakéhokoliv řezání... má 2x140 dostatečný výkon na uchlazení i7? Případně by se dalo pomoct další 1x120 do zadní pozice....

Za rady předem děkuji :)
Alphacool Support (1563)|27.10.2010 14:33
Dobrý den,

ad 1) Koolance má základnu přesně stejně velkou jako Watercool, takže pokud se tam nevejde Watercool, nevejde se tam ani Koolance.
Cuplex XT DI je už starý model, který nemá smysl kupovat. Pokud chcete něco od Aqua Computer, tak ten nový Kryos Highflow je dost dobrý. Dokonce vypadá, že by se tam i mohl vejít.
D-Tek se mi taky vůbec nelíbí, v tom jsme na tom stejně...
Jinak čtveřice nejvýkonnějších bloků je dnes Watercool HK, Koolance CPU-360, Aqua Kryos a EK Supreme Highflow - u toho je kompatibilita na 100%.

ad 2) Je to hliník. Ale zas hliník od Innovateku je ten nejlepší. Každopádně jako kapalinu bych tam dal Protect IP, nic jiného bych neriskoval. Co se týká výkonu tak je to v pohodě, restriktivita je dost nízká, přeci jen Innovatek jede ještě stále na Eheimu, takže jim nic jiného nezbývá :) AGB Station a 2x120mm radiátor CPU a tu desku zvládne uplně v pohodě, pokud chcete taktovat tak by to chtělo jeden z těch lepších radiátorů, pokud nebudete taktovat tak jakýkoliv, klidně ty nejlevnější.

ad 3) Pokud prohodíte první a druhý model tak je máte seřazené dle výkonu.

ad 4) Stacker 830 je super bedna na cokoliv kromě vodního chlazení. Takže bez řezání nevím nevím :( Jinak souhlasím s nápady, co jste psal. Kvalitní 2x140mm radiátor je s kvalitními ventilátory na plných otáčkách cca stejně výkonný, jako 3x120mm radiátor s kvalitními fany. Záměrně píšu kvalitními, protože levné fany mají docela problém s tím něco protlačit...
wthulmann (238)|27.10.2010 17:06
Díky za odpovědi :)

ad BlackPearl
- hliník?!? Díky že jste to napsal. Tohle kontrolovat mě prostě nenapadlo. Myslel jsem že na hliníku jede už jen Zalman. To docela mění plány... tím pádem vezmu i hliníkový radiátor, ať to nemíchám s mědí. O IP protectu píšou v návodu a budu na to pamatovat.
Máte i jiný hliníkový radiátor než tenhle? Innovatek Radiator - Dua nějaký 3x120?

- ok, vezmu k tomu AGB station....


Stacker
- tak tak, skvělá skříň na všechno kromě vodního chlazení, takže když to zvládne ta 2x140 s dobrými fany tak to dám dopředu do 5,25" pozic


RAD
- ok, budiž tedy NexXxoS (má i velmi příjemnou cenu, když si vzpomenu kolik stál Black Ice :/ )


CPU bloky
- fajn, ve výběru zbyly EK Supreme Highflow a Cuplex Kryos HighFlow. Je v nich znatelnější rozdíl nebo mám vybírat podle vzhledu?


Díky
Alphacool Support (1563)|27.10.2010 18:11
Nikdo jiný s hliníkem už nedělá, takže jedině ten Innovatek. Pokud použijete Protect IP tak bych se kombinace s mědí nebál...

Jinak ty bloky jsou oba stejně výkonné, jak jsem psal už předtím, všechny čtyři jsou TOP, rozdíly plus minus půl stupně, takže berte co se Vám líbí...u toho EK je ta kompatibilita na 100%.
wthulmann (238)|27.10.2010 21:50
Fajn, díky moc.
Já myslel, že ty bloky byly seřazeny dle výkonu. Takhle to vidím na EK, je prostě hezčí a k modrému pcb ta měď moc nejde.
Ještě se tím proberu, změřím metráž hadic(e), spočítám a vyberu fitinky a taky ostatní příslušenství a s trochu štěstí z toho bude po víkendu objednávka... :)

Ještě jednou díky a přeji hezký státní svátek ;)
wthulmann (238)|11.11.2010 11:58
Tak jsme udělal menší objednávku a aby byla sranda, tak jsem kvůli tomu hliníku od Innovateku vzal nějaké hliníkové bloky z bazaru/slev/výprodeje, či co to je. Ať vám to tam nepřekáží :)

Dělal jsem trochu výzkum a třeba ten Innovatek Cool-Matic NV40LT pro 7800GT a 7800GTX by měl při troše snahy (frézování) jít nasadit na GTS 250, kterou tu shodou okolností mám nevyužitou... (už jsem takhle narval full cover blok od CoolerMasteru pro 2900XT na 4870, no nekupte to, když byl za 115kč !)

Ještě jsme vzal Innovatek Konvekt-O-Matic-Blue, sice je koncipován jako pasivní, ale když to narvu do Thermaltake Armor+ MX Midtower (vyrobil jsme si model a ten se tam na chlup vešel) tak s tím 25cm fanem v bočnici by to mohlo být ohledně chlazení docela zajímavé...
Alphacool Support (1563)|11.11.2010 15:58
Ona totiz 7800 GT/GTX mela podobny layout PCB jako 8800GT, coz se pak preznacilo jako 9800GT a jeste pozdeji na GTS 250 :)

Takze ten full cover by tam mel s mensim rezanim popripade podlozeny nejakymi teplovodivymi pady opravdu padnout...
wthulmann (238)|26.11.2010 09:34
Tak balíček dorazil... vše ok

jen pár postřehů:
- šrouby 1/4" pro hadici 13/10 (otočný) za 80 Kč vypadají naprosto úchvatně. Nejsou stříbrné ale takové dočerna. WOW ! doporučuji do eshopu líp nafotit.


- přišla hadice, uv zelená od innovateku(?). Je strašně tuhá, láme se při lehkém zaoblení. Rozhodně ji na blackperal nemůžu použít. Dost mě to překvapilo, čekal jsem že bude výrazně měkkčí. Je to normální?

Přišla i modrá, parametrově až na barvu stejná, (též innovatek) a ta má o třídu až o dvě lepší vlastnosti. Naprosto nesrovnatelný produkt. Je možné, že jsem náhodou dostal špatný výrobek? Ta modrá má na sobě napsáno cca každý půl metr http://www.innovatek.de tahle nic takového nemá. Dokonce tu mám jeden starý zbytek průhledné a ten to na sobě má napsáno taky. Ptám se, abych věděl, jak se zařídit. Jestli jsem omylem dostal nějakou obyč hadici, tak si ten metr zelené přihodím příště do košíku, stejně potřebuji ještě něco doobjednat. Jestli je to ale opravdu innovatek, tak je to pěknej šmejd a radši bych objednal od jiného výrobce.
Alphacool Support (1563)|26.11.2010 11:45
Dobry den,

zelenou uz innovatek nedela a jen doprodava x let stare zbytky - takze je ta hadice tvrda jak beton :( Modrou dela a prodava, takze je hezky mekka. Pokud chcete zelenou a ohebnou, vemte 11-8mm zelenou klasickou Alphacool. Na 10-8mm ji s trochou snahy taky nacpete, a je krasne ohebna.
wthulmann (238)|26.11.2010 21:06
oka :) přesně tohle jsem potřeboval vědět. Zelenou innovatek neshánět... stejně je hnusná a nechápu co mě napadlo ji kupovat... jo zelená je vlastně barva nVidie. Tak proto.
Mám ještě zásoby od minule nebo předminule průhledné alphacool hadice, takže bez problémů :thumb