reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s LAN sítí přes hamachi

Teutonic (16)|27.10.2010 17:32
Zdravím, s kamarádem jsme chtěli zkusit zahrát nějakou tu Dotu po hamachi, po založení hry ji ovšem ten druhý nikdy v seznamu dostupných her po LAN neviděl. Zkoušeli jsme i jiné hry, totéž. Hamachi nás propojí v klidu, síť v něm existuje, aspoň se tak tváří, že existuje. Nevím, co s tím, poraďte pls někdo :)
edit: verze všech her byla vždy stejná na obou PC, taktéž verze hamachi je stejná..
DrZelenka (2491)|27.10.2010 18:23
Takovy problem byva zpusoben firewallem - pohraj si s nim. Zkousel jsi zadat primo IP misto vyhledavani? Me to obcas pomohlo.
Teutonic (16)|28.10.2010 07:23
ve W3 zadat IP nejde pokud vím a firewall by snad nedovolil ani utvoření sítě, ne? v hamachi se ta síť normálně vytvoří, všechno je tam v cajku..
koren3 (255)|28.10.2010 07:44
Já jsem to u některých her řešil tak, že jsem zakázal všechna síťové připojení (včetně internetového), kromě Hamachi. Pak jsem založil hru, a až byla hra založená, tak jsem teprve zapnul zbývající síťová připojení(to jsem dělal kvůli tomu, aby hra upřednostila síťové připojení hamachi). Dá se to udělat ještě tak, že upřednostníš právě síťové připojení Hamachi v ovládacích panelech. Nevím co máš za Win tak jak to popsat...
pas!k (3765)|28.10.2010 08:26
Jaky mate os? U xp bylo jeste potreba v nastaveni lan adapteru sipkama posunout to hamachi na prvni misto .. Stejny problem driv delalo napriklad diablo. Tak jak je to tady na tomhle obrazku treba. Koren to vlastne resil stejne .. protoz epokud vsechno zakazal zustalo prvni prioritni jen to nezakazane.
400_3494_network_connections_set_order.jpg
Devouver (304)|31.10.2010 23:10
Doporučoval bych nastavit pevnou IP, vypnout firewall(nebo přidat vyjímku pro nějaký porty co ta hra použivá) dále jestli máte na routeru firewall(zřejmě jo) udělat tam vyjímky na porty.

EDIT:
Firewall blokuje příchozí pakety, ne odchozí, takže vám založení místonost v hamachi dovolí, akorát s vaším PC nekomunikují ostatní PC, protože pakety jso blokovány vaším firewallem nebo antivirem(NODem)