Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: PC pro různou činnost v ceně 27 500 - 30 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Zaměření pro: Především střih H.264 videa, editace fotografií (Lightroom, Photoshop)

Prosím o vyjádření k sestavě a zda nejde nějak snížit cenu:
    Nejnáročnější na HW bude střih videa v H.264 - Pinnacle 14 HD
    Dále fotky - Photoshop, Lightroom, Zoner studio.
    1. Nehraji hry!
    2. Bude v provozu 24 h denně - přistupuji k datům na něm němu přes vzdálenou plochu, takže podstatná je i spotřeba v klidu.
    3. Kterou z grafik – práce na dva monitory tichou Sapphire ATI Radeon HD 5670 http://www.alfacomp.cz/php/product.p...45004000000YZU nebo s CUDA GTX460 http://www.alfacomp.cz/php/product.p...45004000000Z9M ?

Sestava: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...020WXU010Z9M01
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

2. Lze řešit ještě účinnějším zdrojem ovšem za příplatek
    3. Já jsem pro nV (právě kvůli enkódování přes CUDA)

Určitě bych zvážil velikost SSD - po instalaci OS + programů budete zcela jistě odkázán na ostatní disky. Možná by nebylo od věci sáhnout po VelociRaptoru místo SSD

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

1. Zvážil bych použití rychlejší HDD WD Caviar Black 3.5" 1TB WD1002FAEX
    2. Víc by se mi tam líbil Intel Core i7-950 BOX

Registrace
    May 2008

Na i7 jsou poměrně dost drahý desky (kolem 5k), ale jestli mu to nevadí tak proč ne

...a připlácet půlku pořizovací ceny Samsungu na Black Edišn asi taky řešit nebudem, že?
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 29-10-2010 v 08:30

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek

...a připlácet půlku pořizovací ceny Samsungu na Black Edišn asi taky řešit nebudem, že?
    zdá se ti to zbytečné??

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Na i7 jsou poměrně dost drahý desky (kolem 5k), ale jestli mu to nevadí tak proč ne

No já chtěl snížit cenu a zatím mi ji naopak navyšujete :-(

Ze současného počítače mám vyzkoušeno, že HDD určitě rychlostí s obrovskou rezervou stačí, stejně tak jakákoliv grafika, úzké hrdlo je procesor a zřejmě paměť. Ten SSD jsem uvažoval kvůli spouštění systemových souborů, nevím jestli není zbytečný, data mám na dalších discích - zdrojový + cílový.

Síťový zdroj výkonnější proč?

Intel Core i7-870 - je socket 1156 a tedy desky levnější a dual chanel řadič paměti, proti i5-760 očekávám využití hyperthreadingu, ale nevím zda to není zbytečné.

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Jaromír Kolob Zobrazit příspěvek
    No já chtěl snížit cenu a zatím mi ji naopak navyšujete :-(

Ze současného počítače mám vyzkoušeno, že HDD určitě rychlostí s obrovskou rezervou stačí, stejně tak jakákoliv grafika, úzké hrdlo je procesor a zřejmě paměť. Ten SSD jsem uvažoval kvůli spouštění systemových souborů, nevím jestli není zbytečný, data mám na dalších discích - zdrojový + cílový.

Síťový zdroj výkonnější proč?

Intel Core i7-870 - je socket 1156 a tedy desky levnější a dual chanel řadič paměti, proti i5-760 očekávám využití hyperthreadingu, ale nevím zda to není zbytečné.
    tak to zkusíme

podle mě na system stačí WD Blue dvouplotnový a na data green

.....

i5 je podle mě dobrá volba,kord když neviš co vlastně využiješ(oproti i7),konec konců máš tam i dobrý chladič tak si výkon navíc můžeš dotaktovat

pokud skutečně hrát nebudeš-myslím si že by stačila i GT240

Můj návrh

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Citace Původně odesláno od lavjoy Zobrazit příspěvek
    i5 je podle mě dobrá volba,kord když neviš co vlastně využiješ(oproti i7),konec konců máš tam i dobrý chladič tak si výkon navíc můžeš dotaktovat

pokud skutečně hrát nebudeš-myslím si že by stačila i GT240
    No k té kartě - budou zapojeny dva DVI monitory a LCD TV, s tím, že současně poběží jen 2 x DVI nebo DVI + LCD. Nechce se mi lézt pod stůl a přepínat konektory, takže potřebuji 3 takové dírky do karty :-)

Proto jsem vybral ty dva návrhy, samozřejmě by mohla být i 450 http://www.alfacomp.cz/php/product.p...507K0BT0BX10OV

Jen nevím jak je to s tou CUDOU, obávám se, že při zpracování tj. EDITACI videa ji stejně nevyužiju, že ona pamáhá jen při přehrávání, nebo se pletu?
    Pak by mi asi stačila pasívně chlazená HD 5670.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Jaromír Kolob Zobrazit příspěvek
    Jen nevím jak je to s tou CUDOU, obávám se, že při zpracování tj. EDITACI videa ji stejně nevyužiju, že ona pamáhá jen při přehrávání, nebo se pletu?
    Já teda video moc needituju, ale třeba v AfterEffects, Premiere a i Kapučínu (nebo jak se to doopravdy jmenuje) se počítají přes grafiku i efekty, prolínačky atd. Jak je to konkrétně u Pinnaclu netuším, snad někdo potvrdí/vyvrátí jestli je tam CUDA k něčemu platná.

Nepsal jsem silnější, ale účinnější zdroj (zdroje s 90% jsou již nějaký ten pátek k mání, ale cena je vyšší o 500,- nebo taky x2).

Disky chápu, SSD je na aplikace super, ale 64GB se mi zdá málo (OS + aplikace + pár pluginů/efektů a už se pohybujem v červených číslech). Cenu moc dolu nesrazíme, ale tím Raptorem bychom mohli kompenzovat velikost... Je mi naprosto jasný, že ten Samsung měl plnit jen jako úložné zařízení (pokud ale použijeme CUDA tak se na disk začne zapisovat kolem 40MB/s @ 720p).

edit: měnit 460gtx za 450 je z pohledu CUDA výkonu hodně špatnej nápad Ta 450 to bude počítat dost pomalu (1. má úzskou sběrnici a za 2. má málo cores)...
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 29-10-2010 v 15:55

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Nepsal jsem silnější, ale účinnější zdroj (zdroje s 90% jsou již nějaký ten pátek k mání, ale cena je vyšší o 500,- nebo taky x2).
    Třeba tohle ;-) , že:
    Fortron Epsilon 88PLUS 500W Silver http://www.alfacomp.cz/php/product.p...45000000000ZC3
    6x SATA, 5x Molex, 2x PCIe 6+2 piny
    • Full Range s kompletní ochranou (OVP, OCP, SCP - ochrana proti přepětí, nadproudová ochrana a ochrana proti zkratu)
    • tichý 12cm řízený ventilátor s funkcí Ultra Low Noise
    • vysoká účinnost: >88% účinnost při normálním zatížení
    • spotřeba při standby módu < 1W

nebo za 1800 rovnou 750W
    Seasonic SS-750HT-F3 750W Silver OEM http://interlink.tsbohemia.cz/season...lk_d93508.html
    , 8x SATA, 6x Molex, 2x PCIe 6 pin, 2x PCIe 6+2 pinů,
    Naposledy upraveno uživatelem Jaromír Kolob: 29-10-2010 v 21:47

Podobná témata

1. PC pro různou činnost v ceně nad 30 000 Kč
    Od Jdinaparek v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-11-2013, 16:13
  2. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Iselor v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-06-2013, 22:13
  3. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od mitman v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 12-08-2011, 21:02
  4. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od vanDave v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 10-08-2011, 00:41
  5. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od Niickll v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 11:10