reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

synchronizace dokumentu

five-min (113)|29.10.2010 16:38
Zdravím,
mám notebook, který používám jako hlavní pc a netbook.
Potřebuji nějak vyřešit synchronizaci dokumentů mezi oběma pc. Tzn. když na jednom pc udělám nějaké změny v dokumentu, tak aby se sesynchronizovaly na druhý pc.

Jde mi hlavně o synchronizaci dokumentů v openoffice writeru, ale pokud možno i o jiné soubory.

Vím, že existují různé služby jako dropbox, nebo i microsoft něco má, ale potřeboval bych něco, co bude splňovat tyto podmínky:

1) bezpečnost- Aby nebylo možné tuto službu nějak zneužít...
2) potřebuji něco, kde mi zbytečně nebude na pozadí pořád běžet žádný potřebný program, protože nechci zbytečně zatěžovat už tak slabý netbook...

Nejlépe něco, kdy spustím program v případě potřeby synchronizace, on provede automaticky synchronizaci a nejlépe se i sám ukončí...

3) jelikož používám na netbooku omezený (FUP) 3G internet, proto bych taky rád něco co se nebude pořád synchronizovat, ale jen když je potřeba...

Proto bych i rád taky něco co nebude nějak moc extra náročné na přenesená data...

4) jelikož občas používám veřejné wifi, tak mám trochu strach o bezpečí. Proto bych rád něco bezpečného. Nějaké šifrování nebo něco...

5) nejlépe bych rád něco multiplatformního, jelikož na notebooku občas používám a hraji si s linuxem, proto bych rád něco, co pojede jak pod win tak i pod linuxem (ubuntu, opensuse)...

Najde se něco? Používáte někdo nějaké (jaké) služby/programy na synchronizaci?

Díky.
EditorPO (2819)|29.10.2010 18:48
najjednoduchšie by to bolo cez nejaké FTP úložisko a synchronizácia napr. pomocou Total Commanderu

pre iné sofistikovanejšie riešenia sa pozri napríklad sem:
http://www.gbridge.com/
http://www.cis.upenn.edu/~bcpierce/unison/index.html
five-min (113)|30.10.2010 16:47
Nad ftp jsem taky přemýšlel, ale moc tomu nerozumím. Potřebuji něco free a nevím jak je to u ftp s bezpečností...

A zase spouštět TC a v něm to synchronizovat... raději bych nějaký prográmek nebo script, který jen spustím a on automaticky provede synchronizaci... ale toto bych ještě nějak bez problému překousl, hlavní je pro mě ta bezpečnost a nenáročnost na systémové požadavky a data...