reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejlepší notebook/netbook do 12,1"

Anford (27)|30.10.2010 12:03
Ahoj všem,

už nějakou dobu sleduji, co vychází a nevychází hlavně v oblasti netbooků... Sháním pro sebe nějakej stroj do zhruba 20 000,- a maximální velikosti displaye 12,1" (na 13,3 v žádném případě nepovolím). V poslední době mě nejvíce zaujalo:

Lenovo IdeaPad U165 (jsou tři modely, myslím ten nejdražší z nich takže 13999,-)
Asus Lamborghini VX6
Asus UL20 (není dostupný na internetu, prodává ho pouze datart za nějakých 15999,-)

Potřeboval bych ovšem něco ujasnit... Jak je třeba možné, že Asus Lambo VX6 má dle indexu uživatelských hodnot windows hodnocení na grafiku pouze 3,3 pro Aero a 3,7 pro herní, když má v sobě NVidii ION 2 a třeba to Lenovo U165 má obě tyto hodnocení přeš 4,0 ale má "slabší" ATI Radeon HD 4200. Vždyť ta NVidie musí být lepší ne?

Celkově jsem se na Asus Lambo ohromně těšil, ale výkonostně naprosto zklamal...
Asus UL20 už by byl můj, chybí mi v něm akorát jiná grafika než Intel GMA, všechny indexy hodnocení má nad 5,0 akorát díky grafice má pro Aero 2,8 :( Jinak naprostá paráda (hlavně procesor Intel Core i3-330UM)

To Lenovo je momentálně asi nejvýkonější notebook do 12,1" na trhu (když opomenu modely za víc jak 30 000,-)

Nevíte někdo, kdy mají přijít nové modely netbooků nebo prostě malých notebooků na trh?
speedsnail (4876)|30.10.2010 13:36
1) Co 3G Modul, je to v požadavcích? (osobně mi to přijde u takto přenosného NTB jako zásadní vlastnost, víc než nějaký herní výkon). Samo se to dá řešit USB externí mrchou, ale používal jsem jí a je to nešikovné. Používám 3G mobilní net od O2 a interní modul bych hoodně uvítal.

2) Grafika a CPU: Srovnání grafických karet je možné například zde. ION2 vychází asi o 15% výkonější než HD4200 a IntelHD, které jsou zhruba najstejno. Každopádně ION2 ale bude vždycky brzdit mrzký atom.. Takže celkový výkon i ve hrách bude podle mě většinou horší. U procesorů je to AMD vs Intel taky jasný, I3 je na tom ve všech ohledech lépem. Srovnání CPU taky na notebookcheck. K625 je pomalejší než U330 i přes vyšší frekvenci. Takže nižší výkon ale vyšší spotřeba.

3) Prošel jsem net včetně těch typů co jsi postoval.
a) Lambo je netbook, výkonově nejslabší.
b) Lenovo bude výkonné, má komplet výbavu až na 3G. Ale výdrž na baterku se mi nepodařilo dohledat.
c) UL20FT se mi zdá OK, recenze dává 4,5h při office práci.
d) Každopádně jsi uplně opoměl Acery, Timelinex nebo 753h mají stejný základ (i3) jako Asus a z vlastí zkušenosti můžu chasi a klávesnici doporučit. A mají i typ s 3G :inlove
Anford (27)|30.10.2010 14:33
Abych upřesnil, PC hru jsem nehrál 5 let, takže herní výkon nepotřebuji, já jen prostě když si kupuji jakoukoli elektroniku, tak chci to "nejlepší" ;) Na 3G jsem tak trochu zapomněl, to by se každopádně hodilo!

Na Lambo už tedy zapomenu, je to vážně slabá mrcha.
To Lenovo má výdrž baterku dle czc.cz 5 hodin, kamarád ho má a ty 4 hodiny to vydrží...
UL20FT fakt bomba, ale ta grafika to ohromně kazí, něco jako mít hodinky Breitling a k tomu náramek Casio.
Acer....kapitola sama pro sebe, do nedávna jsem pro Acer externě pracoval, Acera prostě z osobních důvodů nechci :) Vím o tom TimeLinuX (konfigurace výborná!), ale potřebuji ten netbook také na schůzku s klienty, a nemůžu si dovolit mít značku Acer... Teď někdo může možná nadhodil, že proč jsem tedy uvažoval o Lambu, ale to by mi image nijak nekazilo...

Zkrátka...notebook, který chci na trhu ještě není :)

Jinak moc děkuji za tvůj čas, hlavně za tu recenzi na UL20FT!!
speedsnail (4876)|30.10.2010 14:49
Tak už mě napadají jen 2 poznámky.

Intel HD grafika v Core i3 procesoru neni zas tak špatná. Dobře akceleruje všechny HD videa a výhodou je že prostě skoro nic nežere. Podle mě to není nevýhoda toho Asusu (to už spíš ta absence 3G).

Jinak to co bys potřeboval by asi bylo Lenovo X201..
Salamander (6177)|30.10.2010 14:54
Co novy MacBook Air 11" ? :D Ale v dane konfiguraci asi cenove trosku mimo ...