reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zrychlené zvuky

pulcik (19)|20.4.2007 17:24
Ahoj, lidičky,
potřebuji pomoc. Při nabootování a naběhnutí do systému, se mi záhadně zrychlí zvuky. Není to pokaždé, je to asi každé třetí zapnutí. Většinou pomůže odhlášení a zase přihlášení. Prostě každý zvuk, např. mp3, zvuky ICQ atd. jsou zrychlené. za jednu sekundu se přehraje zvuk trvající 4 sekundy. Nevíte čím to je, a čím to odstranit?? kupodivu některé zvuky jsou v pořádku, třeba uvítání windowsem, nebo zvyky ve hře.
Díky za radu.
tequilla (1015)|20.4.2007 17:46
Co mas za zvukovku? Pokud je integrovana na desce, napis o jaky typ desky se jedna. Windowsy pouzivas jake? (Xp Pro, Home, Visty, Me, 98, 95, 3.1, ...). Kdy jsi naposledy preinstaloval? Zkousel jsi snizit HW akceleraci v DirectX (Start->Spustit->"dxdiag"->zalozka zvuk->uroven hw akcelerace zvuku)? Odkdy se zacala chyba projevovat (napr. po pridani nejake komponenty neco z cista jasna)?
pulcik (19)|21.4.2007 20:13
Pravda nic jsem nenapsal o compu. Zvukovku mám Sound Blaster X-Fi Extrem Audio. Hardwarovou akceleraci jsem nezkoušel ale neřekl bych že tahle karta to má zapotřebí. Nyní používám Win XP MCE . Jsou asi tři týdny čerstvá. Tak že jsem po reinstalaci. Předtím jsem měl Win XP Prof. A vše fungovalo správně. Fakt nevím čím to může být. A začíná to být celkem otravný. Kdy se to objevilo. Ani nevím, nijak jsem to nezkoumal. Ale poprvé jsem to spatřil v MCE. Vždy když jsem stopnul nějaké video a pustil si jiné, tak to spadlo do této rychlosti. Teď to zmerčím u při načítání ICQ, kdy uvítací tón, je rychlí. Pak se tedy odhlásím a zas přihlásím a je vše v pořádku. Zajímavé je že systémové zvuky jako je třeba hvězdička, či chyba jsou v pořádku, i kdyš ostatní je zrychlené. Už jsem z toho zoufalí. Prosím pomoc.
Díky moc.
Ivo Mašek (507)|24.4.2007 14:30
Zkus vypnout právě to ICQ. (ale neručím, že to pomůže) Oni Media Center jsou na tyhle "legrácky" háklivý.
Petr S. (1220)|25.4.2007 17:43
Vyzkoušel bych právě taky tu HW akceleraci. Určitě to bude někde v systému, protože jak píšeš, ty hry fungují korektně. Že by to dělalo ICQ ale nevidím jako příliš pravděpodobné, i když u kompů je možné naprosto vše :notsure :)
Ivo Mašek (507)|26.4.2007 07:38
[QUOTE]Že by to dělalo ICQ ale nevidím jako příliš pravděpodobné, [/QUOTE]
No, zdá se to nepravděpodobné (sám bych tomu také nevěřil), ale u jednoho klienta právě ten ICQ byl problém. Přešel na Mirandu, a byl klid.
pulcik (19)|26.4.2007 13:43
Zdá se to divné, až neuvěřitelné. S tím ICQ jsem tomu nedával naději. Ale včera jsem se hrabal ve zvucích a měnil si systémové zvuky. Ale to zapříčinilo to, že při startu mi to tu píská (dal jsem si totiž nature sound) ale po spuštění všech těch programů co se zapínají po startu, i ICQ, tak zvuk byl zrychlený neustále. Prostě už se nestalo to že jsem se odhlásil a zas přihlásil a bylo vše v pořádku. Už mě to trochu namíchlo, a říkal jsem si že tedy reinstaluji Windows. Pak jsem si řekl, zkusím vypnout to ICQ. A hle, ono to pomohlo. Nevím proč, ale teď je vše v pořádku. A tak místo automatického přihlášení se loguji až po jedné minutě běhu PC. Díky moc za tip, snad to bylo opravdu tím. Teď se mi naskýtá první chyba ICQ 6.
A ještě neznáte nějaký program co by zdržel naběhnutí programu po startu?
Díky
mech13 (5526)|26.4.2007 14:10
radis nez blbnput s ICQ si stahni qip - velmi podobny icq, intuitivni, navykovy, jednoduchy, vsechno v nem funguje, nezere spustu RAM a nepada... samozdrejme bez reklam... cestina do neho je zde
Petr S. (1220)|26.4.2007 14:40
Pane jo, tak to bych nevěřil, co všechno může ICQ způsobovat :notsure

Jinak souhlasím s mechem. QIP je dobrý komunikační nástroj, mnohem lepší než ICQ. Moje srdce sice patří Mirandě, ale ta je určena spíše pokročilejším uživatelům...

[QUOTE=pulcik]A ještě neznáte nějaký program co by zdržel naběhnutí programu po startu?[/QUOTE]

Ano, znám jej :) Jmenuje se StartUp Delayer a umí přesně to co potřebuješ. Je to freeware a stáhnout jej můžeš např. na stránkách serveru Slunecnice.cz.
pulcik (19)|26.4.2007 16:39
Samo že tyto programy znám také. Mirandu mám, ale prostě ICQ 6 mi připadá hezké, a zvuky jsou také parádní. Ale asi budu donucen znovu oprášit mirandu.
Ivo Mašek (507)|28.4.2007 08:20
[QUOTE]Pak jsem si řekl, zkusím vypnout to ICQ. A hle, ono to pomohlo. [/QUOTE]
No vidíš. (ona teorie je mnohdy jiná, než nám pak ukazuje praxe - a v TV signálech to platí dvojnásob)
vojci14 (1)|4.1.2010 20:27
Dobrý den,
Mám takový problém. Sekl se mi PC, restartoval jsem ho a po naběhnutí byly všechny zvuky zrychlené (např. zvuky, když si pustím film, zvuky na youtube, zvuky při přihlašování na icq nebo skype, písničky co si pustím v přehrávači, zvuky ve hře, prostě všechny zvuky v pc.) Nevím, co s tím dělat. Třeba mi poradíte, než to zanesu do opravny. Předem díky.
Logout (4018)|4.1.2010 21:10
Moc toho nevíme (operační systém, zvukovka, další hardware), ale přinejmenším můžeš zkusit odinstalovat a zas nainstalovat ovladače od zvukovky.