reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zpožďování zvuku po kompresi ...

mstejska (2912)|30.10.2010 15:03
Mám problém s kompresí videa.
Mám nahraný pořad z televize DVB-T uložený jako TS (zkoušel jsem i MPG (MPEG2)). Při přehrávání je zvuk s obrazem synchronizován v celém programu. Při převodu pomocí AutoGK do avi (XviD) nebo MeGui do mkv (x264) se zvuk za obrazem začíná opožďovat. Ke konci pořadu je to i pár vteřin.
Nemáte představu čím by to mohlo být? Nebo aspoň nasměrovat, kam se podívat, co zkontrolovat?
Nedělá to u všech pořadů, ale asi tak u třetiny.
K nahrávání používám DVBDream (umí nahrávat více kanálů naráz, pokud jsou v jednom bloku).
PC je dost rychlé. (Phenom II 955 @3.5GHz + 4GB RAM)
Tuner: Hauppauge HVR3000.
Díky za všechny nápady.
Devouver (304)|31.10.2010 23:00
PokuD jsem správně pochopil filmy nebo co to nahráváš si pouštíš na PC?
No v prvním případě bych si zkusil aktualizovat kodeky. Mě to dělalo u *.mkv videí a po aktualizacích to odeznělo. Zkus třeba tyhle kodeky Matroska http://www.free-codecs.com/download/matroska_pack.htm
Richmond (8084)|1.11.2010 01:22
Napřed by to chtělo zjistit, jestli je šoupnutý zvuk jen při přehrávání nebo je tak již zaznamenán - nejlépe na dvd přehrávači. Pak jít na ty kodeky/přehrávače v pc. Pro rychlý převod z TS a tím co nahrává rekordér se mi osvědčil třeba PocketDivXEncoder (DivX/XviD) - má v sobě svoje kodeky, není nutno instalovat tak snad pro kontrolu převodu divxů postačí...
mstejska (2912)|1.11.2010 13:38
Díky za rady. Kdyby to někoho zajímalo tak to řeším na tvfreaku
Devouver (304)|1.11.2010 14:25
to Richmond:
Je fakt že některé dvd přehrávače neumí formát *.mkv. Nejednodušší a nejrychlejší je fakt stáhnout kodeky, pokud pak bude roblém přetrvávat hledal bych problém jinde. Většinou to jsou fakt triviálnosti v případě takových problémů, vždy hledám tu nejjednoduší možnost jako první.
Richmond (8084)|1.11.2010 18:12
Jistě, starší přehrávače .mkv neumí, ale divxy v drtivé většině ano, k vyloučení softwarové chyby a ověření správnosti záznamu zvuku to bude snad stačit. Kodeky se vyloučí použitím toh PocketDivXEncoderu (teď mám na mysli ty co obstarávají "záznam", nikoliv přehrávání). Já ho používal na konvertování Simpsnů z dvbt, sem tam nějaké video na YT (dělá opravdu malá videa, 1GB dokáže zkrouhnout na 50MB. nebo taky z 2GB na 16MB) viz. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=33724
Devouver (304)|1.11.2010 19:39
[quote=Richmond;413289]Jistě, starší přehrávače .mkv neumí, ale divxy v drtivé většině ano, k vyloučení softwarové chyby a ověření správnosti záznamu zvuku to bude snad stačit. Kodeky se vyloučí použitím toh PocketDivXEncoderu.[/quote]

Jistě. Počkáme na výsledky konání a pak se uvidí.