reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přímé sdílení USB disku

lub (0)|1.11.2010 14:49
Ahoj lidi, nemáte nějaký nápad jak jednoduše a levně sdílet jeden externí usb disk vícero zařízením (např TV, satelitní přijímač, noťas...). Jde mi o to abych nemusel disk neustále přepojovat. Potřeboval bych něco jako usb svitch, ale obráceně výstup by byl do disku a né do pc. Anebo usb disk s více vstupy...
dík...
Doctor01 (400)|1.11.2010 19:48
Ahoj

Podivej, takhle to nepujde.
Samozrejme by slo udelat neco jako prepinac pro vice zarizeni, ve kterem bys mel natrvalo pripojen usb disk/flash, ale stejne bys to musel prepinat pokazde, kdyz bych chtel cist/zapisovat z jineho zarizeni.
Jde o to, ze tam neni nic, co by to automaticky ridilo.
Bezne se to pouziva tak, ze mas usb disk/flash zapojen napr. do sitoveho routeru, ktery ti to umozni sdilet mezi vice zarizenimi. V tomhle pripade je to ale scestne.
Jinak muzes vyuzit k propojeni pc-tv pouzit jinych prostredku - napr. HDMI kabel apod. pro prehravani filmu z pc na tv, flash mit zapojenu natrvalo v tv/sat pro nahravani atd.
Jinak zbyva jedina moznost - disk prepojovat.
Jinak by me zajimalo, kolikrat denne to musis prepojovat, jake to ma vyuziti atd.
lub (0)|1.11.2010 22:57
Myslím že nemáš pravdu, řídí to požadavek na přístup k disku (i spící disk požadavkem přístupu vzbudíš), takže tam by neměl být problém..... jaké to má využití je snad zřejmé.... jeden disk pro všechna tři zařízení bez nutnosti přepojování disku... satelit nahrává + timeshift (přehrává jen své nahrávky a ostatní formáty mizerně), tv nenahrává na druhou stranu přehrávání všech možných formátů jí jde na jedničku a o připojení noťasu k disku snad netřeba hovořit..... přehrávat z noťasu přes hdmi je v pohodě ale proč mít v provozu obě zařízení když to samé stejně dobře zvládá samotná TV.... jde mi o přenos dat z jednoho místa a ne aby každé zařízení mělo samostatné uložiště. A co se týče kolíkrát denně to musím přepojovat tak věz, že docela často, ale to si myslím že byla zbytečná otázka, jen jsem se ptal jestli někdo nezná nějaké řešení tohoto problému, nic víc a nic míň není třeba psát, ale i tak dík za reakci....
mstejska (2912)|2.11.2010 07:05
Pokud vím tak existují switche (nebo routery) které mají usb a ty potom umí tento usb sdílet, ale to je přes síť.
EditorPO (2819)|2.11.2010 07:36
Je to možné pomocou USB switchu. Je ale otázne, či je to možné zdielať súčasne, alebo len pre jedno zariadenie v danom okamihu (hlavne externý HDD, USB key, ...).
Prioritne je to určené pre PC, netuším, ako si s tým poradí TV alebo satelitný prijímač.
napríklad:
http://www.usbgear.com/USB-Sharing.html
http://www.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=120618
http://www.cooldrives.com/4to1usb20pes.html
lub (0)|2.11.2010 09:51
v daném okamžiku by mi úplně stačilo sdílení jen jednoho zařízení, ale mám obavu že usb switch je vlastně dělán obráceně než bych potřeboval, od hdd by očekával napájení, řízení atd... takže by to nefungovalo:(

Ještě mě napadlo že by to mohl řešit externí síťový disk s lan/usb/ vstupy (pc do lan a tv do usb), ale netuším jestli je schopen jet z obou vstupů současně, nebo alespoň jedno zařízení v reálném čase....... nemáte někdo zkušenost?
Doctor01 (400)|2.11.2010 11:11
EditorPO - tak jsi nasel to, o cem jsem psal - slo by to prepinat

mstejska - ano, jak jsem psal, sitova zarizeni to umeji, ale tu telku ani satelitni prijimac k siti nepripoji

lub - "Myslím že nemáš pravdu, řídí to požadavek na přístup k disku (i spící disk požadavkem přístupu vzbudíš), takže tam by neměl být problém....."
-> ono jde o to, ze pokud bys to mel naprimo v jednu chvili pripojeno k vice zarizeni, mohlo by se stat tohle - dve a vice zarizeni bude chtit zapisovat - jak se dohodnou, ktere kam? Ty pozadavky na zapis se musi nejak radit, takze ... Dale pak, pokud by to bylo takhle zapojeno, tak bys ve skutecnosti mel pres usb propojeny primo ty zarizeni mezi sebou, takze ...
lub (0)|2.11.2010 11:31
Doctor01 - -> ono jde o to, ze pokud bys to mel naprimo v jednu chvili pripojeno k vice zarizeni, mohlo by se stat tohle - dve a vice zarizeni bude chtit zapisovat - jak se dohodnou, ktere kam? Ty pozadavky na zapis se musi nejak radit, takze ... Dale pak, pokud by to bylo takhle zapojeno, tak bys ve skutecnosti mel pres usb propojeny primo ty zarizeni mezi sebou, takze ...

disk by s tím problém mít neměl (má vlastní řadič) otázkou je jak by se tvářilo konkrétní zařízení kdyby mu disk řekl "čekej".... chjo budu to muset asik vyzkoumat sám:mad:
Doctor01 (400)|2.11.2010 12:22
A co ten problem s tim, ze by ty zarizeni byly propojeny - jako kdybys vzal jeden jedinej usb kabel a propojil jim dohromady pc+tv+sat (o coz tu vlastne jde) - to by mohl byt dalsi problem, vsak jsem to psal.

Pro by se teda delalo tohle - http://www.usbgear.com/computer_cable_details.cfm?sku=US-44&cats=116&catid=116,585,377,2345,908,,230,,229,216,907,989,133 a dalsi viz EditorPO, kdyby to slo jednoduse propojit?
lub (0)|2.11.2010 13:51
Doctor01 no vidíš že to jde co jsem měl původně na mysli a tohle to řeší automaticky...

http://www.usbgear.com/computer_cable_details.cfm?sku=US-98&cats=116&catid=116%2C585%2C377%2C2345%2C908%2C%2C230%2C%2C229%2C216%2C907%2C989%2C133

a pak že je to nesmysl, dík:)
Doctor01 (400)|2.11.2010 17:11
Hmm, to vypada dobre, jen ta cena je ponekud vyssi ...
EditorPO (2819)|2.11.2010 18:36
lub, keby si poriadne čítal čo ti píšeme, tak by si to vedel už ráno :mistake