reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhrada za mrtvý Samsung

lape (109)|1.11.2010 14:49
Zdravím.Vybírám nový monitor,protože v pátek umřel starý Samsung.Záruka na něj byla 3 roky a odešel 3 měsíce po vypršení záruky,což "potěší".Prostě po zapnutí vydrží obraz tak 2 sekundy a pak je tma.Dnes jsem ho zavezl do servisu a servisman mě hned řekl,že je to s největší pravděpodobností procesor,který se nedá vyměnit,takže monitor je neopravitelný.Prý se na to podívá,kdyby to náhodu bylo něco jiného,ale ať s tím moc nepočítám.Říkal,že je to častý problém u Samsungu a opravdu mu tam leželo asi 5 monitorů na opravu a všechno samsung,2 byly dokonce naprosto stejný model jak ten můj a u obou stejný problém.Takže teď se dívám po novém monitoru.Ze Samsungu už mám obavy,takže jinoou značku.Dost se mě líbí Philips,ségře jsem jeden koupil a obraz je mnohem lepší než byl na tom mém Samsungu.Ale nechám si klidně poradit.Úhlopříčku chci 19-22".Nevím jestli těch 22 není už moc.Je škoda,že se všechno dělá 16:9,to se mě moc nelíbí,ale budu to muset zkousnout.Cena max 3500kč.Použití je běžné jako asi ve většině domácností.Občas nějaká hra,net atd.Na filmy to nepoužívám,na to mám pc spojený s TV.
Zoidik (1405)|1.11.2010 15:04
Osobně bych menší jak 22" nechtěl, je to pro mě přijatelné minimum. Pokud chceš na běžné užití co píšeš si myslim, že je jedno jaký vybereš. Já teda upředňostňuju Samsungy, ale pokud koupíš LG, Philips nebo BenQ taky tim nic nezkazíš. bral bych třeba http://interlink.tsbohemia.cz/benq-g2220hd-21-5-lcd-black-1920x1080-5ms-40000-1-dvi_d83928.html nebo http://interlink.tsbohemia.cz/monitor-lg-w2243t-pf-22-lcd-piano-black-30000-1-full-hd-5ms-dvi_d87961.html
Jandaskunk (2330)|1.11.2010 15:15
Nebo pokud nevyhovuje 16:9 formát a hodně jemný rastr při fullHD rozlišení na 22", tak Philips 22" 220S2SB by taky nemusel být tak špatný.
lape (109)|1.11.2010 15:39
Tk ono na to 16:9 už jsem si zvykl z TV,ale když jsem to přivezl tak se mě to moc nezamlouvalo :) Full HD nevím k čemu bych na tom monitoru využil.Ten Philips vypadá dobře.Ještě uvidím jestli se nepodaří spravit ten starý Samsung a pokud ne tak budu investovat.Ještě se mě dost líbí i tento Philips http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=philips+220C1SB&SearchType=1&SearchSubmit=1 i když jak se teď dívám,tak je to skoro úplně stejné jako ten první :) Neví někdo na co to má USB vstup??
Jandaskunk (2330)|1.11.2010 16:14
Asi jsem to blbě napsal, FullHD je rozlišení monitoru - lépe řečeno rozlišení 1920x1080, nic jinýho v tom názvu nehledej.

USB tam má na to, abys mohl připojit např. flashku a nemusel se ohýbat dolů k bedně, prostě taková jakoby prodlužka od PC... (musí se nejdřív monitor propojit s PC pomocí USB - tzv. upstream konektor, vypadá trochu jinak než klasické USB)
speedsnail (4876)|1.11.2010 20:06
Taky hlasuji pro 22" s rozlišením 1680*1050. Hlavně ať má matný display a DVI vstup. A 22" není moc, věřte že za pár týdnů nebudete chápat jak jste mohl pracovat na menším monitoru :)
houmergt (23)|1.11.2010 23:51
Předminulý týden jsem řešil podobný problém, rovněž monitor Samsung (stáří 34 měsíců). Po zapnutí PC se monitor zapínal a vypínal.To trvalo několik minut ,pak zůstal zapnutý a normálně fungoval. Chtěl jsem ho poslat do opravy. Tak jsem pohledal záručák v domnění, že záruka je 3 roky. V krabici od monitoru byl český záruční list (tam bylo napsáno,že záruka je 2 roky pokud není uvedeno jinak a evropský kde bylo uvedeno 36 měsíců). Tak jsem poslal email na zákaznickou linku aby mi to objasnili. Toto mi odepsali " Pokud vim, tak bohuzel nic jako "evropska zaruka" na monitory neexistuje. A standardni doba zarucni lhuty na monitory je 24 mesicu " . Pamatuji se, že když jsem ho přes eshop kupoval byla tam uvedená záruka oněch 36 měsíců. No pánové vytočilo mě to, popad jsem šroubovák a milé LCD rozšrouboval, abych se podíval co tam pánové od Ťamťungu skrývají za tajemství. Zjistil jsem, že tři kondenzátory, na plošáku co je napájení a předřadníky, jsou nafouklé. Prostě součástky kvakvakvalita. Tak jsem je vyměnil a bylo po závadě. Už si od nich nekoupím ani ledničku:D
lape (109)|2.11.2010 12:37
[quote=speedsnail;413345]Taky hlasuji pro 22" s rozlišením 1680*1050. Hlavně ať má matný display a DVI vstup. A 22" není moc, věřte že za pár týdnů nebudete chápat jak jste mohl pracovat na menším monitoru :)[/quote]

Tak to vím.To jsem si ověřil,když jsem kupoval plazmu.Přivezl jsem to domů a říkal jsem si co že jsem to koupil za velkou TV,no a po měsíci už jsem vážně přemýšlel,že bych to prodal a koupil něco většího :) Teď jedu na starém CRT AOC 17" a už jsem si od pátku zvykl,ale když jsem ho sundal z půdy a zapojil,tak jsem se skoro vyvrátil,jak je to malé :) Ten pokažený Samsung byl 19".No pokud se ho nepodaří spravit tak vezmu zřejmě ten Philips 220S2SB.

to houmergt:bylo by fajn pokud by to tak bylo i u mě,ale mě se ten monitor nezapínal a vypínal.Po zapnutí naběhl obraz a po 2 sekundách prostě tma,ale monitor jako takový jel.Nejdřív jsem myslel že odešlo něco v PC,vzal jsem disk se systémem a zajel ke kámošovi,tam to normálně naběhlo,takže jsem si zanadával že je asi v háji deska a jel domů.Doma mě napadlo ještě spojit PC s TV a ono to jelo.Takže naštěstí jen monitor v háji.Servisman říkal,že je to u Samsungu hodně častá závada.

Zatím díky všem za rady a pomoc při výběru
lape (109)|20.11.2010 13:06
Tak Samsunga mě nakonec opravili,takže na 22"Philips si ještě budu muset počkat.Aspoň jsem ušetřil prachy.Oprava stála 450kč,takže pohoda.