reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CoolerMaster Centurion 5 - potiz s instalaci?

yoghurtcz (12)|17.7.2006 09:56
Ahoj,
predem se omlouvam jestli sem tohle tema nepatri - relevantnejsi tema jsem nenasel.

Mam trosinku problem nainstalovat svoji zakladni desku Gigabyte GA-K8NSNXP-939 (http://www.gigabyte.cz/MotherBoard/Products/Products_Spec_GA-K8NSNXP-939.htm#) do nove bedny CoolerMaster Centurion 5.
Problem neni ve vlastni instalaci, spise ale v zapojeni vsech kabliku z celniho panelu do zakladni desky.

Konektory jsou na desce vlevo dole (pokud se deska otoci venkovnimi vyvody nahoru) a jsou vcelku slusne popsane.

Kdyz vsak zapojim kabel od celniho panelu s popiskem "pwr switch" (pocitam power-switch) do mista urceneho pro "pw" a to obema zpusoby (ten kablik nema oznaceni + nebo -, jenom na jedne te vetvi ma napsano KSP coz nevim co znamena) a pokusim se zmacknout cudl na celnim panelu pro spusteni nic se nestane.

Pokud jsem si vedom, tak kabely ze zdroje do zakladni desky jsou zapojene oba (respektive 4-konektor a 20-konektor) a kdyz zapojim zdroj do elektriny tak se ozve temer neslysne huceni jako by zarizeni bylo pod proudem (coz je koneckoncu spravne).

Zkusil jsem pak zapojit stary zdroj ze stare bedny ale to same - cili zdrojem to neni. Deska nikde nesmrdi po spaleni; takze "upecena" snad neni. Mel by nekdo nejaky napad nebo nejakou radu co muze byt spatne? Pocitam ze to budou ty kabliky nebo neco jineho?
Wlcheck (86)|17.7.2006 10:05
jestli je ta deska nová, tak se podívej, jestli není jumper na Reset CMOS, některé desky potom odmítají startovat. Jestli si nejsi jistý tím spínačem, tak můžeš vyzkoušet desku "zapnout" tím, že !OPATRNĚ! na chvilku spojíš třeba šroubovákem pwr switch konektor na desce.
BTW. některé desky mají označeno Sleep sw na zapnutí počítače...

EDIT: jinak jestli si opravdu nejsi jistý zdrojem, tak se dá zdroj vyzkoušet propojením zeleného (zhruba uprostřed konektoru, je tam jedinný) a černého, zdroj musí být na nějaké zátěži...
yoghurtcz (12)|17.7.2006 10:28
Diky za radu...deska nova neni, pouzival jsem ji ve stare bedne bez problemu (no, nForce3...) rok a pul. Jenom jsem ji proste vyndal ze stare bedny a dal do nove...

S tim zdrojem to vyzkousim, sroubovakem do zakladni desky moc vrtat nechci ;)

Mel by jeste nekdo nejakou radu?
Wlcheck (86)|17.7.2006 10:33
[QUOTE=yoghurtcz]Diky za radu...deska nova neni, pouzival jsem ji ve stare bedne bez problemu (no, nForce3...) rok a pul. Jenom jsem ji proste vyndal ze stare bedny a dal do nove...

S tim zdrojem to vyzkousim, sroubovakem do zakladni desky moc vrtat nechci ;)

Mel by jeste nekdo nejakou radu?[/QUOTE]

tak jsem se koukal na ten manuál a šroubováku bych se nebál :D
jinak mě opravdu nic jiného nenapadá (jedině zkusit ještě proměřit jestli spínač na case opravdu spínačuje :))
yoghurtcz (12)|17.7.2006 13:26
[QUOTE=Wlcheck]tak jsem se koukal na ten manuál a šroubováku bych se nebál :D
jinak mě opravdu nic jiného nenapadá (jedině zkusit ještě proměřit jestli spínač na case opravdu spínačuje :))[/QUOTE]

Nemel by si navrh jak proverit spinac na te bedne? Jinou zakladni desku doma nemam...dikas moc Vlcku ;)
Wlcheck (86)|17.7.2006 13:32
že se stále bojíš toho šroubováku .... :)
mno spínač ověříš jednoduše jakýmkoliv měřákem, co měří odpor apod. Prostě narveš do konektoru ty měřící konce a vyzkoušíš stisknout čudlík :) jogurte :D

btw. a nebo vem nějakou baterku, pár drátků a žárovičku a můžeš bastlit :D
yoghurtcz (12)|17.7.2006 15:49
No zadnej domaci kutil zrovna nejsem a fyzika me nebavila ;) Ale nejak si s tim pohraju. Diky moc za rady...
Test4 (17)|4.9.2010 23:32
Test (pls nereagovat)