reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kingston KUSBDTE - tvrde naformatovanie

Spiider (2)|21.4.2007 11:47
Hi.
Mam USB kluc Kingston Data Traveler Elite - KUSBDTE 512Mb. Ku nemu sa dodava nejaky program na zaheslovanie kde sa da nastavit velkost "bezpecnej" particie. Pomocou tohto programu som ho nastavil na 0Mb a on mi napisal ze tato bezpecna particia bude zrusena. Ale s tymto USB klucom mam stale problemy... Ked zapnem computer tak mi svieti na cerveno co znamena pomala prenosova rychlost a nedokaze mi z neho nabootovat aj ked v obrazovke kde vyberam z coho chcem bootovat je na vyber ale ked ho vyberiem tak mi stale nabehne iba obrazovka kde vyberam windows... Takisto mi nefunguje ani s PDA Acer n311 s USB host... iba svieti na cerveno.
Potreboval by som ho niejak uplne naformatovat. Vo windowse ziadny vysledok - ani s tou utilitou od HP na formatovanie USB klucou. Asi by to slo v linuxe ... ale do toho sa nevyznam ... mam SLAX .... tak by ste mohli nekto poradit ako to tam mam naformatovat???

Napr z USB Kingston DataTravel 256Mb bootujem v pohode, ale tam nebola nijaka bezpecna particia.
U obidvoch USB klucov som postupoval s instalaciou slaxu a spravenim USB kluca bootovatelnym podla tohto postupu: http://www.pendrivelinux.com/2006/09/20/all-in-one-usb-slaxzip

Dik
Ritchie83 (369)|21.4.2007 13:09
[QUOTE=Spiider]Asi by to slo v linuxe ... ale do toho sa nevyznam ... mam SLAX .... tak by ste mohli nekto poradit ako to tam mam naformatovat???[/QUOTE]
Malé přátelské pošťouchnutí: Tak se Linux naučte používat, do budoucna se vám to bude jistě hodit.

Následující postup je bez záruky správnosti a provádíte jej na vlastní riziko. Musíte jej provádět jako root. Pokud si spletete zařízení, můžete přijít o data na SATA discích.

1. Všechna data z flashdisku si nahrajte někam jinam.
2. Příkazem ls /dev/sd[a-z] zjistěte, jaká máte disková zařízení. Flashdisk bude pravděpodobně posledním. Dále se budu na zařízení flashdisku odkazovat jako na sdx.
3. Příkazem udevinfo --query env --name /dev/sdx pro jistotu ověřte, zda se jedná skutečně o flashdisk.
4. Příkazem fdisk /dev/sdx vytvořte novou tabulku oddílů. Posloupnost stisků kláves v fdisku: o (nová tabulka oddílů); n, p, 1, enter, enter (nový primární oddíl); t, c (typ oddílu FAT32 LBA); w (zapsat rozdělení disku).
5. Příkazem mkdosfs -F 32 /dev/sdx1 vytvořte na oddílu souborový systém FAT32.
Spiider (2)|21.4.2007 15:39
Dik... naformatovat som to naformatoval ale nepomohlo... stale nebootuje. Viem ze s tymito USB klucmi (data travel elite) su problemy.... skusim sa popytat na nejakom SLAX fore.

PS: S linuxom sa prave chcem zacat ucit robit... preto sa snazim dat ten slax na tento 512Mb kluc. Neco bude asi aj na tom ze som este len teraz mal 15 ....

Este raz DIK...