reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 sieťovky v PC

Stano_tvf (68)|3.11.2010 12:49
Zdravím, v 1 PC (WinXP) mám 2 sieťovky, kvôli dvom nezávislým poskytovateľom Internetu.
Všetko šlape, ale nedá sa nejako zjednodušiť prepínanie kariet? Teraz mám na ploche zástupcov
"Int.1" a "Int.2". Vždy musím zapnúť "Int.1" ale aj vypnúť "Int.2". Zapínam jednu alebo druhú sieťovky, spolu
zapnuté byť zrejme nemôžu. Ale či nie je možnosť aby sa pri zapnutí jednej druhý odopla automaticky.
Díky.
mech13 (5526)|3.11.2010 13:29
Jakym zpusobem to je resene? co to je presne za zastupce?
zsdx (2098)|3.11.2010 13:33
[quote=Stano_tvf;413702]Zdravím, v 1 PC (WinXP) mám 2 sieťovky, kvôli dvom nezávislým poskytovateľom Internetu.
Všetko šlape, ale nedá sa nejako zjednodušiť prepínanie kariet? Teraz mám na ploche zástupcov
"Int.1" a "Int.2". Vždy musím zapnúť "Int.1" ale aj vypnúť "Int.2". Zapínam jednu alebo druhú sieťovky, spolu
zapnuté byť zrejme nemôžu. Ale či nie je možnosť aby sa pri zapnutí jednej druhý odopla automaticky.
Díky.[/quote]

Napsat si na to bat/cmd soubor (pomoci netsh) nebo (pokud je adresovani tech siti rozdilne) mit zapute obe a menit prioritu pres route add/del.

//edit @Mech13: nejspis z 'Sitova pripojeni' a na nich pres prave tl. dava Povolit/Zakazat.
Stano_tvf (68)|3.11.2010 13:46
Zaviedli mi domov optiku, ale pre istotu mám zatiaľ v PC (WinXP) 2 sieťovky, kvôli dvom nezávislým poskytovateľom Internetu. Všetko šlape, ale nedá sa nejako zjednodušiť prepínanie kariet? Teraz mám na ploche zástupcov (sieťové pripojenia) "OPT" a "DSL". Vždy musím zapnúť "OPT" ale súčasne aj vypnúť "DSL". Zapínam jednu alebo druhú sieťovky, spolu zapnuté byť zrejme nemôžu. Ale či nie je možnosť aby sa pri zapnutí jednej druhý odopla automaticky.