Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Problém se zvukem u HDMi u notebooku Acer

Nováček Avatar uživatele Yojimbo
    Registrace
    Nov 2010

Zdravim, celkem nedávno jsem si pořídil notebook ACER Aspire 4820TG-5464G64Mnks. Když jsem ho chtěl připojit k televizi přes HDMi obraz šel krásně, ale zvuk nefungoval vůbec. Zkontroloval jsem tedy zařízení pro přehrávání a zjistil jsem, že mi nabízí pouze dvě možnosti. Repráčky a jakési Realtek Digital Output. Tak jsem tedy zkusil nastavit zařízení na ono RDO a pak zvuk nešel ani z repráčků ani z televize. Hledal jsem tedy na internetu dál, ale našel jsem pouze, že zvuk by měla přenášet grafická karta, kterou je v notebooku ATI Raedon HD 5650 a že zařízení pro přehrávání by se mělo jmenovat nějak ATI HDMi audio device. Ovšem ani po aktualizaci driverů pro grafickou kartu se zařízení neobjevilo. Ovšem včera jsem to zkusil znovu a když jsem měl připojený notebook k televizi a koukal do audio zařízení, tak se mi tam ono zařízení objevilo, ovšem pouze jako odpojené. Po nějakém čase se samo zpřístupnilo a já ho mohl bez problémů používat. Ovšem dneska, když jsem notebook opět připojil k televizi, tak v nabídce opět ono zařízení nemám a není ani v zařízeních odpojených. Pokud někdo víte rady s tímto problémem prosím poraďte.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Nejprve překontrolujte, zda máte zaškrtnuté zobrazování vypnutých a odpojených zařízení (pravý klik dole v liště na bílém repráčku > zařízení pro přehrávání > pravý klik...)

Registrace
    Nov 2010

Jo, obojí mám zaškrtnuté.

Registrace
    Nov 2010

Ok, takže nakonec jsem to trochu krkolomně vyřešil sám. Problém je v přepínatelných grafikách, jelikož HDMi funguje pouze s tou výkonnější. Pokud tedy budete mít tento problém a neuvidíte po připojení kabelu HDMi v zařízeních pro přehrávání zvuku výstup pro HDMi, přepněte grafickou kartu na tu méně výkonnou. Obraz z televize se vypne a vy uvidíte obraz opět pouze na notebooku. Následně opět přepněte grafickou kartu na výkonnou a zkontrolujte zařízení pro přehrávání zvuku. Měl by se tam již objevit HDMi output, který nastavíte jako výchozí. Bohužel je nutné toto udělat vždy, když vám zvuk nepude.

Podobná témata

1. Monitory: Propojení monitoru a notebooku se zvukem.
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-12-2013, 17:28
  2. problém s hlasitostí na notebooku acer,windows 7
    Od Tabularasa22 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-06-2013, 22:30
  3. Problém se zvukem HDMI
    Od koren3 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-02-2011, 16:18
  4. nejde mi HDMI z notebooku