reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zvukem u HDMi u notebooku Acer

Yojimbo (17)|3.11.2010 19:46
Zdravim, celkem nedávno jsem si pořídil notebook ACER Aspire 4820TG-5464G64Mnks. Když jsem ho chtěl připojit k televizi přes HDMi obraz šel krásně, ale zvuk nefungoval vůbec. Zkontroloval jsem tedy zařízení pro přehrávání a zjistil jsem, že mi nabízí pouze dvě možnosti. Repráčky a jakési Realtek Digital Output. Tak jsem tedy zkusil nastavit zařízení na ono RDO a pak zvuk nešel ani z repráčků ani z televize. Hledal jsem tedy na internetu dál, ale našel jsem pouze, že zvuk by měla přenášet grafická karta, kterou je v notebooku ATI Raedon HD 5650 a že zařízení pro přehrávání by se mělo jmenovat nějak ATI HDMi audio device. Ovšem ani po aktualizaci driverů pro grafickou kartu se zařízení neobjevilo. Ovšem včera jsem to zkusil znovu a když jsem měl připojený notebook k televizi a koukal do audio zařízení, tak se mi tam ono zařízení objevilo, ovšem pouze jako odpojené. Po nějakém čase se samo zpřístupnilo a já ho mohl bez problémů používat. Ovšem dneska, když jsem notebook opět připojil k televizi, tak v nabídce opět ono zařízení nemám a není ani v zařízeních odpojených. Pokud někdo víte rady s tímto problémem prosím poraďte.
Richmond (8084)|3.11.2010 19:50
Nejprve překontrolujte, zda máte zaškrtnuté zobrazování vypnutých a odpojených zařízení (pravý klik dole v liště na bílém repráčku > zařízení pro přehrávání > pravý klik...)
Yojimbo (17)|3.11.2010 19:55
Jo, obojí mám zaškrtnuté.
Yojimbo (17)|17.11.2010 21:12
Ok, takže nakonec jsem to trochu krkolomně vyřešil sám. Problém je v přepínatelných grafikách, jelikož HDMi funguje pouze s tou výkonnější. Pokud tedy budete mít tento problém a neuvidíte po připojení kabelu HDMi v zařízeních pro přehrávání zvuku výstup pro HDMi, přepněte grafickou kartu na tu méně výkonnou. Obraz z televize se vypne a vy uvidíte obraz opět pouze na notebooku. Následně opět přepněte grafickou kartu na výkonnou a zkontrolujte zařízení pro přehrávání zvuku. Měl by se tam již objevit HDMi output, který nastavíte jako výchozí. Bohužel je nutné toto udělat vždy, když vám zvuk nepude.