reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell Latitude D600 - SpeedStep

Wlcheck (86)|17.7.2006 10:56
Zdravím všechny,
jsem majitelem tohoto notebooku (resp. firma je majitelem, já jsem uživatelem :)) a mám problém, že CPU jaksi zapomíná, že by se mělo zpomalit. RM Clock ukazuje stále 1,4 GHz... mohu sice CPU zpomalit ručně právě přes RM Clock, ale nevím proč to dělal předtím automaticky a teď ne. Je chyba někde na straně OS ?
BTW. zatížení procesoru je zanedbatelné (max 15%)...
mech13 (5526)|18.7.2006 17:33
jaky ten tvuj dell ma procesor? dell uvadi: Up to Intel® Pentium® M Processor 745 coz muze byt vic kousku...
jake mas nastavene schema napajeni ve win? ten RM Clock je utilita od dellu? pro zjisteni aktualni frekvence pouzivej CPU-Z ten se sam aktualizuje. nektere utilitky muzou ukazovat maximalni moznou frekvenci...
Wlcheck (86)|19.7.2006 08:53
Je tam Mobile Intel Pentium 1,4 GHz (jinak typové označení si nepamatuju), schéma ve Win je notebook/přenosný počítač ... RM Clock ukazuje také aktuální frekvence (docela tento prográmek doporučuji, pokud člověk potřebuje podtaktovat, u mě to šetří baterku :)) RM Clock je jinak prográmek, který umí, pokud to procesor podporuje, nastavit napětí a násobič, zároveň ukazuje jestli procesor provádí Throttling a další docela zajímavé nastavení... Doporučuju. Dá se stáhnout z downloadu ze SHW
mech13 (5526)|19.7.2006 12:45
ted nevim jak je to schcema nastaveny, ale kdyz das minimalni spotreba tak musi jit nasobic na 6x a frekvence na 600MHz pri nevyuzitem CPU. porad zapnuto zase jede porad na plnou frekvenci. pripadne skus projit jestli tam nejsou jine programy na power management - ty by mohli mit prednost pred ACPI z win a pretlacit to na plnou frekvenci
Wlcheck (86)|19.7.2006 12:55
jj, to už jsem zkoušel. Je zvláštní ale, že žádný další prográmky jsem neinstaloval a najednou to začalo dělat toto. Když obnovím Windows z image a doinstaluju programy, tak to nedělá, vždycky až po nějaké době. Navíc je docela zvláštní, že když notebook jede z baterky, tak CPU je vytížené relativně pravidelně v nějakých špičkách (dle RM Clock - zjišťuje zatížení CPU přímo, takže tam jsou vyšší hodnoty než v task manageru). Task manager windows ale nic takového neukazuje. Nevím co v tu dobu CPUčko dělá nebo nedělá. Takže zatím musím náhradu ve formě externího progámku. Tomu navíc když nastavím, aby jelo CPU na 600 MHz, vypnu jeho management (takže jenom monitoruje), a spustím náročnější aplikaci, tak se CPU nepřepne na 1,4 GHz ale stále si jede na svých 600 MHz... opět to vyřeší jenom ten progámek. Je to nějaké divné...
mech13 (5526)|19.7.2006 13:02
asi tam mas na pozdi nejakou potvoru, ktera sice neni narocna, ale casto chvilkove vytezuje procesor (treba neco zjistuje) - to ze ty spicky win neukazuje muze byt ti ze jsou velmi kratke. tudiz se CPU nezpomali, protoze je "vytizene". treba vim ze ICQ kdyz spadne tak zere porad 100%, tak nejaka podobna potvurka by to mohla byt....
Wlcheck (86)|19.7.2006 13:06
teď jsem procházel všechno, povypínal nějaké blbosti a stejně to dělá. Je ale zvláštní, že to dělá jen a pouze když je odpojeno napájení.

btw. teď se to zase nějak umoudřilo a už to zase reguluje :) ach ju, zajímalo by mě, kde je zakopán pes, doufám že ne mezi počítačem a židlí :D