reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XEON 1366 vyuziti

vponecha (2)|4.11.2010 11:15
Dobry den vsem,

Chci postavi pilotni server. Postaveny bude na Socketu 1366. Server
bude viset na internetu – tzn. provoz 7/24. Procesorove by to nemelo
byt tak narocne, jde o webovou aplikaci postavenou na storage
procedures MYSQL, tudiz to bude zejmena o sekvencnim cteni disku a
dobrem SAS radici. Z tohoto pohledu tudiz pocitam s jedno
procesorovou alternativou a to:
  • Quad-Core XEON E5520 (2.26GHz)
  • Core i7-950 Quad-Core (3.06GHz)

Me otazky:
  • jaky je rozdil mezi temito procesory? Proc bych mel priplatit za XEON?
  • predpokladam, ze i7 bude vykonnejsi, nebude tedy propad vykonu markantni pokud si vyberu XEON?
  • XEON muzu dat do jakekoliv 1366 desky, ktera pojme i7 aniz bych riskoval nejake problemy?
  • jadra by mela byt stejne, pocitam (Nehalem). Nicmene presto se zeptam, zda me nemuze XEON necim prekvapit, co treba ‘neumi’ pokud to porovnam s i7 (s i7 jiz zkusenosti mam).
  • u tohoto XEONu je psana maximalni rychlost pameti 1066GHz. Znamena to, ze pokud MotherBoard supportuje vyssi rychlosti, neni mi to s ohledem na processor nic platne? Je tedy logicke nakoupit pamet
  • testovanou na frekvenci 1066GHz, ne vyssi? Respektive vyssi rychlost neni vykonnostne opodstatnena?
  • Supportuje XEON jakoukouliv pamet? Nekde jsem neco cetl o ECC (myslim)? Pouzivat pouze tuto, respective jake ma pro me vyhody?
  • Pripadne za jakekoliv doporuceni diky moc

Diky za odpovedi a pripadne doporuceni,

Vlada
zsdx (2098)|4.11.2010 13:41
[quote=vponecha]
  • jaky je rozdil mezi temito procesory? Proc bych mel priplatit za XEON?
  • predpokladam, ze i7 bude vykonnejsi, nebude tedy propad vykonu markantni pokud si vyberu XEON?
  • XEON muzu dat do jakekoliv 1366 desky, ktera pojme i7 aniz bych riskoval nejake problemy?
  • jadra by mela byt stejne, pocitam (Nehalem). Nicmene presto se zeptam, zda me nemuze XEON necim prekvapit, co treba ‘neumi’ pokud to porovnam s i7 (s i7 jiz zkusenosti mam).
  • u tohoto XEONu je psana maximalni rychlost pameti 1066GHz. Znamena to, ze pokud MotherBoard supportuje vyssi rychlosti, neni mi to s ohledem na processor nic platne? Je tedy logicke nakoupit pamet
  • testovanou na frekvenci 1066GHz, ne vyssi? Respektive vyssi rychlost neni vykonnostne opodstatnena?
  • Supportuje XEON jakoukouliv pamet? Nekde jsem neco cetl o ECC (myslim)? Pouzivat pouze tuto, respective jake ma pro me vyhody?
  • Pripadne za jakekoliv doporuceni diky moc
  • [/quote]

    Zatim nastuduj zde a zde a zde a pak se prij zeptat znovu.
    vponecha (2)|4.11.2010 20:52
    Diky za nakopnuti. Ten compare jsem potreboval. V zasade mi z toho vychazi, ze XEON ma sice mensi frekvenci, ale vetsi propustnost (plus vetsi adresace pameti). Prosil bych tedy o:
    • - 1066Mhz pro memory je nejvetsi frekvence, kterou supportuje processor. Nema cenu tedy kupovat rychlejsi i kdyz vyssi rychlost je supportovana zakladni deskou?
    • - XEON umi support ECC. Pokud tomu dobre rozumim ECC je oprava bitu. Proto je vyhodne tuto pamet pouzivat a nema zadnou jinou nevyhodu oproti ne ECC DDR3?
    • - Muzu dat XEON do jakekoliv desky se socketem 1366 nebo si mam na neco dat pozor?

    Diky

    Vlada
    zsdx (2098)|9.11.2010 13:44
    [quote=vponecha]
    • - 1066Mhz pro memory je nejvetsi frekvence, kterou supportuje processor. Nema cenu tedy kupovat rychlejsi i kdyz vyssi rychlost je supportovana zakladni deskou?
    • - XEON umi support ECC. Pokud tomu dobre rozumim ECC je oprava bitu. Proto je vyhodne tuto pamet pouzivat a nema zadnou jinou nevyhodu oproti ne ECC DDR3?
    • - Muzu dat XEON do jakekoliv desky se socketem 1366 nebo si mam na neco dat pozor?
    [/quote]

    1) cenovy rozdil neni tak veliky, nevidim duvod, proc nevzit rychlejsi RAM
    2) ano, navic jelikoz ECC jsou primarne urceny do serveru a workstationu, jsou staveny dusledneji dle standartu = 'kompatibilnejsi'
    3) obecne NE - vyrobce desky ma vzdy CPU support list a zatimco napr. Intel DX58SO tam Xeony E5xx ma, Gigabyte u EX58-UD3 ne... // ostatne je to videt i v tech detailech procesoru z druheho postu.