reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD nebo Intel? 1GK nebo SLI/Cross?

Hunt3r (41)|4.11.2010 17:45
Chtěl bych se zeptat, co je lepší na hry, jestli AMD nebo Intel. Konkrétně procesory Phenom X4 a X6 nebo co se týče Intelu i5 a i7. Který konkrétní by byl na hry lepší.

PS: Zajímá mě spíš poměr cena/výkon a hry mám přesněji namysli např. BFBC2 nebo MoH.

A u grafických karet by mě zajímalo, jestli je lepší koupit 1 High-endovou nebo 2 slabší. Například GTX480 nebo 2x GTX 460 1GB. Popřípadě ATI, je to celkem jedno, dávám jen příklad, abych věděl, která varianta je lepší. PC bych chtěl stavět až někdy v létě. :confused:
16cmfan (2153)|4.11.2010 17:54
Hmm kde začať...

1. Na Vami vymenované hry stačí jedna GK nejaká GTX460/HD5850/6850/6870/5770 atp.
2. V lete bude úplne iná situácia... iné modely kariet a taktiež ceny.
3. Čo sa týka CF/SLi záleží na konkrétnej hre a rozlišení a nastavenom AA
4. Na hry stačí jak Phenom II X4 tak aj nap. veľmi výhodný Core i5 760 (píšete, že ide o pomer cena výkon, tak možno ešte Athlon II X4)
5. Platí bod 2 :)
Richmond (8084)|4.11.2010 17:57
Poměr výkon/cena - X4 965BE, pokud inklinuješ k Intelu tak i5 (X6 je zatím nevyužitelné, na i7 jsou poměrně drahé desky).

Pokud se jedná o čistě nové pc tak bych sáhl po jedné hi-end, pokud je to do "staršího" pc s jednou 460 a dostatečně dimenzovaným zdrojem tak je naopak další 460 nejmenším zatížením pro peněženku

...do léta to samozřejmě bude úplně jinak :rolleyes:

edit: no moc rychle nepíšu :D
Hunt3r (41)|4.11.2010 18:16
Samozřejmě chápu, že do léta bude situace jiná. Jen jsem chtěl vědět, co je lepší. Jestli 1 High-end karta nebo 2 slabší.

Co se týče procesoru, tak se mi nezdá, že by se do léta něco dramaticky změnilo. :) Hlavně my šlo o to, která platforma je na hry lepší, jestli AMD nebo Intel. Jinak nejsem extrémní zastánce ani jednoho, měl jsem pc s AMD, teď mám Intel a problémy nebyly ani s jedním.


edit: S grafickou kartou Vás budu právě otravovat až se budu rozhodovat, kterou :)

PS: Vím, že to sem asi nepatří, ale může sestavit PC i středně znalý uživatel? Nejsem žádný profík, ale zase ani ne úplný začátečník a přehled o komponentech také mám.
Jandaskunk (2330)|4.11.2010 22:28
[quote=Hunt3r;414077]Co se týče procesoru, tak se mi nezdá, že by se do léta něco dramaticky změnilo. :)[/quote]

Mám dojem, že v létě budou už nové platformy, takže se změní hodně...

Navíc ceny se mění každou chvíli, takže prostě vybírat něco dnes nemá absolutně žádný smysl...
Hunt3r (41)|5.11.2010 15:00
Aha, netušil jsem, že už v létě. Tak dobrá. Jinak co se týče mého dotazu ohledně vlastnoruční stavby pc, dalo by se to zvládnout? Nejsem začátečník, ale zároveň nejsem zase ani profík. :)
Jandaskunk (2330)|6.11.2010 12:52
re: vlastnoruční sestavení: Úplně v pohodě, na netu je i mnoho návodů - např. Svůj počítač si postavím sám. Pokud nejseš úplný ucho na praktické věci, tak nebudeš problém :)