Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: AMD nebo Intel? 1GK nebo SLI/Cross?

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Chtěl bych se zeptat, co je lepší na hry, jestli AMD nebo Intel. Konkrétně procesory Phenom X4 a X6 nebo co se týče Intelu i5 a i7. Který konkrétní by byl na hry lepší.

PS: Zajímá mě spíš poměr cena/výkon a hry mám přesněji namysli např. BFBC2 nebo MoH.

A u grafických karet by mě zajímalo, jestli je lepší koupit 1 High-endovou nebo 2 slabší. Například GTX480 nebo 2x GTX 460 1GB. Popřípadě ATI, je to celkem jedno, dávám jen příklad, abych věděl, která varianta je lepší. PC bych chtěl stavět až někdy v létě.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Hmm kde začať...

1. Na Vami vymenované hry stačí jedna GK nejaká GTX460/HD5850/6850/6870/5770 atp.
    2. V lete bude úplne iná situácia... iné modely kariet a taktiež ceny.
    3. Čo sa týka CF/SLi záleží na konkrétnej hre a rozlišení a nastavenom AA
    4. Na hry stačí jak Phenom II X4 tak aj nap. veľmi výhodný Core i5 760 (píšete, že ide o pomer cena výkon, tak možno ešte Athlon II X4)
    5. Platí bod 2

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Poměr výkon/cena - X4 965BE, pokud inklinuješ k Intelu tak i5 (X6 je zatím nevyužitelné, na i7 jsou poměrně drahé desky).

Pokud se jedná o čistě nové pc tak bych sáhl po jedné hi-end, pokud je to do "staršího" pc s jednou 460 a dostatečně dimenzovaným zdrojem tak je naopak další 460 nejmenším zatížením pro peněženku

...do léta to samozřejmě bude úplně jinak

edit: no moc rychle nepíšu

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Samozřejmě chápu, že do léta bude situace jiná. Jen jsem chtěl vědět, co je lepší. Jestli 1 High-end karta nebo 2 slabší.

Co se týče procesoru, tak se mi nezdá, že by se do léta něco dramaticky změnilo. Hlavně my šlo o to, která platforma je na hry lepší, jestli AMD nebo Intel. Jinak nejsem extrémní zastánce ani jednoho, měl jsem pc s AMD, teď mám Intel a problémy nebyly ani s jedním.

edit: S grafickou kartou Vás budu právě otravovat až se budu rozhodovat, kterou

PS: Vím, že to sem asi nepatří, ale může sestavit PC i středně znalý uživatel? Nejsem žádný profík, ale zase ani ne úplný začátečník a přehled o komponentech také mám.
    Naposledy upraveno uživatelem Hunt3r: 04-11-2010 v 18:20

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Hunt3r Zobrazit příspěvek
    Co se týče procesoru, tak se mi nezdá, že by se do léta něco dramaticky změnilo.
    Mám dojem, že v létě budou už nové platformy, takže se změní hodně...

Navíc ceny se mění každou chvíli, takže prostě vybírat něco dnes nemá absolutně žádný smysl...

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Aha, netušil jsem, že už v létě. Tak dobrá. Jinak co se týče mého dotazu ohledně vlastnoruční stavby pc, dalo by se to zvládnout? Nejsem začátečník, ale zároveň nejsem zase ani profík.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

re: vlastnoruční sestavení: Úplně v pohodě, na netu je i mnoho návodů - např. Svůj počítač si postavím sám. Pokud nejseš úplný ucho na praktické věci, tak nebudeš problém

Podobná témata

1. Procesory: AMD nebo Intel
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 04-06-2014, 08:27
  2. SSD: INTEL X25-M, nebo jiný?
    Od fanynek v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 24-04-2011, 19:18
  3. Procesory: AMD nebo Intel?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna