reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Používáte navigaci?

husky14 (4214)|5.11.2010 10:08
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Používáte navigaci?

Na cestách autem, na kole nebo jen pěšky se GPS navigace někdy hodí. Používáte ji, ať už vestavěnou v autě, v PNA/PDA, nebo v mobilu? Jaké máte zkušenosti s navigačními softwary a mapovými podklady? Co nějaké perličky z cest? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Pitomec (251)|5.11.2010 10:57
Nepoužívám
robky (3195)|5.11.2010 11:13
Používam navigáciu v PDA (HTC) - ale iba občas, hlavne ak idem niekde, kde som ešte nebol a hľadám niečo konkrétne.
Spolieham sa na software Navigon MobileNavigator7 a som vcelku spokojný - čo sa týka mapových podkladov a aj ich aktualizácie ...
Dojigiri (1629)|5.11.2010 13:34
Používám navigaci v mobilu (Nokia mapy) pokud jedu autem někam, kde se moc dobře nevyznám. Pomáhá mi to se víc soustředit na jízdu samotnou a míň na hledání cesty :)

Přesnost GPS v mobilu samozřejmě není kdovíjaká, ale v autě je to vcelku použitelný (i SW už trochu vylepšili, v první verzi map co jsem měl v mobilu občas spletl rovnoběžný silnice pokud byly blízko u sebe, ale v posledních verzích už se mi to nestává, pravděpodobně líp vyhodnocuje změny směru). Pěšky jsem to zkoušel použít nedávno jednou v lese a zjistil jsem že přímo Nokia mapy na takovou pěší navigaci moc dobře použitelný nejsou - neukazujou směr, takže sice vím, jak jsem daleko od místa kam chci jít, ale nevím kterým směrem mám jít :) - na to by to chtělo lepší aplikaci která umí ukázat směr (zatím jsem jí nehledal). Ve městě by to i fungovat mohlo, tam se dá orientovat podle ulic.

Perlička se mi jednou taky povedla, když jsem se asi 2 roky zpátky v zahraničí pokoušel za pomoci navigace dostat od nádraží k hotelu ... ještě se starším mobilem a externím GPS modulem (ten byl i přesnější), mapy TomTom ... jenže jsem si zapomněl přepnout navigaci z automobilový na pěší, takže mě to vedlo šílenou oklikou po silnicích. Pak jsem to přepnul konečně na pěší a dovedlo mě to zase zpátky na nádraží a úplně druhým směrem už dobře k cíli (automobilová mě totiž vedla nejdřív na opačnou stranu na průtah městem :D).
Richmond (8084)|5.11.2010 15:25
Občas používám v PC Mapfactor Truck Navigator 9/10 protože jako jediný je schopen hlásit výšku tunelů, viaduktů, mostů apod. Navíc má široké možnosti pro plánování tras, importy z jiných databází, hledání na google maps, je to takový vylepšený TomTom a iGO dohromady :thumb
czhunter (775)|5.11.2010 15:29
Mám v telefonu a zatím jsem ji nevyužil.
arkij (90)|5.11.2010 23:09
V autě mám zabudovanou (nezkoumal jsem co je to za typ) a používám ji skoro pořád, vyhovuje mi, když jedu na jednání, že mi hlásí čas dojezdu, podařilo se mi doladit nastavené časy tak, že se spolehlivě trefuju v rozmezí dvou-tří minut.

V mobilu mám Garmina pro příležitostný použití na kolo, nebo když hledám nějakou ulici ve městě kde nejsem autem (typicky v Praze).

Před 14-ti dny jsme byli s rodinou na výletě kolem Telče a projížděli okolní hrady a zámky. K jedné zřícenině se nedalo dojet pro opravu silnice (najednou zákaz a značení objížďky nikde) tak jsme to zkusili objet, nicméně to vypadalo na velkou objížďku, tak že půjdeme přes les pěšky. Nikdy jsme tam nebyli a najednou v lese několik cest a my bez mapy. Vygooglil jsem mobilem informace, nastavil Garmina a cesta byla rázem pohodová. To jsem tu navigaci v mobilu ocenil.
Richmond (8084)|6.11.2010 02:52
[quote=arkij;414433]...vyhovuje mi, když jedu na jednání, že mi hlásí čas dojezdu...[/quote]
To hlásí myslím každá :notsure Teď jsem koukal po updatu a vidím, že mají k dispozici free verzi, tak kdo by měl zájem http://navigatorfree.mapfactor.com/cs/
Mě se na týhle líbí, že řekne kolik bude stát mýto, vyhne se mostům podle zvoleného auta (podporuje to i messaging pokud máte gprs/cdma), čas samozřejmě říká také (to je konfigurovatelné - viz. obr.1 kde si vzberete co se má zobrazovat při vlastní navigaci v pravém dolním rohu, na displej si můžete dát údaje např. o času do příští odbočky a času kdy dorazíte, značky, ukazatele/odbočovací pruhy pokud jste na dálnici atp.), perfektní je i scrolling kdy jednoduše vyberete start/cíl/nejezdit přes... rovnou při jízdě ;)
1.jpg 2.jpg 3.jpg
Neregistrovaný (0)|6.11.2010 07:11
Teď používám TomTom a velká spokojenost. Jako první jsem koupil MIO a za 3 dny šlo pryč, říkal sem si, že jestli jsou všechny jako MIO, tak raději nic
HiLow (1000)|6.11.2010 07:36
Teď nepoužívám, ale v zahraničí jsem měl Garmina.
Sommer (384)|6.11.2010 07:39
Občas používám v mobilu. Zvažuju TomTom.
xmarek (1676)|6.11.2010 08:14
Jednu dobu jsem používal navigaci co mám v mobilu (TomTom), ale co jsem změnil zaměstnání, a do práce trefím i po slepu, ji zapnu jen svátečně.
jeninicicek (205)|6.11.2010 09:31
Nejlepší navigace je spolehlivá MAPA A TROŠKA ORIENTAČNÍHO SMYSLU...
AndrewCZ (278)|6.11.2010 11:40
Používám TomTom XXL IQ Route. Jsem s ní velmi spokojený, v autě jsem ještě neměl problém, že bych bloudil. Používám jí i na kolo a jsem velice spokojený, na kole mi pouze vadí malá výdrž na baterku, po dvou hodinách je kaput. Chtěl bych to řešit nějakým náhradním zdrojem.
Vagi (14)|6.11.2010 12:26
Pokud jedu delší trasu, tak používám iGO Primo + skin Gurjon Dafunk 2.18 + mapy Navteq
Parádní kombinace, která me zatím nezklamala...
Kamarád měl navigaci půjčenou do Itálie a říkal, že naprosto v pohodě...jen ho kousek zamotala v Římě, ovšem to přičítám mapám...ani Navteq není dokonalý a nemá všechny uličky značený :)
Lukáš 85 (132)|6.11.2010 12:37
Navigaci mám, nyní však bez auta:thumbdown . Používám ji i když jedu někam, kde to trochu znám. Líbí se mi, že vidím, co je přede mnou- hodí se to při plánování předjíždění a jízdy vůbec ( nemá cenu příliš zrychlovat, když je hned za zatáčkou obec apod. ) Jedná se o Navigon , asi 2310. Malá , jednoduchá navigace. Ale není na ni 100 % spolehnutí. Když jsem jel do Prahy na letiště tak mě pěkně vypekla. ,,nyní vpravo, nyní 2 km rovně...nyní se otočte do protisměru, nyní 2 km rovně.." Děs..Ale jelikož stála do 3 tisíc tak jsem spokojenej.
EditorPO (2819)|6.11.2010 13:12
Navigáciu používam často - TomTom GO 930 Traffic. Hlavne keď idem k zákazníkom, u ktorých som ešte nebol a ešte k tomu aj v cudzom meste. Ak viem pred cestou adresy firiem, urobím si itinerár a nenajazdím tak zbytočné kilometre. Túto navigáciu považujem za jednu z najlepších. Dokáže si poradiť s výpadkom viditeľnosti satelitov, dokonca aj v tuneli. V krajinách, kde funguje RDS TMC vás upozorní na obchádzky a zácpy. IQ Routes vás spoľahlivo navigujú v pruhoch pred komplikovanými výjazdmi z diaľnice. Samozrejmosťou je funkcia Handsfree pre mobil a DO. Na pamäťovej karte môžete mať MP3 a FM vysielačom ich vysielate pre autorádio. Má to dobrý dosah, minule počúval moje MP3 aj kamarát v aute za mnou :-) Jo, výdrž batérie cca 4 hodiny.
Pred dvomi rokmi som na dovolenke prešiel veľký okruh Európou. Navigácia ma nesklamala ani raz, vždy ma doviedla presne na miesto, ktoré som potreboval. Stále som mal prehľad o časovej rezerve a vedel som, či sa môžem niekde neplánovane zastaviť.

Druhú navigáciu mám v HTC Hero. Túto používam ako náhradnú, pre prípad nečakanej situácie, ak nemám u seba TomTom. Software nDrive vo verzii 10 s najnovšími mapami. Používam ju aj pri turistike.

Navigácie sú výborná vec. Ideálne ale je mať po ruke aj mapu, kde si môžete pozrieť krajinu vo väčšom rozmere a prehľadnejšie. Hlavne na dovolenke.
Vagi (14)|7.11.2010 10:12
Ano souhlasím...navigace je skvělá věc, ovšem spoléhat se na ně na 100% nikdy nelze...
zdenekkk (1)|8.11.2010 08:19
Čím dál míň. Doma prostuduju mapu a pak se snažím jet podle paměti. Mám docela dobrý orientační smysl. Když sjedu z trasy, použiju navigaci iGO nebo Google Maps (Za rok 2010 sem je potřeboval 2x). Mám několik kamarádů, co si na navigaci zvykli tak, že jsou bez ní nahraní. Tak bych dopadnout nechtěl. Raděj cvičím vlastní mozek.
athens (724)|8.11.2010 08:29
Občas používám navigaci (zabudovanou) v autě
Zoidik (1405)|8.11.2010 09:57
Občas používám. Jezdím na konkrétní souřadnice, které si najdu předem
mstejska (2912)|8.11.2010 10:12
Používám ji jako kontrolu a pojistku když jedu někam kde to neznám. Jinak se napřed podívám do mapy.
chatujme.cz (0)|1.8.2011 09:13
Ahoj navigaci používám jak kdy a na co.

Třeba mě baví chodit 5 - 15km a tak zapínám na mobilu sport tracker změří km a čas ne vždy je to přesný ale tak plus mínus ano

V autě na mé N95 8GB mám Ndrive navigaci a celkem spokojenost Nokia Mapy sice je lepší ale na delší vzdálenosti bohužel padá

Navigace je výborná věc :) ale je lepší se naučit dostat tam a zpět bez ní :)