reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD, Nemožnost instalace, Neustálé crashe prohlížečů

Sheeker (13)|6.11.2010 12:29
Zdravím, mám menší problém.. Tak měsíc zpátky mi pc fungovalo bez problému občas bsod, ale na to jsem si zvykl jenže nedávno se to změnilo bsod začal naskakovat hned při načítání systemu.. nešel ani stav nouze prostě nic (windows vista home) tak jsem to odnesl do města tam mi to chlápek "promazal" a hodil mi tam zasekanej windows xp.. to že má plocha skin jak windows 96 to moc neřeším.. ale nefunguje instalace jakékoliv hry a programu.. prostě si to pokaždé najde error který by mi to zrušil.. za 2. neustále mi crashuje opera mozila i ie, nahazuje se bsod něco s IRQL_NOT_EQUAL_OR_LESS nebo cosi CORRUPT, takže jsem rád když mi pc jede 5Minut.. Už mu to tam neponesu protože bych mu to musel omlátit o hlavu..

CONFIG:
nVidia GFORCE GTX 260
CPU typ 2x Intel Pentium III Xeon, 2666 MHz (9 x 296)
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 2.66GHz 2.67GHz
RAM 3.25GB
Service pack 3

Přikládám nějáké informace (systémové informace)
kevin00 (10238)|6.11.2010 12:48
Jestli tam máš nainstalovaný nějaký pochybný OS, v první řadě bych vyzkoušel instalaci čistého legálního OS.
Sheeker (13)|6.11.2010 12:51
Jenže to by znamenalo že bych ten Pc musel vzít a zase ho odnést tomu "expertovi" který si za windows 7 nechá zaplatit 5000.. a ani tak do toho teďka nechci dávat nic protože to nemusí být zrovna tímto.. :(
kevin00 (10238)|6.11.2010 13:01
Windows 7 mohou 30 dní běžet bez aktivace, takže bych je vyzkoušel a zda-li to bude v pořádku, potom je koupil ... pokud ne, hledal bych příčinu v hardwaru. Pokud se nedostaneš ani do OS, jediné, co můžeš otestovat jsou moduly RAM pomocí GoldMemory.
Sheeker (13)|6.11.2010 13:06
na webu microsoftu jsem si tu "zkušebku" stáhl ale ta instalace se taky neobešla bez nějákého erroru :-/
czhunter (775)|6.11.2010 13:16
Na 99,99% vadná RAMka.
Sheeker (13)|6.11.2010 13:19
Zkusím jednu vytáhnout.. ale myslíš že ramky můžou za ten vzhled, bsod, crash všech prohlížečů, že nic neje nainstalovat..?
Sheeker (13)|6.11.2010 13:33
Teďka mi ta instalace našla nějáké 3Programy které nemám.. PsyhX, Messenger a Windows aero support, že to nemůže pokračovat :-/
czhunter (775)|6.11.2010 13:35
[quote=Sheeker;414520]ale myslíš že ramky můžou za ten vzhled, bsod, crash všech prohlížečů, že nic neje nainstalovat..?[/quote]Samozřejmě že si to myslím. Kdybych si to nemyslel, tak bych o tom nepsal.
Sheeker (13)|6.11.2010 13:37
[quote=czhunter;414523]Samozřejmě že si to myslím. Kdybych si to nemyslel, tak bych o tom nepsal.[/quote] Ramka je venku.. komp šlape ale pořád se to seká.. i při prohlížení stránek (sjíždění kurzorem) Minule jsem měl aji tu druhou venku a šlapalo to..
john (877)|6.11.2010 13:37
[quote=czhunter;414518]Na 99,99% vadná RAMka.[/quote]
vypada to tak...
pokud nechces projizdet RAM testy pres noc, muzes zkusit mirne zvysit napeti RAM, nebo snizit casovani RAM v BIOSu...
nejprve bych ale zkusil vytahnout ramky a ocistit kontakty
uvidis, zda se stabilita zmeni...
odb (505)|6.11.2010 15:39
tiez sa pridavam k tej RAM (95%), alebo vadna zakladna doska (5%). Mas tam asi viacej modulov. Skus ich vsetky samostatne vyskusat v PC. Idealne je cez nejaky diagnosticky program napriklad uz cez spominany GoldMemory.
Sheeker (13)|6.11.2010 17:08
No zajimavé.. jedna ramka mi na memtestu nejela že cosi špatný pair nebo něco takového, což jsem se dočetl že je prostě vadná a druhou jsem musel rozdělit na 2x 786 první má 10% bez erroru druhý 3% a 20Erroru.. takže mám obě ramky vadné? mám 2x Corsair 1066MHz 2048MB, jen doufám že když si pořídím nové dvě tak pak nezjistím že mám špatnou grafiku nebo něco tak :(
speedsnail (4876)|6.11.2010 18:00
Jakej memtest? jakejch 2x768? Vypálil si goldmemory na CD a nabootoval z něj?
Sheeker (13)|6.11.2010 18:16
No ok.. mám to stáhlé http://www.porse.cz/GoldMemory_download_8f1efbf6174b12a5430419766fad6280.html teďka to mám hodit na flashku a co s tím? :-O :D
kevin00 (10238)|6.11.2010 18:26
Restartovat počítač a nabootovat z flashky ;)
speedsnail (4876)|6.11.2010 18:26
V biosu dát bootovat z flashky :]

(sry že na tom bazírujem, ale memtesty co se pouštěj z win jsou fakt na prd..)
Sheeker (13)|6.11.2010 18:29
Takže to tam hodím dám restart bios a tam bude něco boot from flash nebo co ? :D já tam něco zapnu a ten komp bouchne.. :D
astec (1823)|6.11.2010 20:53
[quote=Sheeker;414569]Takže to tam hodím dám restart bios a tam bude něco boot from flash nebo co ? :D já tam něco zapnu a ten komp bouchne.. :D[/quote]

boot usb
Sheeker (13)|7.11.2010 11:47
No jo ale pokud chápu, tak se o Memtestu píšou blbé věci, protože není schopný odhalit nějáké chyby ale když ho zapnu a jednu ramku vůbec nechce rozkousat a druhá mi hodí 100Erroru tak to asi budou ramky a nemusím nechávat 5Hodin zaplej goldmemory kterej třeba nic nenajde.. stejnak jsem tam to s tou flashkou nenašel :-/
odb (505)|7.11.2010 12:52
[quote=Sheeker;414688]No jo ale pokud chápu, tak se o Memtestu píšou blbé věci, protože není schopný odhalit nějáké chyby ale když ho zapnu a jednu ramku vůbec nechce rozkousat a druhá mi hodí 100Erroru tak to asi budou ramky a nemusím nechávat 5Hodin zaplej goldmemory kterej třeba nic nenajde.. stejnak jsem tam to s tou flashkou nenašel :-/[/quote]

Skus tie ramky otestovat v inom PC alebo 100% dobru ramku vyskusat v tvojom PC.
Moze to byt tych mnou spominaych 5% pripadajucich na vadnu dosku. Takto na 100% zistis, ze su to ramky. Malokedy sa pokazia obe ramky naraz. Skusal si ich davat do roznych slotov? Mas ich na doske 4, skus vyskusat ramku v kazdom jednom slote.
Sheeker (13)|7.11.2010 13:45
Tak teďka jsem zjistil, že ten magor, co mi to promazal mi tam nainstaloval špatný ovladač od grafiky nebo ho tam nenainstaloval vůbec.. protože v hardware.. správce zařízení grafické adáptery nebo něco takového nemám.. a když dám na ploše vlastnosti a nastavení tak tam taky grafárna není.. :-/
Devouver (304)|7.11.2010 15:57
Mám zkušenosti že takový ti obchodní experti(Ne vždycky ale 2 ze 3 obchodů) jsou vlastně dost často přes PC hloupější než ty. Na dotaz zda-li má 6+2 pcie pin nebo 8 pcie pin redikci, na mě vyvalil oči a prej co to je. Nebo jsem nesl tskárnu na opravu a dopadlo to tak že jsem to raděi zanesl strejcovi, strkal mi tam "kártrydže" naopak a strašně se divil že mu tam nejdou dát a jesště sem m uříkal že je tam dává naopak, byl si jistej že nedává a doporučil mi si koupit jinou tiskárnu :D(Samozřejmě dával naopak)

IRQL_NOT_EQUAL_OR_LESS bývá i často při vadných ovladačích grafiky, mě to dělalo u ATi HD4350, když jsem neměl nainstalovaný ovladače karty(Byly tam windowsácký) Jinak, jestli by byla vadná RAMka, tak by nenajely ani okna, přišla by při načítání modrá smrt(teda mě se tak vady na Ramkách vždy projevovaly)
czhunter (775)|7.11.2010 17:24
[quote=Devouver;414731]Jinak, jestli by byla vadná RAMka, tak by nenajely ani okna, přišla by při načítání modrá smrt[/quote]To rozhodně není pravda. Spíš se projevuje "náhodnými" chybami (např. při kopírování, otvírání/zavírání oken), pády, nejčastěji v idle, často prudkým zpomalením při nějaké činnosti (jakoby PC throttlovalo) atd. a dalšími zdánlivě nahodilými nestabilitami a chybami. Typické je dokonce i to, že právě třeba instalace nějakého velkého programu padá vždy na jednom nebo dvou místech (pokud se dostane přes to první).

IRQL_NOT_EQUAL_OR_LESS je sice docela typická chyba pro grafickou kartu (ať už HW nebo SW), ale zakladateli threadu se objevuje ještě spousta dalších chyb, které grafické karty rozhodně obvykle nezpůsobují.
Devouver (304)|7.11.2010 18:06
[quote=czhunter;414748]To rozhodně není pravda. Spíš se projevuje "náhodnými" chybami[/quote]

Teda co sem měl chybné paměti, vyhazovalo to buď při spouštění woken modrou smrt nebo pochvíli ve winech. Jednalo se tedy o staré DDR.
Jak tam někdo psal, chce to třeba staré paměti(funkční) a vyzkoušet to. Pokud to nepomůže, zkusil bych sloty profouknout, osobně se mi stalo že sem měl bordel v pci-e slotu a dělalo mi to bordel s grafikou(Házelo to barevný pruhy).
I když to s HDD nemá asi nic společnýho, zkusil bych i jinej hadr, pokud nějakej jinej má. Chyba může být i v samostatných oknech. Wokna dokážou dělat pořádnej humbuk, když nejsou dlouho přeinstalovaný. Zkusil bych zformátovat disk a nahodit tam wokna znovu, pokud se vyloučí RAMky.
DrZelenka (2491)|7.11.2010 23:20
Devouver,czhunter: To jak se projevi chyba RAM zalezi ciste na pozici vadneho casti a rozsahu. Malinka chyba nekde na konci RAM se projevi opravdu jen nahodne pri vyssi zatezi RAM, ale chyba nekde na zacatku (prip. nejaka rozsahlejsi) se projevi zminovanym BSoDem uz pri startu win.

IRQL_NOT_EQUAL_OR_LESS jsem taky mel, akorat si uz nepamatuju co to bylo - ale rozhodne to nebyla GK. Byl to jen nejaky SW problem (mozna i nestabilni CPU, nejak se mi posledni dobou max. stabilni OC snizuje)

Pokud PC po peci "odbornika" nema nainstalovany ani ovladace GK, tak bych preventivne premyslel o reinstallu celeho systemu. Kdovi co nainstaloval spatne.

Posli screen spravce zarizeni at to vidime.
john (877)|8.11.2010 06:06
[quote=DrZelenka;414834]Devouver,czhunter: To jak se projevi chyba RAM zalezi ciste na pozici vadneho casti a rozsahu. Malinka chyba nekde na konci RAM se projevi opravdu jen nahodne pri vyssi zatezi RAM.[/quote]

jj, mel jsem 2x2GB RAM, v XP32 v pohode, ve W7x64 nepouzitelne...
Devouver (304)|9.11.2010 21:04
[quote=DrZelenka;414834]
IRQL_NOT_EQUAL_OR_LESS jsem taky mel, akorat si uz nepamatuju co to bylo - ale rozhodne to nebyla GK. Byl to jen nejaky SW problem (mozna i nestabilni CPU, nejak se mi posledni dobou max. stabilni OC snizuje)[/quote]

Tak samozřejmě. Akorát nejčastěji jsem se stím setkal s problémem u grafických ovladačů. Chyba odkazuje na SW problém a ten může být kdekoliv.
JAk jsem již psal, zkus zformátovat disk a naisntalovat windowsy. Předtím si, ale stáhni ovladače, ono se pak těžko dohledává co máš v PC, pokud nechceš otevírat skříň. Leda použitím Everestu.