reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Snížení obsahu operační paměti

bluenite38 (178)|7.11.2010 13:38
Na jiném místě jsem se ptal na postup čištění WinXP.
Celkem by mě ještě zajímalo, jak při odinstalování programů dosáhnout předchozí stav zaplnění ram při náběhu systému.
Konkrétně: před instalací NOD antiviru tmanager hlásil 118MB po startu os. S NODem to pak bylo nějakých 210. Když jsem ho pak zrušil, nebylo to stejné, jako před tím, ale o 40mega víc (155). Co zabírá ten rozdíl a jak to jde uvolnit? Jestli nějaké dll knihovny, nebo něco jiného, proč to neumí vrátit odinstalátor do předchozího stavu? Kdyby to šlo, nepotřebovali bychom žádné čističe. Je na to nějaký program, který to umí?
díky za radu/tip
Petr
Gouranga (699)|7.11.2010 14:09
asi nejlip lze dosahnout minimalni spotreby pameti u win XP pres cistou upravenou instalaci z nLite, diky kterymu lze vyhazet spoustu nepotrebnyho balastu. Nicmene pokud ti NOD zpetne zere pamet i po svy instalaci, tak to je divny, spis bych zapremejslel, jestli ta puvodni hodnota byla opravdu takova. Ale si myslim, ze kdyz si XP berou jen 155MB, tak je to velice pekna hodnota a snizit to uz asi moc nepujde.

jeste me napada, jestli za sebou nenechal nakou bezici sluzbu, ale i to by bylo divny. Dalsi varianta navratu do puvodniho stavu by moh bejt i bod obnoveni pred instalaci NODu..
bluenite38 (178)|7.11.2010 15:42
[quote=Gouranga;414719]asi nejlip lze dosahnout minimalni spotreby pameti u win XP pres cistou upravenou instalaci z nLite, diky kterymu lze vyhazet spoustu nepotrebnyho balastu. Nicmene pokud ti NOD zpetne zere pamet i po svy instalaci, tak to je divny, spis bych zapremejslel, jestli ta puvodni hodnota byla opravdu takova. Ale si myslim, ze kdyz si XP berou jen 155MB, tak je to velice pekna hodnota a snizit to uz asi moc nepujde.

jeste me napada, jestli za sebou nenechal nakou bezici sluzbu, ale i to by bylo divny. Dalsi varianta navratu do puvodniho stavu by moh bejt i bod obnoveni pred instalaci NODu..[/quote]

to s tim nLitem je dobry napad..i bod obnoveni stoji za to zkusit
diky
honzee (187)|7.11.2010 20:15
Hodne se da postelovat ve spustit->msconfig (ruzne podpurne slouzby od javy, applu, adobe a podobne)... Nemusis ani vytvaret specielni instalacku. Pritelkyni provozuju starsi pocitac s XP, ktery si se spustenym Avastem a QIPem bere 130MB RAM. Tohle cislo se ale neda takhle jednoduse zobecnit, zalezi taky na velikosti operacni pameti konkretniho PC. Da se ale rict, ze po instalaci cistych XP SP3 by mel system brat neco mezi 110-130MB RAM. Je divne, ze si NOD bral tolik pameti, vzdycky platil za celkem nenarocny antivir. Ale z vlastni zkusenosti doporujucu legalni, pametove nenarocny a pomerne kvalitni Avast. Pokud mas nouzi o pameti, vypni predevsim vsechny mozne klienty a speedlaunchery od winampu, openoffice, javy, itunes... Obrovsky zrout je skype, rozhodne nepovolovat automaticky start. Nepouzivat ICQ ale zmineny QIP. Na hudbu je vyborny Foobar2000, bere asi 2MB RAM a zorganizujes si hudbu primo kralovsky:-)

Jeste jsem si vzpomnel, jednou jsem nekomu opravoval PC a na "siti" sedela nejaka cast NODa, take byl predtim radne odinstalovan, ale neco zustalo a dokonce to blokovalo pristup na net. Nakonec to vyresila vyborna utilitka LSP fix.
astec (1823)|7.11.2010 21:43
[quote=bluenite38;414710]Na jiném místě jsem se ptal na postup čištění WinXP.
Celkem by mě ještě zajímalo, jak při odinstalování programů dosáhnout předchozí stav zaplnění ram při náběhu systému.
Konkrétně: před instalací NOD antiviru tmanager hlásil 118MB po startu os. S NODem to pak bylo nějakých 210. Když jsem ho pak zrušil, nebylo to stejné, jako před tím, ale o 40mega víc (155). Co zabírá ten rozdíl a jak to jde uvolnit? Jestli nějaké dll knihovny, nebo něco jiného, proč to neumí vrátit odinstalátor do předchozího stavu? Kdyby to šlo, nepotřebovali bychom žádné čističe. Je na to nějaký program, který to umí?
díky za radu/tip
Petr[/quote]

a co si takhle vypsat obsah paměti a zjistit si běžící procesy??