Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: PC pro HTPC v ceně 5 000 - 7 500 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Zaměření pro: HTPC -

Platforma: nevím
    Operační systém: ne -
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie: PC nechci na hry, pouze na internet a 720p filmy. Bez hdd a mechaniky. Podmínkou je HDMI výstup a co nejnižší cena. Předem díky.
    Naposledy upraveno uživatelem Sc@rY: 07-11-2010 v 18:19
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj

Z dotazu neni uplne patrne jak by sis to predstavoval.
    Pises, ze bez disku a mechaniky -tzn ze je mas nebo vubec nebudes pouzivat?
    Nebo mas, ale jake - obyc. mechanika/slim, 3,5"/2,5" disk - 1/vice ks, ....
    Pokud bys chtel jen multimedialni prehravac, ktery prehrava z karet/usb/esata/site,
    tak by ti stacilo neco takoveho: O!PLAY AIR
    Nebo muzes mit nejakou hotovku treba na dvoujadrovym atomu - neco jako tohle: ION mini
    No a nakonec nejakej malej pc - pozadovany rozmer opet nevim, muze to byt zalozeno take na atomu - treba:
    Zotac ION apod. plus nejakou 2GB pamet - treba: KINGSTON a bednu se zdrojem - tezko doporucit - viz predchozi pripominky
    nebo levnem amd dvoujadre - treba: Athlon II X2 plus nejakou tu pamet 2GB a samozrejme desku s int. grafikou - napr. ATI Radeon HD4200 (amd chipset 785G/880G/890G) treba: GB 880GM-UD2H a podobne.
    Po upresneni pozadavku muzeme upresnit doporuceni :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Vše mám standartní velikosti tj. obyč. mechaniku a 3,5" disk.
    Do nějakého přehrávače jít určitě nechci, jde mi taky o přehrávání flash videí na netu a toho bych se tam asi nedočkal, navíc HTPC mi vychází jako daleko lepší možnost co se týče kodeků... Nad těmi posledními dvěmi možnostmi jak píšeš se právě rozhoduji buď si koupit jen desku kde už přihodím jen paměti nebo si složím nějaké amd dvoujádro nejspíš tedy něco takového . Nevím, ale která z těchto dvou možností výjde finančně a i výkonově co nejlepší. Skříň vzhledem k disku a mechanice bude asi muset být middle tower.
    Naposledy upraveno uživatelem Sc@rY: 07-11-2010 v 21:20

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

No, psal jsi, ze to nechces na hry, tak proc to 4-jadro a drahou grafiku?
    Ja doma pouzivam tohle: GA-MA785GMT-USB3 + Athlon X2 235e + 2x2GB ram
    a mam fpohode prebytek vykonu a dobrou spotrebu. Zkus zvazit jestli to vyuzijes.
    Bedna nemusi byt velka, klidne nejakou urcenou primo pro HTPC viz. zde
    nebo treba neco jako je tohle chieftec - je pekna a hlavne vzhledem k male velikosti dostatecne tezka,
    takze nevibruje jako vetsina ostatnich a je take za rozumnou cenu.
    Naposledy upraveno uživatelem Doctor01: 07-11-2010 v 22:35

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Doctor01: dal špatný odkaz na košík, vidíš tam svůj...
    Scary: musíš zmáčknout "Odkaz na košík" a pak zkopírovat ten dlouhý link v rámečku

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Doctor01: dal špatný odkaz na košík, vidíš tam svůj...
    Scary: musíš zmáčknout "Odkaz na košík" a pak zkopírovat ten dlouhý link v rámečku
    Njn, uz se mi taky stalo.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Jasně, dal jsem špatný odkaz, omlouvám se. Tento je správný.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Dej si pozor, mas tam spatnou pamet.
    A zkus jeste zvazit tu bednu, Centurion nevypada spatne,
    ale pokud nepotrebujes tak velkou, zkus se jeste podivat
    na tu, co jsem ti navrhoval.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Tak takhle by měla vypadat konečná sestava. Jen k těm RAMkám, pojedou tam když jejich frekvenci nesouhlasí se základkou nebo musí být tyto ? Jinak tu chieftec skříň bych klidně bral jenže to bych musel vyměnit i zdroj i za mATX že ?

Registrace
    Mar 2009

Trochu jsem to poupravil + skříň. Ve skříni už zdroj je, ale jinak tam narveš klasickej zdroj, pokud se nemýlím, omezení je pouze u desky.

Vyhodil jsem ten Alpine, BOXový chladič je na tom víceméně stejně, pokud bys chtěl lepší chlazení, tak minimálně něco takového, nejlépe Gelid Solution Tranquillo. Ale vzhledem k pouze dvoujádru a nenáročné činnosti ti podle mě bude stačit bohatě BOXový chladič, kdyby to případně nestačilo, tak bych nejdřív zakoupil větráček do zadní pozice skříně a pokud ani to by nestačilo, tak bych řešil nový chladič. (ten Gelid by to pak možná dával i pasivně - pokud by tam byl tedy outtake, i když teď si nejsem úplně jistej, jestli bys ho do tý skříně narval, je dost úzká)

Vyměnil jsem desku, tu Gigabyte bych tam dal jen v případě, že bys nutně potřeboval výstup na eSATA nebo Firewire.

A RAM, co jsi měl, je podle mě zbytečná, tu jsem taky vyměnil. Pokud by ti nestačila, je možnost dokoupit další 2GB, případně koupit rovnou kit.
    Naposledy upraveno uživatelem Jandaskunk: 08-11-2010 v 19:41

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Celkem mám obavy z toho zdroje, chtěl bych něco aspoň trochu kvalitního jako je ten seasonic. Právě z toho důvodu nevím jestli nebude lepší vzít centuriona + seasonic, na velikosti mi nezáleží nevadí mi že to bude o něco větší než by muselo Ono důvod proč kupuji novou sestavu je právě Eurocase zdroj

Registrace
    Mar 2009

Být na tvé straně, tak pořídím i ten Seasonic a tu Chieftec skříň. Až ti to přijde, tak vyfotíš štítek zdroje (v tom Chieftecu) a hodíš to sem na forum a my ti řeknem, jestli se máš obávat nebo ne a pak případně vrátíš ten Seasonic bez udání důvodů (máš na to právo do 14ti dnů při nákupu přes net, ale náklady na zpáteční dopravu si hradíš sám).

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Být na tvé straně, tak pořídím i ten Seasonic a tu Chieftec skříň. Až ti to přijde, tak vyfotíš štítek zdroje (v tom Chieftecu) a hodíš to sem na forum a my ti řeknem, jestli se máš obávat nebo ne a pak případně vrátíš ten Seasonic bez udání důvodů (máš na to právo do 14ti dnů při nákupu přes net, ale náklady na zpáteční dopravu si hradíš sám).
    proč tak složitě uvnitř je Arena zdroj
    http://www.chieftec.eu/index.php?opt...403&Itemid=660

co se týče lowcost chlazení: sehnat použitej ac freezer 64 pro a k němu nový ventilátor(s rámečkem)
    Naposledy upraveno uživatelem matyyy: 09-11-2010 v 11:10

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Pokud mám už doma Centuriona, nebude lepší vzít nějakou standartní ATX desku ?
    Jinak k tomu chladiči, nejde mi o to že bude stejně účinný, jde mi to že bude tišší.
    Naposledy upraveno uživatelem Sc@rY: 13-11-2010 v 18:49

Podobná témata

1. PC pro HTPC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od walltar v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-02-2013, 01:29
  2. PC pro HTPC v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od badtony v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 18-09-2011, 01:33
  3. PC pro HTPC v ceně 5 000 - 7 500 Kč