reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdílné podání obrazu na monitoru a TV

mln (1)|7.11.2010 19:24
Svůj PC (Win XP) mám připojen na TV (CRT Panasonic) přes SVideo výstup z grafické karty (NVIDIA GeForce 6200) do receiveru a z něj do TV. Monitor je připojen k PC přes DVI vstup. Na grafické kartě mám nastaveno klonování obrazovky. Obraz na TV ovšem neodpovídá obrazu na monitoru. Je velmi světlý a jemné odstíny se slévají do nehezkých fleků. Nastavením jasu a kontrastu na TV obraz nejde vyladit. Dříve jsem tento problém neměl, mám podezření že problém vznikl po kalibraci monitoru sondou ColorMunki. Jako by karta posílala na SVideo výstup jiný signál jak který jde do monitoru. Umíte prosím někdo poradit? Děkuji předem.
StD (1963)|7.11.2010 19:42
No já bych si tipnul, že je to přesně opačně. Ty jsi zkalibroval monitor na nestandardní hodnoty a jeho nastavení teď máš naklonováno (zkopírováno) na analogový výstup S-Video a ta TV to neumí přesně interpretovat. Tam by asi pomohlo jen propojení přes RGB, ale to ta karta nemá, nevím jak ta TV. Nejsem nV-fan, tak se omlouvám, ale u Atin se TV-out nastavoval poněkud jinak.