reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Padání FPS v CoD4

Hunt3r (41)|10.11.2010 16:41
Zdravim,

mám takovej problém. Dneska jsem si chtěl po delší době zahrát CoD4 a k mému překvapení jsem si nezahrál. Dříve, když jsem hrál, tak jsem měl kolem 100-125 FPS konstatních. A dnes se mi hra hrozně sekala. Myslel jsem, že je to internetem, ale ping byl ok, tak jsem chvíli sledoval FPS a zjistil jsem, že spadnou třeba i na 15. Například mám 125 a najednou lag, 15 a hned zase 125. Zkoušel jsem různě měnit nastavení ve hře i v nVidia Control center, ale nic nepomohlo. Pořád stejné. :o:cry

Ještě mě napadlo, jestli to nemůže souviset s tím, že jsem nedávno reinstaloval Windows na disku C a disk D zůstal tak, jak byl včetně nainstalované CoD. Mohla by to potom spravit reinstalace hry?
DrZelenka (2491)|10.11.2010 18:46
Co si konkretne hra instaluje za soucasti do systemu nevim, ale rozhodne bych volil instalaci hry prozacatek.

Jaky ovladace jsi pouzil, mas aktualni directx (ten se napr. instaluje prave zaroven s hrou), jaky win jsi tam mel a jaky mas ted, jaky byl duvod preinstalovani?
Hunt3r (41)|10.11.2010 19:21
Ovladače jsou aktuální. Win je stále stejný (Vista Home Premium). Důvod reinstalace byl problém s Adobe Photoshop, který se po odinstalaci nechtěl nainstalovat ani po vymazání adresářů. Po reinstalaci opět nainstalovat šel a pracuje.

Zkusím přeinstalovat i Direct a když nepomůže, tak i hru a potom dám vědět, jak to dopadlo.
Devouver (304)|10.11.2010 20:28
Napište prosím sestavu.
Doporučil bych pro začátek omezit max fps třeba na 90 framů, odlehčíte tak grafické kartě a většinou to pomůže.
Dále to může znamenat malou kapacitu ramek, odejitý řadič u HDD(vím že by to nemělo mít vliv na výkon, ale opak je pravdou. Když mi odešel sata řadič a HDD běžel na nějakých 8mb/s tak prudce poklesla hratelnost).
Directama to není, kdyby měl starou verzi, hra by řvala a v instalaci by si nainstalovala vlastní. Hra jede jak na DX10 tak DX9.

Každopádně bych doporučil instalaci hry znovu, může i nemusí to stím souviset.
Hunt3r (41)|10.11.2010 20:54
Takže, hru jsem přeinstaloval a zase 125 FPS bez padání :) Před tím jsem i zkošel omezit FPS i na 60 a i tak padaly FPS na polovinu i víc. Potom jsem chtěl hru odinstalovat, dal jsem v menu po naběhnutí DVD "Uninstal" ale nic se nespustilo, tak jsem zkusil hru najít ve "Všechny programy" a zjistil jsem zajímavou věc, nejen, že se reinstalace systému disku D nedotkla, ale systém teď nevidí žádné programy na disku D. Všechny ostatní hry ale hrát jdou a problém s FPS v nich není.

Ale to už nevadí. Problém je snad vyřešen. Všem díky :thumb

PS: Po reinstalaci CoD už ji systém našel.
Devouver (304)|10.11.2010 21:46
[quote=Hunt3r;415495]že se reinstalace systému disku D nedotkla, ale systém teď nevidí žádné programy na disku D.
PS: Po reinstalaci CoD už ji systém našel.[/quote]

Pokud jsem správně pochopil, tak jste zformátoval jen oddíl C:?
Takže je celkem logické že nejsou vidět programy na D:, protože nejsou uvedeny v registrech, proto vám to nešlo oddinstalovat. V takovém případě si zálohovat registry, pro příště :) v regeditu si to najdete snadno a jen je pak vyexportujete ;) Doporučuji zálohovat jen registry na programy, které si nemůžete doinstalovat.
DrZelenka (2491)|11.11.2010 09:32
[quote=Hunt3r;415495]Takže, hru jsem přeinstaloval a zase 125 FPS bez padání :) Před tím jsem i zkošel omezit FPS i na 60 a i tak padaly FPS na polovinu i víc. Potom jsem chtěl hru odinstalovat, dal jsem v menu po naběhnutí DVD "Uninstal" ale nic se nespustilo, tak jsem zkusil hru najít ve "Všechny programy" a zjistil jsem zajímavou věc, nejen, že se reinstalace systému disku D nedotkla, ale systém teď nevidí žádné programy na disku D. Všechny ostatní hry ale hrát jdou a problém s FPS v nich není.

Ale to už nevadí. Problém je snad vyřešen. Všem díky :thumb

PS: Po reinstalaci CoD už ji systém našel.[/quote]

Jelikoz jsi kompletne smazal windows, tak jsi smazal i vsechny data nainstalovanych programu. To co mas ted na D: jsou jen data z predchoziho systemu, ktere s tim soucasnym nemaji nic souvislyho.

Pokud pouzivas nejaky programy z predchoziho systemu, tak jednoduse smaz jejich slozky (jen si zazalohuj nejaky data co z nich chces zachovat) bez odinstalace (ty programy nejsou naonstalovany - ani nejdou odinstalovat) a znova je nainstaluj. Aspon je budes mit spravne nainstalovany, zapsany v registrech, ...
Hunt3r (41)|11.11.2010 17:54
Tak se FPS lagy zase vrátily. Ale jsou jen v prvních asi 2 minutách hry a potom jen zřídka. Nemůže to dělat nějaký vir, spyware nebo něco takového?
DrZelenka (2491)|11.11.2010 20:34
[quote=Hunt3r;415653]Tak se FPS lagy zase vrátily. Ale jsou jen v prvních asi 2 minutách hry a potom jen zřídka. Nemůže to dělat nějaký vir, spyware nebo něco takového?[/quote]

Kolik mas RAM? Kdyz jsem s 2GB testoval Visty, tak jsem mel obcas problemy se swapem, protoze visty sou narocnejsi na RAM a proste to nestacilo (crysis, temer cistej system).
Hunt3r (41)|12.11.2010 19:28
RAM mam 4GB. A FPS lagy jsou teď už jen ze začátku.
bigless (47)|12.11.2010 20:02
Občas to dělá, když si procák hrábne na disk pro zbytek dat k loadu. Zkus jednu věc. Spusť COD4, hraj dokud se fps nestabilizují, odpoj se/ukonči hru tak aby jsi skočil do menu. Potom znovu nahraj misi/stejnou mapu. Pokud je to OK, je to pamětí. Pokud problémy přetrvají, je problém v grafice/systému.
Zkontroluj si módy ve kterých pracují HDD (BIOS+Widle). Pokud ti při hrábnutí na disk skočí využití CPU nad 70%, je něco nastaveno špatně. Jen dedukuji z vlastních zkušeností, ale věřím, že každý nápad dobrý..