reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Detekce neexistující BD-ROM

Romboom (17)|11.11.2010 12:40
Mám W7 64bit. Najednou systém detekoval virtuální mechaniku BD-ROM HURS SCSI CdRom device, připojenou na rozšířenou sběrnici V/V. Nepoužívám (ani jsem nepoužíval) SW pro práci s virtuálními mechanikami či obrazy disků. Pro vypalovaní pouze nástroje W7 a balík Ashampoo. Tyto programy tuto virtuální mechaniku nedetekují.
Tato mechanika je vidět i ve správci zařízení a po odinstalování (v řežimu administrator) se objeví znovu. Zakázat zařízení lze. Po nalezení klíče registru tohoto ovladače jej administrator nemůže odstranit. Nemohu přijít na to, která aplikace či proces ji využívá.
Mimo klasických aktualizací win jsem odstranil aktualizaci Win Media Center, na kterou jsem měl podezření - beze změny. PC je připojeno přes zabezpečenou síť. Žádný vir či jiná havěť nebyla nalezena.
Po startu se spouští pouze nutné programy. Ovladač je od Microsoft. Ještě mě napadá, že by Win aktualizoval ovladače k mým dvěma DVD-ROM (obě Samsung) a nějak se to tam připletlo. Prolezl jsem Net, ale žádný kloudný poznatek nemám. Pouze informace, že to způsobuje SW pro práci s virtuálními disky, který nepoužívám a po startu PC se nic jiného nespouští.
Nesetkal se s tím někdo z vás?

Protože je to tady zatím bez odezvy, tak se zkusím zeptat jinak. Jak ustanovím aplikaci, která tuto mechaniku vytvořila?
Scrn problem.jpg
Romboom (17)|12.11.2010 08:00
[quote=Romboom;415597]Mám W7 64bit. Najednou systém detekoval virtuální mechaniku BD-ROM HURS SCSI CdRom device, připojenou na rozšířenou sběrnici V/V. Nepoužívám (ani jsem nepoužíval) SW pro práci s virtuálními mechanikami či obrazy disků. Pro vypalovaní pouze nástroje W7 a balík Ashampoo. Tyto programy tuto virtuální mechaniku nedetekují.
Tato mechanika je vidět i ve správci zařízení a po odinstalování (v řežimu administrator) se objeví znovu. Zakázat zařízení lze. Po nalezení klíče registru tohoto ovladače jej administrator nemůže odstranit. Nemohu přijít na to, která aplikace či proces ji využívá.
Mimo klasických aktualizací win jsem odstranil aktualizaci Win Media Center, na kterou jsem měl podezření - beze změny. PC je připojeno přes zabezpečenou síť. Žádný vir či jiná havěť nebyla nalezena.
Po startu se spouští pouze nutné programy. Ovladač je od Microsoft. Ještě mě napadá, že by Win aktualizoval ovladače k mým dvěma DVD-ROM (obě Samsung) a nějak se to tam připletlo. Prolezl jsem Net, ale žádný kloudný poznatek nemám. Pouze informace, že to způsobuje SW pro práci s virtuálními disky, který nepoužívám a po startu PC se nic jiného nespouští.
Nesetkal se s tím někdo z vás?

Protože je to tady zatím bez odezvy, tak se zkusím zeptat jinak. Jak ustanovím aplikaci, která tuto mechaniku vytvořila?[/quote]
Vyřešeno. Měl to na svědomí Daemon T na ext. disku, přestože nebyl spuštěn..... Má chyba. Měl jsem začít pátrat od nejjednodušší věci....