reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Manuál k desce Matsonic MS8167C

radikulus (14)|11.11.2010 12:58
Nevíte někdo, kde se dá sehnat manuál k desce MS8167C ? Nikde na netu není, není dokonce ani na stránkách výrobce. Jde mi hlavně o popis, kde jsou na desce piny power switch, hd led, power led apod. Na desce nejsou připojovací piny označeny nijak. Je tam jen skupina pinů, ale bez označení.
kevin00 (10238)|11.11.2010 13:29
Ahoj, našel jsem toto, tak snad Ti to pomůže.
radikulus (14)|11.11.2010 13:49
[quote=kevin00;415605]Ahoj, našel jsem toto, tak snad Ti to pomůže.[/quote]

Díky, akorát je problém, že v tom manuálu jsou sice uvedeny dvě možné varianty zapojení konektorů, ale ta moje deska má ještě jednu variantu, která tam uvedena není. První konektory zleva (ještě před konektory Speaker, ty jediné jsou označené) jsou ve dvou řadách, ne v jedné, jak je v manuálu, a poslední dva piny nejsou power, jak je v manuálu, ale reset biosu.
zsdx (2098)|11.11.2010 14:32
[quote=radikulus;415609]Díky, akorát je problém, že v tom manuálu jsou sice uvedeny dvě možné varianty zapojení konektorů, ale ta moje deska má ještě jednu variantu, která tam uvedena není. První konektory zleva (ještě před konektory Speaker, ty jediné jsou označené) jsou ve dvou řadách, ne v jedné, jak je v manuálu, a poslední dva piny nejsou power, jak je v manuálu, ale reset biosu.[/quote]

Navod sam si potireci - prvni obrazek /ne foto/ ma prisl. jumpery oznaceny PANEL1 ale dale jsou popisovany J2 a J3 (takto se zapojovalo kdysi u AT desek). Jestli tam mas dve rady (4+5) tak je to klasicke ATX zapojeni (PWRLED+PWRBTN a HDDLED+RESET). Mozna vyfot inkriminovanou oblast u baterie.
// tyka se te JFP1 z obrazku?
atxpin.gif
radikulus (14)|25.11.2010 11:32
[quote=zsdx;415615]Navod sam si potireci - prvni obrazek /ne foto/ ma prisl. jumpery oznaceny PANEL1 ale dale jsou popisovany J2 a J3 (takto se zapojovalo kdysi u AT desek). Jestli tam mas dve rady (4+5) tak je to klasicke ATX zapojeni (PWRLED+PWRBTN a HDDLED+RESET). Mozna vyfot inkriminovanou oblast u baterie.
// tyka se te JFP1 z obrazku?[/quote]

Už je to v pohodě. Na obrázku je zřejmě jiný typ desky, než k jakému je návod. Ty konektory jsou na desce podle novějšího inteláckého standardu, zatímco na tom obrázku jsou ještě postaru.