reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win XP nedetekuje HDD SATA II

soinicmaster (2)|11.11.2010 14:57
Ahoj lidi potřeboval bych poradit sem už bezradný. Koupil sem si nový HDD Seagate Barracuda 500GB SATA II, ale počítač mi ho nedetekuje. Do teď sem používal UATA disk. V Biosu je zaplej, jediné co v Biosu je o tomto napsané je ONchip Sata comtroller enabled/disabled. Nic víc. Pod položkou v Biosu Boot devices priority ten HDD je napsaný. Nemá se nějak vypnout to UATA? Na netu bylo napsané nebo tady na webu že se musí při instalaci windows zmáčknout F6 a nainstalovat jiné Řadiče Raid nebo SCSI dám to vložím disketu kterou sem si stáhnul na netu a vezme si to jen první soubor a konec pak to napíše chybu. Mám MB od ASUSU P4S800D-X. MB SATA porty podporuje.Zapojím starý HDD najede mi to do windows a tam je nový HDD ukázaný normálně funguje aj... Ale jako hlavní mi nejede. Chci ten starý vyndat a dát jen ten nový ale nemohu na něj nahrát win. Mám ATHLONA 2.13GHZ jednojádro. Kámoši mi radily i posílaly různé soubory a taky to nejede. Nejspíš mám SATA řadič VIA SERIAL ATA RAID CONTROLLER. Dokáže mi někdo poradit nebo zrovna poslat ty soubory na email [email]soinicmaster@seznam.cz[/email] nebo sem? Nemám třeba aktualizovat Bios nebo ho flashnut?? Chci nainstalovat Win XP Home Edition(verze 32x nejspíš 64x nemám) service pack 2. Děkuji za jakoukoliv radu
Salamander (6177)|11.11.2010 15:07
Zkus HDD prepnout do SATA I modu, melo by to jit pomoci jumperu na disku ...
soinicmaster (2)|11.11.2010 17:22
[quote=Salamander;415619]Zkus HDD prepnout do SATA I modu, melo by to jit pomoci jumperu na disku ...[/quote]

Nemám jumper k disku žádný nebyl