reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční graf. karta

MaoCeTung (72)|11.11.2010 17:22
Ahoj, mám sestavu, co mám uvedenu v popisu. Nevím jestli od začátku, ale např. když jsem restartoval PC nenabehnul monitor, psalo no signal a skončil ve stand by režimu, většinou stačilo, jej tlačítkem vypnout a opět zapnou a stlačit třeba mezerník a tl. myši a monitor se rozsvítil. Tak to bylo asi rok, poslední týden, když zapnu PC ani tuk, stále ve standby režimu po chvilce a nepomáhá ani 20 x vypnout a zapnout ani nepomáhá jej odpojit od GK a dát do druhého DVI. Tak jsem zkusil vyměnit GK za MSI NX8600 GT a to je zcela bez problémů i po restartu i při startu PC. Netuším čím by to mohlo být. Jinak třeba po nové instalaci Win 7 Ult. 64 bit to nějakou dobu normálně nabíhalo na tu GTX275.
Zkoušel jsem nastavení biosu, ale nic, netušíte co by to mohlo dělat?? Díky Mao
MaoCeTung (72)|12.11.2010 16:54
Tak mi asi nikdo neporadí:-(:runaway:notsure
robky (3195)|12.11.2010 17:10
Vyskúšal by som grafiku pripojiť na inú vetvu zdroja:notsure .... tú 275 si v inom pc neskúšal?
kevin00 (10238)|12.11.2010 18:06
Vyzkoušel bych i jiný zdroj, pokud je možnost.
MaoCeTung (72)|15.11.2010 13:14
zatím jsem grafiku jinde nezkoušel ani nemám jiný zdroj:-( Ta grafika by ale měla běžet i bez přídavného napájení, ne?? Jen by neměla výkon a tuhla by?
MaoCeTung (72)|17.11.2010 20:42
Tak jsem grafiku dal do jiného PC, na jiný monitor i jiný zdroj a je to stejné, takže asi bude nějaký problém v Grafice:-( Dá se to nějak vysledovat, zjistit co to je za problém? diky Mao
lavjoy (1628)|18.11.2010 13:28
[quote=MaoCeTung;417168]Tak jsem grafiku dal do jiného PC, na jiný monitor i jiný zdroj a je to stejné, takže asi bude nějaký problém v Grafice:-( Dá se to nějak vysledovat, zjistit co to je za problém? diky Mao[/quote]

Možná se dá zjistit co je špatného na grafice tedy pokud to není vidět hned,ale myslím si že identifikace a následně oprava by stála 2/3 z ceny nové karty což se asi nevyplatí pokud není v záruce
johny__g (6387)|18.11.2010 14:43
[quote=MaoCeTung;417168]Tak jsem grafiku dal do jiného PC, na jiný monitor i jiný zdroj a je to stejné, takže asi bude nějaký problém v Grafice:-( Dá se to nějak vysledovat, zjistit co to je za problém? diky Mao[/quote]

Jaký byl ten jiný zdroj a jiné PC? Hlavně přídavné napájení, měl jsi zapojené? Bez něj to nepojede nikdy. Ale vypadá to že grafika je po smrti. A je celkem jedno proč, opravit se většinou nedá.
MaoCeTung (72)|18.11.2010 23:21
[quote=johny__g;417290]Jaký byl ten jiný zdroj a jiné PC? Hlavně přídavné napájení, měl jsi zapojené? Bez něj to nepojede nikdy. Ale vypadá to že grafika je po smrti. A je celkem jedno proč, opravit se většinou nedá.[/quote]
Tak grafika by měla snad být ještě v záruce, musím to dohledat. - koupeno 2.5.2009
Co se týká druhého zdroje tak to byl Xilence Gaming edition 600 W, přídavné napájení zapojeno - 2 x 6 pin, MB Gigabyte GA-EP43-UD3L (rev.1.x) - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145000000000MHG, CPU Intel E4500, 2 x 1 GB DDR2, 800 Mhz A-Data.
jedná se přesně o GK - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145000000000OQW
lavjoy (1628)|19.11.2010 08:33
Kdybys měl záruku tak bys to možná i vyhrál tedy za předpokladu že již takovou kartu mít nebudou ,dostal bys náhradu v ceně této a mohla by to být i GTX 460.Jinak je jednou s jakým zdrojem si ji zapojil,podle mě bys měl post vidět,spadlo by to třeba až ve win nebo pod sebemenší zátěží kdyby to neutáhl zdroj
MaoCeTung (72)|19.11.2010 09:11
[quote=lavjoy;417499]Kdybys měl záruku tak bys to možná i vyhrál tedy za předpokladu že již takovou kartu mít nebudou ,dostal bys náhradu v ceně této a mohla by to být i GTX 460.Jinak je jednou s jakým zdrojem si ji zapojil,podle mě bys měl post vidět,spadlo by to třeba až ve win nebo pod sebemenší zátěží kdyby to neutáhl zdroj[/quote]

To si myslím taky, prostě GK neudělá ani tuk, někdy naběhne na chvíli když nechám PC naběhnout, samo na monitoru nic nevidím, alt+F4 a entr, tím ho vypnu, opět zapnout tak někdy naběhne už monitor někdy jen na chvíli problikne a pak zase několikrát zkusit monitor vypnout a tanout a při tom stlačit mezerník a tl. myši a někdy i při vypnutém monitoru, odpojit kabel a zapojit do druhého DVI, ale jakmile monitor naběhne, tak pak už je to v pohodě:-) Ještě jsem zapomněl dodat, připojil jsem k GK i jiný monitor sice stejný model, ale místo 22" jen 19"
tik-tak (45)|8.6.2013 21:57
Ahoj , kupil som Gigabyte GTX 570 SOC.
Po zapojení sa rozbehnu ventilátory a... dosť.
Myslel som si že mám slabý zdroj /550W/.
Zohnal som si nový 750W , ale nič to isté správanie karty.
Občas sa stane že po reštarte PC nabehnú aj ledky na vrchu karty , ale len občas.
To je všetko čo z nej dostanem , žiaden obraz, povymieňal som káble k monitoru,koncovky,napájanie je 8+6pin.
Skúsil som to napájať original káblami 6+8 zo zdroja , aj za pomocci redukcie , no nič.
Písal som predajcovi , je to ešte v záruke.
Neviem ešte sa neozval.
Ďakujem za odpoveď.
PS : Staršia ATI 4770 ide naďalej bez problémov.
a tá nová mrcha nie.....
johny__g (6387)|9.6.2013 09:46
550 W zdroj slušné značky kartu musí utáhnout. Sice nepíšeš zbytek komponent, ale i tak. Karta je zjevně vadná - reklamovat, nebo pokud jsi ji kupoval přes internet, můžeš ji vrátit do 14 dnů bez udání důvodu.
opicak666 (65)|9.6.2013 10:41
odinstaloval jsi ATI ovladač? dáváš Nvidia GK...
johny__g (6387)|9.6.2013 13:54
[QUOTE=opicak666;534489]odinstaloval jsi ATI ovladač? dáváš Nvidia GK...[/QUOTE]

:mistake Jestli mu vůbec nejde signál do monitoru, tak mu těžko pomůžou ovladače. :stupid
tik-tak (45)|14.6.2013 11:12
Odinstaloval som korektne všetko od ATI a restart. Monitir nabehol OK , v základnom rozlíšení.
Vypol som PC.
Poodpájam som všetko , nasadil novú kartu , pozapájal som všetko nazad.
Zapnem PC , vetráky bežia,ledky si občas prebliknú,občas ostanú svietiť a občas nič.....žiadny obraz žiadny signál do monitora.
Poslal som to na reklamáciu.
Som aj zvedavý ako to budú riešiť 570 sa už nepredáva.......
tik-tak (45)|21.6.2013 08:45
Neurobili s tým nič , vraj to neopravujú , a pokial sa vyskytne problém s komponentom PC tak len sa mení kus za kus.
Skúsil som napísať na zastúpenie spoločnosti Gigabyte , zatial sa neozvali.
Existuje vôbec servis na tieto komponenty , ako je napr GK ?
johny__g (6387)|21.6.2013 09:48
Na grafické kartě se toho moc neopraví. Dají se vyměnit třeba kondenzátory nebo nějaká součástka na PCB, což zvládne kdokoli s mikropájkou, pár firem umí udělat re-flow GPU nebo pamětí (teoreticky by je šlo i vyměnit) a to je tak všechno. Proč tě to tak zajímá? Prostě dostaneš novou kartu, stejnou nebo lepší a tím to hasne. Nebo máš nějakou citovou vazbu na ten konkrétní kus?
tik-tak (45)|15.8.2013 12:19
No riešil som to cez výrobcu a servis , skrátka na dlhé lakte.
Karta mi prišla vraj opravená.
Vložil som ju do slotu /PCI-e/ a žiaden obraz naďalej.
Môže byť problém PCI-e 16x a PCI-e 2,3 ?
Neviem už čo s tým..... neviem to ani vyskúšať na inom PC , nikto nemá potrebný zdroj.
Už len to by asi pomohlo......
tik-tak (45)|27.8.2013 16:47
No , po zapojení zase sa rozbehnú len ventilátory a.....nič viac.
Písal som nazad na AT Computer , kde reklamáciu riešili.
Mám ju poslať naspať.
Urobil som ešte jeden pokus , resetol bios a vložil GK.
NIČ ! Vlastne som ani nič iné neočakával , ale zázraky sa predsa dejú.....
Skúsil som s GK v PCI-e zdielanú grafiku a.....ona normálne beží!
To si myslím ukazuje na vadnú GK v PCI-e slote.
Tak teda šla poštou do AT Computer.
Uvidíme......
tik-tak (45)|13.10.2013 11:36
Výsledok :
Grafika prišla z "opravy" V Polsku.
Výsledok ten istý , ventilátory bežia Ledky občas bliknú a to je všetko.
A ešte niečo , zdielaná grafika na MB pri zasunutej GK v PCI-e je aktívna!
Normálne funguje , a "570" ani ň !
Volal som na centrum do Ostravy , doporučili mi to poslať späť!
Teda zase , uvidím čo z toho nakoniec bude.....
TomasOxx (230)|20.10.2013 02:18
Tou sdílenou grafikou myslíš integrovanou ? Aby mi správně najela grafika, jako karta. Tak musím v BIOSu vypnout integrovanou a nejlépe zároveň nastavit, aby jako první hledal grafiku v PCI-e. Jinak se mi taky ani monitor, do karty pripojený, nezapne.
tik-tak (45)|27.11.2013 13:26
Na tretí krát to riešili cez distribútora a centrum v Ostrave a výsledok je : Dobropis , teda vyplatenie ceny.
Ale.... vyplatili to predajcovi a ten sa so mnou "naťahuje".
Zatial ani po 3 dňoch nič neprišlo , a ozval sa až po niekolkých urgenciách a to som najprv kontaktoval distibútora a až ten mi napísal o vyrovnaní.
Predajca nič. Po niekolkých mailoch sa konečne ozval a dohadoval sa o cene čo mi má vyplatiť.
Ustúpil som z plnej ceny a on - vypýtal si číslo účtu.
A... posiela to asi cez Kajmany lebo to zatial nedorazilo.....
trodas (1753)|27.11.2013 22:11
[QUOTE]Výsledok: Grafika prišla z "opravy" V Polsku.[/QUOTE]

Jak "překvapivé" ...

Jak tu už johny__g psal - [QUOTE]Na grafické kartě se toho moc neopraví.[/QUOTE]

I já, jakožto člověk schopný cpát perfektně dobré kodíky do AGP R9100 karty vím, že pokud šlape, "jen" je nestabilní, pak ji lze spravit kondíky či reflowem. Pokud nejede vůbec, pak je to na 99% ztracené. Když nevíš kde začít, tak se těžko něco spravuje.
Jistě, já bych třeba zkusil vypájet všechny kodníky, zapéci v troubě na 7min a pak napájet nové kondíky a modlit se. Na 99% by se ale po spoustě práce a nákladů nic nezměnilo...

Někteří místní "odborníci" by tam napájeli klidně recyklované kondíky nebo (s)Hitana či Jamicony, což když jsem udělal 2x na desce, tak ty dvě desky odešly...
A opravit nejdou.

Egro johny__g má pravdu. Pokud to ani neťukne, tak pryč s tím. Mohu se s ním dohadovat o slovíčkách, a sice že každý to určitě nezvládne... ale to je tak vše. Má recht.


Mimochodem, proč jsi přistoupil na jinou než plnou cenu, jako kdybys mohl za to, že ti prodal zmetek a jako kdyby tvůj čas, práce a zklamání byly zdarma???
Nechápu.

Kolik stála a kolik chtěl slevit?