reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

notebooky a zvuk - obecná diskuze

flanker (1579)|12.11.2010 00:06
Včera sem se mrkl na web a objevil toto...ASUS NX90. Design teda vypadá hodně dobře (nezvykle), zajímal by mě však ten zvuk. Případně co vám říká kvalita zvuku a ten Bang Olufsen ? :?: O zvuku mám v povědomí pouze Sound Blaster :-D.
Salamander (6177)|12.11.2010 06:24
Bang Olufsen je hooodne znamy vyrobce "spotrebni" elektroniky (high end audio sestavy, apod.)
http://en.wikipedia.org/wiki/Bang_%26_Olufsen celkem bych se divil, kdybys o nich nikdy neslysel.
A ten notebook - na tom jsme se shodli s Richmondem, vrsek rozmerove navrhovali v palcich, spodek v cm, sice to nesedi, ale stejne to prodavaji ... vysledek je imho hodne neprakticky, rozhodne bych to neoznacil jako notebook :D
flanker (1579)|12.11.2010 12:20
máš recht, je to "notebook", spíš designovka a částečná náhrada stolního desktopu. Na druhou stranu za cca 65 000,- Kč by člověk asi klasický notebook nečekal:D. Takže teoreticky by to mělo mít i velmi slušný zvuk. A teď otázka, zda to může být vlivem těch repráků a nebo i zvukového kodeku? Mohl by hodně kvalitní kodek i na klasických reproduktorech předvést nějaký rozdíl oproti klasické plechařině notebooků :)?
Salamander (6177)|12.11.2010 12:45
Ono to ma mit nejakou specialni zvukovku? Beztak to bude nejaka VIA, Realtek nebo neco podobnyho ... A repraky B&O (coz je v podstate Philips) to imho az tak nezachrani ...

Kazdopadne myslim, ze za 65k se daji sehnat zajimavejsi kousky ...
flanker (1579)|12.11.2010 13:05
zvukově a nebo obecně? Jaký případně? Díky.
Salamander (6177)|12.11.2010 15:35
No, myslel jsem obecne ... pokud chces neco s dobrym zvukem, urcite si nekoupis neco takovyho, ale spis nejakou vetsi sestavu, za ty penize snad i prave od B&O ... a pokud jde o notebook, tak treba 15" MacBook Pro by byl asi vhodnejsi ... pripadne Dell Precision :)