Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 40

Téma: Box chladič I5-750

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

@Pitomec: Bylo by dobré uvést tedy otáčky ventilátoru a teploty procesoru při renderingu.
    Velmi silně pochybuji o tichosti ventilátorů a dobrých teplotách. O relativní tichosti se dá u něj hovořit tak do 800-900 ot./min, poté zvukem připomíná "vrtulové vznášedlo".

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od 16cmfan Zobrazit příspěvek
    @Pitomec - koľko Ti točí v Idle a koľko v Burne?
    800-1500

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    @Pitomec: Bylo by dobré uvést tedy otáčky ventilátoru a teploty procesoru při renderingu.
    Velmi silně pochybuji o tichosti ventilátorů a dobrých teplotách. O relativní tichosti se dá u něj hovořit tak do 800-900 ot./min, poté zvukem připomíná "vrtulové vznášedlo".
    Teplota mě celkem nezajímá, protože aby došlo ke spálení CPU, tak k tomu na 100% nedojde a fakt nemůžu za to, že si někdo neumí správně osadit case a větrák u CPU pak musí jet na plný výkon. Protože jinak si to neumím vysvětlit, že mu to tak (údajně) hučí...

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Tak 800 je fpoho ale 1500 v Burn-e nie.. ale tak každý vníma zvuk inak - možnu máš dobrú skrinku...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Tak 800 je fpoho ale 1500 v Burn-e nie.. ale tak každý vníma zvuk inak - možnu máš dobrú skrinku...
    Je pravda, že ten PC je vedle stolu na zemi a navíc jsou v něm 120mm větráky vepředu a jeden 92mm vzadu + 120mm ve zdroji (takže průtok vzduchu je vynikající), ale i tak na ten chladič nedám dopustit, protože jsem s ním nikdy problém neměl

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Teplotu jsem teď zkusil v jiném PC, které mám, chladič samozřemě AC Freezer a není co řešit
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: idle.JPG 
Zobrazení: 74 
Velikost: 28.4 KB 
ID: 19650   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: burn.JPG 
Zobrazení: 89 
Velikost: 28.6 KB 
ID: 19651  

Registrace
    Jul 2009

Tu nejde o ten prietok... ide o to, koľko točí samotný Freezer - áno, závisí to od prietoku vzduchu.. ale už poznáme rozsah otáčok - takže to hučí na 1500 rpm určite, ale máš to dolu, možno v nejakej bytelnej skrinke.. tak Ti to nevadí..

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Skříň je úplně obyč. KME. A ten Freezer možná hučí, když je tam 2500rpm, což ovšem platí pro naprosto všechny větráky. Při 1500rpm to není žádná tragédie.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

... alebo niečo s ušami

Pokiaľ kupovať nejaký nový chladič na procesor, tak nech lepšie chladí a je aj zároveň tichší ..... čo imho ten freezer nespĺňa.

@pitomec: "navíc jsou v něm 120mm větráky vepředu a jeden 92mm vzadu + 120mm ve zdroji (takže průtok vzduchu je vynikající)" k tomu len - mal si v rukách skrinku s dvoma/troma outtake a aspoň jedným intake? Tomu sa môže hovoriť vynikajúci prietok ....

Ak kupovať nový chladič, tak určite niečo zo spomínaných (CM 212+, gelid tranquilo a pod) - zopár korún navyše sa odmení aj lepšími prevádzkovými parametrami ....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    ... alebo niečo s ušami

Pokiaľ kupovať nejaký nový chladič na procesor, tak nech lepšie chladí a je aj zároveň tichší ..... čo imho ten freezer nespĺňa.

@pitomec: "navíc jsou v něm 120mm větráky vepředu a jeden 92mm vzadu + 120mm ve zdroji (takže průtok vzduchu je vynikající)" k tomu len - mal si v rukách skrinku s dvoma/troma outtake a aspoň jedným intake? Tomu sa môže hovoriť vynikajúci prietok ....

Ak kupovať nový chladič, tak určite niečo zo spomínaných (CM 212+, gelid tranquilo a pod) - zopár korún navyše sa odmení aj lepšími prevádzkovými parametrami ....
    To je tvůj názor a já ti ho neberu, ale osobně nebudu kupovat předražený chladiče na CPU, když zrovna s AC Freezer mám za X let ty nejlepší zkušenosti.

A pokud jde o hlučnost, tak možná máš uši jak netopýr (citlivý), ale já je mám díky životu ve městě už asi odolnější vůči různým ruchům, takže mně ani těch 1500rpm (což je stejně chvilková záležitost, páč nevím co bych na tom PC pořád dělal tak světobornýho, že bych CPU vytížil naplno) nic nedělá

Banned
    Registrace
    Mar 2008

souhlas
    měl jsem freezera pro na E2180@3ghz a vzhledem k tomu oc jsem musel na desce p5n e sli dát cpu fan na optimal tedy cca 1600ot,nyní mám freezera 64 PWM na x3@x4 při 1100ot je neslyšitelný-rozhodně ho přeřve saphirka 4770.A ani při 1600ot to není takovej randál jak někdo říká.Určitě jsou lepší chladiče to je jasný zvlášt s 12cm větráky ale vzhledem k tomu že freezer má jen 9cm tak já např jsem rád že jeho projev je takový jaký je

Registrace
    Jul 2009

Ako som už niekde tvrdil, ak si nezažil nič tichšie, tak to hodnotíš takto, skús pri chode PC vypnúť vetráčik na HD4770(pomocou utilitky Sapphire Trixx) a vetrák na cpu a potom hovor Ale zas máš fortron(ten istý model som vymenil za Enermax ECO 400) takže asi to nebude objektívne.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

A co když to bude tím, že je to prostě pravda a ten větrák na AC Freezeru prostě hluk nedělá, ha?

Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    A co když to bude tím, že je to prostě pravda a ten větrák na AC Freezeru prostě hluk nedělá, ha?
    Tak ti pošlem očividne moju pokakanú verziu Freezer 64Pro PWM ktorý chladí Athlon II 250... bez OC

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

AMD nevedu, nikdy jsem sestavu s tímto CPU nestavěl, takže ani neznám chladič. Kromě toho problémy s chlazením můžou být i u špatně nainstalovaného chladiče (nevhodně nasměrovaný, špatná teplovodivá pasta apod.).

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chlazení procesorů: Chladič CPU
    Od @NUB!5 v sekci Chlazení
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 17-08-2013, 15:57
  2. Chladič na i7
    Od lahab v sekci Chlazení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-03-2009, 21:40
  3. Chlazení procesorů: Chladič pro soc.775
    Od Maximus12 v sekci Chlazení