reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uzivatel se "nekdy" nemuze prihlasit do domeny

polo23 (51)|14.11.2010 12:43
Ahoj,

pracuji ve firme ktera dela IT outsourcing mnoha spolecnostem a potreboval bych poradit s nasledujicim problemem (drive jsme se s nicim podobnym nesetkal). U jednoho uzivatele doslo k tomu ze se nemohl prihlasit do domeny. Po vyplneni jmena a hesla se spustilo prihlasovani ale skoncilo to tak ze se objevilo pouze pozadi (plocha) bez ikon a v tomto stavu to zustalo. Uzivatel musel PC bud resetovat, vypinat a nebo se odhlasit a pak se zkousel prihlasovat tak dlouho az mu to povedlo(az to prote najelo). To vypinani resetovani a odhlasovani delal pomoci CTRL+ALT+DEL. Myslel jsme nejprve ze nebezi explorer.exe ktery cele to prostredi vykresluje, ale ten v procesech je. Potom problem sam od sebe prestal asi na tyden, ale ted se znova objevil. Zkousel jsem se na PC prihlasit jako domenovy admin a dela to stejny problem. Dany uzivatel se do domeny prihlasi z jineho PC bez problemu. Uzivatel pouziva Windows XP. Dival jsem se do logu a nasel jsem tam pouze nasledujici chyby (vyskytuji se v dobe prihlaseni uzivatele.):

systemovy log: zdroj: ftdisk ID:45 a zdroj:ftdisk ID:49

aplikacni log: zdroj:autoenrollment ID:15 zdroj: crypt ID:32 a ID:11

Zameril jsem se spis na ten ftdisk ... smeruje to k problemu s pagefile.sys. Vygooglil jsme plno prispevku o tom jak resit problem s pagefile.sys (error ftdisk) ale diskuteri vetsinou psali ze navrhovana reseni nepomohla a error se v logu vyskytuje dal. Ale treba se to toho prihlasovani vubec netyka... jen se proste nemam ceho jineho chytit. Zaroven ale musim dodat ze uvedene chyby se vyskytuji pravidelne az do doby kam saha tzn nekolik mesicu nazpet.

Byl bych rad za kazde nasmerovani nebo radu jak tento problem resit. Jeste bych dodal ze preinstalovani PC je az posledni moznost. Uzivatel tam ma mnoho komercnich programu ke kterym by bylo tezke dohledat product key atd. To tu nebudu rozebirat - bylo by to na dlouhe povidani.

Diky
speedsnail (4876)|14.11.2010 13:42
A pomůže ten restart exploreru? Mě tohle dělalo v práci na mém PC občas taky. Restart exploreru to řešil (proces tam byl - takže zabít a spustit znova).

Pak mi dělali reinstall a od té doby to běží v pohodě.

edit: tak to bude jiný případ..
polo23 (51)|14.11.2010 14:34
Prave ze explorer.exe jsem sestrelil a pak znova spustil ale nepomohlo to.