Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Zaměření pro: hraní her -

Platforma: Intel
    Operační systém: ano -
    LCD monitor: 22 palců

Poznámky a periferie: Dobrý večer, nevím jestli píšu do správné sekce, jsem nováček a toto je teprve mé druhé téma.. (Jestli píšu do nesprávné sekce tak se moc omlouvám a prosím o nějaké přesunutí, díky ) Do budoucna (podle finančních prostředků) bych si moc rád pořídil herní PC.. Nejspíš asi z czechcomputer.cz protože mi to přijde jako seriózní portál (jestli ne prosím o upozornění třeba na nějaké podvody a nebo něco takového, jednoduše třeba jaké máte zkušenosti s tímto portálem/poskytovatelem nevím jak se správně vyjádřit). Chtěl jsem si nejdřív sestavit vlastní herní PC pomocí konfigurátoru ale mám ohledně toho celého tématu otázky :

1. Vyplatí se si v konfigurátoru Herní PC sestavit a nechat složit a nebo spíš si vybrat hotovou sestavu (mám na mysli finančně, co je výhodnější)

2. Co se mi nejvíce vyplatí od cca 17-27 tisíc Kč (spíš tak do 24, ale 27 je takový maximum) na hry, mám na mysli spíš obecněji jaká značka grafiky atd.. (nechci jednu volbu, ale třeba jaká série grafických karet atd.) Mám představy něco jako -
    CPU : Intel Core i5, 4 jádra, frekvence tak 1,8+ GHz

RAM : 3GB+ spíš, minimálně 2GB

GPU : nemám představu ale spíš nějakou okolo 4 tisíc abych si zahrál např mafii 2, cod 5 a 6, assasins creed 2 spíš na max detaily klidně bez AA, a ostatních ''zbytečností'', doufám že je to realistický pojem za tu cenu

ostatní jako zdroj, základní desku atd. nechám na vás, jen aby to všechno dobře šlapalo a nepřehřejvalo se a aby se nevyskytovaly podobné problémy + reproduktory, myš, klávesnice žádný extra.. nic herního spíš obyčejnější

Děkuji moc předem a ještě jednou se omouvám jestlí píšu do nesprávné sekce. Pěkný zbytek dne...
    PS : Koupi vidim asi tak, že nejmíň za rok.. Takže se cena sníží což je jen dobře
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

1) je lepší si komponenty vybrat individuálně (třeba tady s konzultací na fóru) a pak si to bud nechat složit, nebo si to složit sám (neni to věda)

2) No kdyby si to kupoval dnes, tak základ by vypadal zhruba takto. ALE, už za půl roku budou nové procesory, nové grafiky, nová generace SSD disků, změní se kurz dolaru atd atd.. tzn všechno může být jinak. Nemá smysl vybírat víc jak měsíc dopředu.

3) cena se nesníží, budou jen nové a výkonější procesory a grafiky za zhruba stejnou cenu.

edit: opraven košík
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 14-11-2010 v 23:22

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    1) je lepší si komponenty vybrat individuálně (třeba tady s konzultací na fóru) a pak si to bud nechat složit, nebo si to složit sám (neni to věda)

2) No kdyby si to kupoval dnes, tak základ by vypadal zhruba takto. ALE, už za půl roku budou nové procesory, nové grafiky, nová generace SSD disků, změní se kurz dolaru atd atd.. tzn všechno může být jinak. Nemá smysl vybírat víc jak měsíc dopředu.

3) cena se nesníží, budou jen nové a výkonější procesory a grafiky za zhruba stejnou cenu.

No těch 500,- Kč za sestavení mě nezabije Pokuď sestavit sám bylo myšleno nakoupit si PC po součástkách tak to vyjde dráž než na konfigurátoru kde každá součástka má cenu myslim o cca 10% nižší.. Což je potom celkem dost

PS : Ten odkaz mi hodí jen prázdnej košík Kdyžtak pořídit screen, prosím. A nebo napsat co tam mělo být. Díky

Registrace
    May 2006

O tom že by kdekoliv vyšly hotové PC lépe než když si ho poskládáš sám nevím. Můžeš si to ale vždycky sám ověřit.

košík opraven.

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Koukám na pěkný ceny a pěknou sestavu v odkaze, díky za doporučení. Vypadá to že vim kde budu PC objednávat Posílají to už sestavené? PS : Na to bych rozběhal nejnovější hry na nejlepší detaily, co?

Registrace
    May 2006

No na nejlepší detaily by to chtělo ještě o fous silnější grafiku, v současnosti třeba GTX470 (na což by rozpočet byl).
    Za sestavení si můžeš připlatit, pak ti to přijde hotový v bedně. Na druhou stranu, PC je jako lego, to složí průměrne šikovná cvičená opice..

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    No na nejlepší detaily by to chtělo ještě o fous silnější grafiku, v současnosti třeba GTX470 (na což by rozpočet byl).
    Za sestavení si můžeš připlatit, pak ti to přijde hotový v bedně. Na druhou stranu, PC je jako lego, to složí průměrne šikovná cvičená opice..
    Přijde my výhodnější si připlatit ty necelý 2k za lepší grafiku než za rok si jí kupovat např za 4k.. A s tim sestavenim, teď jsem jako ''expert'' samouk s PC vzal starý PC a prostě odmontoval jsem mechaniku, pevnej disk, zdroj, grafiku, chlazení procesoru, vyndal procesor.. Úplně v pohodě, ale měl bych obavy s takhle drahými součástkami manipulovat Největší trauma bych měl asi se zapojováním drátů, atd.. Takže to si radši připlatim.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Tak zapojování kabelů je to nejjednodušší (pokud je nějaká blbá case, tak je možná pak složitější dělat nějaký cable management, ale ty asi nebudeš dělat PC na výstavku a kabely se vždycky nějak vejdou ). Výhoda v tom, když si necháš sestavit počítač je kromě pohodlnosti taky pak případný servis, když se něco podělá, tak nemusíš dohledávat konkrétní problém a "hodíš" jim to tam celý (pak ale je potřeba zálohovat data z disku nebo se s nima nějak domluvit, když by to nešlo, protože většinou se nevyhnou přeformátování). Na druhou stranu je to skoro litr navíc

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Dobrý den,

rád bych si koupil nové herní pc. Mám vybrané komponenty na AlfaComp.cz. Nepotřebuji hrát nové hry na max detaily, ale také nechci, aby se sekaly. Rád bych si bez problémů zahrál FIFU 11, Call of Duty Black Ops nebo Assasin Brotherhood.

Tady je odkaz na košík:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010QZE0111CF01

Můžete mi prosím poradit, zda něco vyměnit? Nejsem si moc jistý chladičem na procesor a operační pamětí. Procesor a grafickou kartu bych rád zanechal.

Díky za odpovědi.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od JanisekS Zobrazit příspěvek
    Dobrý den,

rád bych si koupil nové herní pc. Mám vybrané komponenty na AlfaComp.cz. Nepotřebuji hrát nové hry na max detaily, ale také nechci, aby se sekaly. Rád bych si bez problémů zahrál FIFU 11, Call of Duty Black Ops nebo Assasin Brotherhood.

Tady je odkaz na košík:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010QZE0111CF01

Můžete mi prosím poradit, zda něco vyměnit? Nejsem si moc jistý chladičem na procesor a operační pamětí. Procesor a grafickou kartu bych rád zanechal.

Díky za odpovědi.
    skříň je z alobalu -> centurion
    chladič je taky nic moc -> Gelid Solution Tranquillo
    z pamětí bych koupil ty nejobičejnější kingstony 1333 (výkonově je rozdíl skoro nula)

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Ještě bych měl dotaz, když koupim PC po součástkách a nechám si ho složit, tak bude bez OS že? Mám NTB s Win 7 už předinstalovanými + recovery dvd jen pro asus ntb. Když už jsem si ten operační systém zaplatil, jde to nějako hodit na jioný dvd aby to šlo na nový PC bez OS?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Nejde, systém a jeho registrační klíč je OEM a lze použít pouze na ten konkrétní notebook/sestavu. Pokud chceš systém, tak ho můžeš přikoupit a oni ti ho i v rámci složení nainstalujou (předpokládám OEM a v tom případě bys to musel pořídit se sestavou a mít to na jedné faktuře) - případně si ho nainstaluješ, pokud si to budeš skládat sám (znova platí, že musí být na stejné faktuře s komponentama).

EDIT: SkyVessel: to sic možná prodaj, ale pak to není legální, co vím - možná je v tom nějaká klička, kterou neznám...
    Naposledy upraveno uživatelem Jandaskunk: 15-11-2010 v 21:46

Pravidelný diskutér Avatar uživatele SkyVessel
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    ...musí být na stejné faktuře s komponentama
    Podle licenčního ujednání ano. Ale prodaj ti ho i samotné...

EDIT: Jandaskunk: no klička je v tom že jestli PC není určeno k podnikání nebo nejseš zapletený do nějakého gangu se softem či tak nějak tak tohle ti fakt kontrolovat nebudou...
    Naposledy upraveno uživatelem SkyVessel: 15-11-2010 v 21:50

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč