reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hledám programátora pro napsání programu

dogs (8)|15.11.2010 10:30
Dobrý den, nenajde se někdo kdo by dokázal napsat program v jakémkoli jazyce, C + +, VisualBasic, PHP, Perl který bude číst stránku http://serialy.kinotip.cz/ a bude generovat XML soubor (vzor přiložen níže)
Jedná se o součást widgetu do TV. Odměna dle dohody

...

dr_house 07x06 Office Politics
Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí ....




dr_house 07x05 Office Politics
Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby ...

petr.svec (320)|20.11.2010 13:05
koukám na "zcela legální" způsob krádeže obsahu... předpokládám bez vědomí autora webu

napsat (pro mě) by to nebyl problém... ale nechci se tzv. namočit

- zřejmě nemáš svolení autora
- za zobrazování videí i když z jiného webu s nelegálním obsahem, tj. na které ty nemáš licenci a bez uvedení toho kdo jí vlastní již i v české republice byl odsouzen jeden nejmenovaný majitel podobného serveru
dogs (8)|20.11.2010 15:27
[quote=petr.svec;417697]koukám na "zcela legální" způsob krádeže obsahu... předpokládám bez vědomí autora webu

napsat (pro mě) by to nebyl problém... ale nechci se tzv. namočit

- zřejmě nemáš svolení autora
- za zobrazování videí i když z jiného webu s nelegálním obsahem, tj. na které ty nemáš licenci a bez uvedení toho kdo jí vlastní již i v české republice byl odsouzen jeden nejmenovaný majitel podobného serveru[/quote]

Díky za vysvětlení, nemělo to být použito nikde na webu, ani pro veřejnost. Stejně už jsem upustil od této myšlenky.
xube (3)|16.12.2010 06:19
[quote=petr.svec;417697]koukám na "zcela legální" způsob krádeže obsahu... předpokládám bez vědomí autora webu

napsat (pro mě) by to nebyl problém... ale nechci se tzv. namočit

- zřejmě nemáš svolení autora
- za zobrazování videí i když z jiného webu s nelegálním obsahem, tj. na které ty nemáš licenci a bez uvedení toho kdo jí vlastní již i v české republice byl odsouzen jeden nejmenovaný majitel podobného serveru[/quote]

Len zo zaujímavosti by som chcel vedieť ako by sa toho dalo dosiahnuť v PHP. Máš nejakú radu?

Našiel som zatiaľ toto, treba stiahnuť súbor z http://www.onderstekop.nl/articles/114/:

[code]
include("phpHTMLParser.php");
$content = file_get_contents("http://www.onderstekop.nl/");
$parser = new phpHTMLParser("$content");
$HTMLObject = $parser->parse_tags(array("a", "title"));
$aTags = $HTMLObject->getTagsByName("a");
foreach ($aTags as $a) {
if ($a->href != "") {
echo $a->href . "
";
echo $a->innerHTML . "

";
}
}
[/code]

Určite si niekedy v dohľadnej dobe pozriem parsovanie XML súborov. No zaujíma ma či sa konkrétne táto metóda dá nazvať efektívnou. Viac. na tomto odkaze: http://www.kirupa.com/web/xml_php_parse_beginner.htm

Ďakujem
Dojigiri (1629)|16.12.2010 09:58
Já třeba něco podobnýho dělal pro GeoIP na svoje stránky.

Získání vzdálenýho souboru jsem dělal přes sockety, protože file_get_contents ani fopen na serveru, kde mám hosting, nefunguje pro vzdálený soubory (protože SAFE MODE):

[code]function getRemoteFileContents($host, $name, $timeout = 5) {
$fp = fsockopen($host, 80, $errno, $errstr, $timeout);
if (!$fp) {
// echo "$errstr ($errno)
\n";
} else {
$out = "GET $name HTTP/1.1\r\n";
$out .= "Host: $host\r\n";
$out .= "Connection: Close\r\n\r\n";
fwrite($fp, $out);
$contents = '';
while (!feof($fp)) {
$contents .= fgets($fp, 128);
}
fclose($fp);
return $contents;
}
}
[/code]

A použití pak takto:

[code]function getGeoIpInfo($ip) {
static $ids = array(
COUNTRY => 'Country',
REGION => 'Region',
LONGITUDE => 'Longitude',
LATITUDE => 'Latitude',
);
$info = array();
$file = getRemoteFileContents('www.geoiptool.com', "/en/?IP=$ip");
if (FALSE == $file) {
return $info;
}
// Try to parse the result.
$regFormat = '/%s:<.*<\/td>[^<]*([^<>]*)<\/.*td>/';
foreach ($ids as $name => $id) {
if (1 == preg_match(sprintf($regFormat, $id), $file, $matches)) {
$value = trim($matches[1]);
if (!empty($value)) {
$info[$name] = $value;
}
}
}
return $info;
}
[/code]

Základem téhle funkce je regulární výraz ($regFormat), kterej prohledává získanej obsah stránky, zde konkrétně se hledají 2 sousední buňky tabulky, v první identifikátor položky (přes sprintf se nahradí %s identifikátorem $id) a ve druhý hodnota kterou chci získat.

(není to celej kód, mírně jsem to upravil aby to sloužilo jako ilustrační příklad, jednak to mám ve třídě a druhak by to bylo míň přehledný, mám tam ještě další věci jako závislosti některých položek na jiných atd.).