reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC v ceně do 5 000 Kč

Suprak (408)|17.11.2010 12:12
Co chci upgradovat: Case, PSU, HDD

Aktuální konfigurace: viz. podpis - PC1

Další komentář: Zdravím. Dostal jsem takový nápad. Původně jsem chtěl provést kompletní novou stavbu PC až někdy v polovině příštího roku, ale teď jsem si řekl, co kdybych upgradoval jen to nejnutnější a zbytek bych nechal opravdu na ten příští rok. Moje EC skříňka mě svými vibracemi už dovádí k šílenství a kapacita disku mi už dávno nestačí. Zároveň s tím bych už koupil i nový zdroj a vyměnil pastu na CPU, popřípadě i na GPU. Tady je můj návrh - http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0WXU010GVS010ZKA010W5C01
Suprak (408)|17.11.2010 12:20
Jelikož se mi to do komentáře nevlezlo všechno - 520W zdroj, protože potom počítám i s nějakou výkonnější GK. Platforma se taky ještě neví, uvidíme co nabídne Sandy Bridge, popřípadě potom Bulldozery. Původně jsem chtěl vzít HDD WD Caviar Black WD1002FAEX, ale nevím jak by to bylo s kompatibilitou toho HDD a mého stávajícího chipsetu. PC bude potom určeno pro střih videa a 3d modeling a nějaký ten gaming.
speedsnail (4876)|17.11.2010 12:34
Zdroj je skvely a pastu taky pouzivam MX2.
Bedny nemam prilis v oblibe prilis perforovane, takze ja bych bral tento model, libi se mi hlinikove provedeni celniho panelu. Ale jinak jsou stejné, rozumně velké i pevné, takže OK.
Disk bych rekl ze na vetsinu veci staci WD Blue, těch +500,- za black mi přijde jako hodně velký příplatek.
16cmfan (2153)|17.11.2010 12:36
Nemám čo vytknúť tomuto návrhu - ale problém s Black verziou by byť nemal, skrinka je taktiež dobrý výber a to isté platí aj o zdroji, jedine keď tak ešte priplatiť za odhlučnené Sileo 500 ak by Ste chceli. A čo sa týka pasty, tak tuším, že za podobnú cenu je taktiež Noctua.

// zase som :slug
Suprak (408)|18.11.2010 15:00
Nakonec bych asi opravdu vzal to Sileo. Potom ještě uvažuji, že bych vzal ten stejný zdroj ale s kábl managementem. Pastu bych nechal, zatím to půjde jenom pod boxový chladič a taktovat nebudu, takže nějaké drobné °C k dobru s pastou od Noctui, asi není potřeba. Ohledně disku, je jedno jestli Samsung F3 nebo WD Blue, jsou výkonově nastejno. Do toho WD Black nepůjdu. Takže nějak takto to bude vypadat - http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0W5C010M7O010YO6010GVS01.
Suprak (408)|26.11.2010 17:14
Dneska jsem hodil do skříně ten disk. Musel jsem ohnout ty nožičky na kterých stojí, protože bych to neměl jak zašroubovat. Navíc jsem se dost brutálně o tu skříň pořezal. SUX EC. Akorád jej formátuji. Mám sundanou bočnici a disk vydává měnící se tón. Je to jen takové slabé, ale nevím jestli je to tou skříní nebo jsem narazil na vadný kus. Do přílohy dávám i status disku.
disk.jpg