reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS ENGTX 460 DIRECTCU 1GB připojení

Johny86 (93)|17.11.2010 17:21
Ahoj, koupil jsem si tuto grafickou kartu, mám ale problém s jejím připojení do PC, dříve jsem používal 8800 GT 512 MB a ta se napájela přes dodatečný IDE napájecí konektor, ale u téhle jsou jen dva divné obdélníkové konektory se 6ti výstupy, takoví jsem od zdroje nenašel ale našel jsem redukci která má na jedné straně tento obdélníkoví konektor a na druhé dva IDE konektory, tak jsem je zapojil na dvě IDE napájení a tamto do GK, ale jen do jednoho z těch dvou co tam jsou. A když tet zapnu PC tak větráček na GK jede ( takže asi karta pod proudem je ) ale nerozsvítí se mě monitor a když vypnu a zapnu tak jen napíše že nemá signál. Prosím tedy o radu jak bych to mohl vyřešit, díky moc.

Můj PC:
C2D E8400 3 GHZ
ASUS P5Q-E
4 GB ram DDR2 Corsare
Zdroj: Fortron BlueStorm 2 500 W
ASUS ENGTX 460 DIRECTCU 1GB
Jandaskunk (2330)|17.11.2010 17:27
Musí se zapojit oba ty konektory, jinak ti to nepojede...Skutečně tvůj zdroj nemá ani jeden ten 6ti pin? Co se koukám na specifikace (pokud to je on), tak by tam měly být dva ty 6ti piny.
robky (3195)|17.11.2010 17:28
Je potrebné zapojiť napájanie do obidvoch 6-pin konektorov na grafike ....ten druhý tam nie je len na okrasu

njn,:slug
johny__g (6387)|17.11.2010 17:45
[quote=Jandaskunk;417070]Musí se zapojit oba ty konektory, jinak ti to nepojede...Skutečně tvůj zdroj nemá ani jeden ten 6ti pin? Co se koukám na specifikace (pokud to je on), tak by tam měly být dva ty 6ti piny.[/quote]

Přesně tak, jestli jsi napsal správný typ zdroje, tak vyhoď tu redukci, rozmotej ten chuchvalec kabelů které ti jdou ze zdroje a najdi tenhle konektor. Zapoj do grafiky a musí to jet.
Johny86 (93)|17.11.2010 18:17
No ten jsem tam našel ale jen jeden, ale když jsem volal do krámu kde jsem to koupil tak mě ten technik řekl že prej tyhle konektory nemá ještě žádnej zdroj a že ten co jsem našel je na napájení jíného typu základní desky.
matyyy (2527)|17.11.2010 18:21
ten technik je k smíchu (nebo si mu blbě posal co chceš)

jestli zdroj fakt 2 konektory nemá(fotka je nahoře) tak zapoj ten jeden ze zdroje a redukci
Johny86 (93)|17.11.2010 18:31
Dobře, díky moc, já to zítra vyzkouším, já to předtím nechtěl do toho konektoru zapojovat, protože jsem měl strach aby to třeba neschořelo.
Johny86 (93)|18.11.2010 19:49
Ahoj, hele tak jsem to konečně zapojil a nainstaloval WINDOWS a už jsem myslel že bude vše ok ale když pustím nějakou hru např Mafii 2 a nebo Mass Effect 2 tak se mě to každých asi 15 vteřin na vteřinku zasekne a někdy to dělá častěji a někdy to udělá zase jednou za 30 sekund. Nevíte čím by to mohlo být? Snad jsem udělal vše správně, normálně jsem nainstaloval ovladače co byly na CD od grafiky. A přitom se starou GEFORCE 8800 GT 512 MB mě tyhle hry šly na stejné nastavení uplně bez sekání.
Jandaskunk (2330)|18.11.2010 20:05
Nainstaluj ovladače aktuální pro tvůj systém a kartu ze stránek nvidie....
Johny86 (93)|18.11.2010 20:13
To jsem teď udělal a je to, to samé.
Jandaskunk (2330)|18.11.2010 20:31
Nastav v ovladačích (v tom panelu), někde ve 3D nastavení mám dojem, vertikální synchronizaci na always on (nebo prostě zapnuto), nebo to bude napsaný jako V-sync nevim
Richmond (8084)|18.11.2010 20:45
[quote=Johny86;417348]To jsem teď udělal a je to, to samé.[/quote]
Hoď sem screen z GPU-Z (včetně teplot)
IMHO tohle VSyncem nebude, tohle spíš vypadá, že mu nestíhá něco krmit kartu nebo má nějakej kopanec v systému...
Johny86 (93)|18.11.2010 20:45
Nic :( Pořád to samé.
didaktik (132)|18.11.2010 20:48
Jenom takový dotaz, ovladače k základní desce, alespoň:
ovladače chipsetu
se před instalací ovladačů grafiky nainstalovaly?
Jandaskunk (2330)|18.11.2010 20:51
[quote=Richmond;417363]IMHO tohle VSyncem nebude, tohle spíš vypadá, že mu nestíhá něco krmit kartu nebo má nějakej kopanec v systému...[/quote]

Jak říkáš, ale když s 8800GT mu to šlo na stejné nastavení plynule, tak i tak by to mohlo být, že mu to něco nestíhá krmit? Taky se často stává, že se něco načítá z disku a pak se to sekne, ale zas když předtim to šlo v pohodě, tak to se mi taky nezdá. Problém v systému by mohl být...
Johny86 (93)|18.11.2010 20:55
Tak posílám obrázek s toho programu a ne neinstaloval jsem nic jen ovladače na GK a na zvukovku, ale koukal jsem na správce zařízení a nic nenainstalovaného nebylo. A ještě teda nějaké dva programy od asusu co byly na cd od GK, jeden se jmenuje ASUS SmartDoctor a druhý GamerOSD.

Jo a ještě jsem instaloval úplně nové windows 7 64 bit.
GPU.jpg
johny__g (6387)|18.11.2010 20:58
Předpokládám že před výměnou grafik se neobtěžoval s odstraněním ovladačů, pak tam narval nějaké další z CD ... podle mě bude problém tady. Takže odinstalovat všechny ovladače na grafiku, restart do nouzového režimu, pomocí třeba Driver Sweeperu (sekce download zde nebo google) odstranit zbytky ovladačů a nainstalovat poslední ovladače od nVidie. Ne ty z CD!

Edit: Aha, tak on tam má nový windows a nemá ovladače čipsetu, takže ty bude potřeba doinstalovat také, jestli výrobce nějaké má.
Johny86 (93)|18.11.2010 21:02
Dobře vyzkouším a ještě se chci zeptat, já když jsem instaloval ty nové se stránek nvidie tak jsem rovnou spustil instalaci a neodstranil jsem předtím ty staré vadí to? Ale zase jsem z nabídky instalace vybrat aby jen aktualizoval ty staré ovladače tak jsem myslel že to bude ok.
Richmond (8084)|18.11.2010 21:05
To nemusí, nV už dávno nezapleveluje systém. Spíš to bude tím chipsetem :D Ten by mělo stačit spustit 2x (jednou uninstal, podruhé install - mělo by to chtít restart)

edit: ještě by to chtělo ten screen s teplotami/zatížením... Vůbec by nebylo od věci to zatížit OCCT ;)
Johny86 (93)|18.11.2010 21:10
Tady. Počkej jakej uninstal když jsem ještě žádnej chipset neinstaloval?
GPU2.jpg
Johny86 (93)|18.11.2010 21:30
Tak jsem nainstaloval ovladače chipsetu ( doufám :) ) a dělá to stále.
Richmond (8084)|18.11.2010 21:45
Koukám, že něco sosáš... Máš aktuální ovladače na síťovku? Rychlost hdd je v pořádku? Defragmentace proběhla naposled kdy?
Johny86 (93)|18.11.2010 21:57
No tak počítám s tím že ovladače na síťovku se nainstalovaly z windows a nevím jak zjistit rychlost HDD a defragmentaci jsem nedělal, dneska ráno jsem instaloval nové windows.
Richmond (8084)|18.11.2010 22:20
Udělej restart.
Napiš cos tam teda nainstaloval.
Benchmark disku udělej třeba v HDTune https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=1183 Jestli to bude křivka lítat tak proveď defragmentaci (např. Defragglerem ve zdejším downloadu)
Co ti všechno běží za aplikace na pozadí?
Johny86 (93)|18.11.2010 22:59
No instaloval jsem jen ovladače na zvukovou kartu, na grafiku, ty dva softwary ke grafice co jsem psal předtím, a pak ty ovladače na chipset. Z programu, Total Commander, MS Office 2007, Thunderbird, KM Player, Acrobat Reader, NIS 2010, TeamSpeak3, Skype 5, Mass Effect 2, Call Of Duty Modern Warfare 2, Steam, Mafia 2. To je asi vše.

PS: Přikládám obrázek jak jsem dopad s tím diskem.
HDD.jpg
Richmond (8084)|18.11.2010 23:08
Tak to si ještě sosni CCleaner a zakaž všechny Adobe/Google startupy/updaty, Skajpy apod. po startu. Disk vypadá +/- ok, akorát burst bych čekal tak 2x víc :notsure
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=2629
Johny86 (93)|19.11.2010 08:49
Jo a ještě něco nového se objevilo, když spustím nějaké video tak se mě po chvilce zasekne a musím to ukončit přes správce úloh.
didaktik (132)|19.11.2010 09:16
Takže co se týče disku, ovladače diskového řadiče jsou nainstalované?
Intel(R) Rapid Storage Technology
pokud by instalace skončila hláškou o nenalezení kompatibilního HW tak:
Intel(R) Matrix Storage Manager.
A ta instalace ovladačů chisetu proběhla jak? Odebrání všech ostatních dodatečně instalovaných ovladačů (hlavně grafiky), odstranění jejich zbytků (Driver Sweeper) a po nutných souvisejících restartech instalovat ovladače v pořadí:
Intel chipset utility
Ovladače grafické karty
Ovladač diskového řadiče (Rapid Storage nebo Matrix Storage)
Až poté další ovladače . . .
Johny86 (93)|19.11.2010 12:23
Ne, já jsem nic neodebíral, jenom jsem spustil instalaci toho Chipsetu ( doufám že správného, protože na těch stránkách jich bylo víc a nevěděl jsem které tak jsem si tipl ) a pak jsem restartoval PC, nic víc.

Edit: Přídávám obrázek toho co jsem stáhl.

A nebo nejlepší by bylo kdyby mě mohl někdo poradit co z téhle stránky si mám stáhnout. http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=ogZlrSeVzUh9MKLO

Můj OS je WINDOWS 7 64 bit.
Chipset.jpg
Johny86 (93)|20.11.2010 12:44
Tak jsem to vyzkoušel podle toho návodu a pořád stejné, odinstaloval jsem ovladače na GK a pak jsem po restartu pouzil ten program na odstranení ovladaču a poté jsem nainstaloval ten chipset ( aspoň doufám protože se mě zdálo že to nic neinstalovalo, akorád to napsalo že chipset byl nainstalovan ale nevšiml jsem si že by nějaká instalace probíhala, já jsem vlastně žádnej chipset neodinstalovával, ani vlastně nevím jak. ) a pak ovladače GK ale je to stejné :(
didaktik (132)|20.11.2010 13:24
[quote=Johny86;417693]aspoň doufám protože se mě zdálo že to nic neinstalovalo, akorád to napsalo že chipset byl nainstalovan ale nevšiml jsem si že by nějaká instalace probíhala, já jsem vlastně žádnej chipset neodinstalovával, ani vlastně nevím jak.:([/quote]

Pokud již jsou ovladače chipsetu nainstalovány a nedochází k aktualizaci žádného z dílčích ovladačů, instalátor prostě jen zkontroluje verze a nepřepisuje zvou to samé.

Ovladač diskového řadiče už se instaloval?
Odkazy mnou uvedené vedou na novější a nebo totožné verze ovladačů, jako má na svých stránkách Asus. Nic dalšího (možná tak ta zvukovka a síťovka a ASUS APCI driver) už po stránce ovladačů nebývá zapotřebí.
Johny86 (93)|21.11.2010 09:21
Tak jsem to zkoušel s tvých odkazů ty drivery disků a u obou mě to píše že počítač nesplňuje minimální požadavky na instalaci softwaru.
Johny86 (93)|21.11.2010 09:57
No tak teď to bylo zajímavé, stáhl jsem z oficiální stránky asus ovladače na disk a nainstaloval je, chtěl to restartovat PC, tak jsem to udělal a po té jsem měl po celém monitoru stovky čar i když se načítal pc i pak ve windows, tak jsem udělal printscreen a poté jsem odebral ovladače na GK, restartoval a nainstaloval je znovu a čáry byly pryč, ale bohužel když jsem Vám sem chtěl dát ten obrázek tak jsem zjistil že na tom obrázku ty čáry nejsou, no je to dost divné.
Jandaskunk (2330)|21.11.2010 12:57
[quote=Johny86;417972]ale bohužel když jsem Vám sem chtěl dát ten obrázek tak jsem zjistil že na tom obrázku ty čáry nejsou, no je to dost divné.[/quote]

Naopak je to zcela normální, problém byl v grafice (nejspíš) a to vidíš na monitoru jenom ty, printscreen ti udělá obrázek plochy, ale nevyfotí ti displej monitoru....
didaktik (132)|21.11.2010 13:09
[quote=Johny86;417967]Tak jsem to zkoušel s tvých odkazů ty drivery disků a u obou mě to píše že počítač nesplňuje minimální požadavky na instalaci softwaru.[/quote]

Mnou uváděný odkaz na Intel(R) Matrix Storage Manager vede přesně na tu samou verzi, kterou má na svých stránkách Asus a po stažení se ty dvě verze obsahově prakticky neliší (tedy když pominu obvyklou Asus omáčku). Ale to už je jedno.
Hlavně by nás zajímalo, co dalšího se po instalaci změnilo (zopakovat test disku, změny v plynulosti problematických her . . .)
Johny86 (93)|21.11.2010 15:32
Tak já udělám novej test disku, no a hry se sekají ještě víc než předtím.


Obrázek přidán.
HDD2.jpg
didaktik (132)|21.11.2010 18:53
Vytížení CPU při záškubu hry a nebo seknutí videa vypadá jak/a co jej nejvíce zatěžuje?
Johny86 (93)|21.11.2010 20:19
To nemám tušení jake je vytížen cpu, ale ty hry se dříve spíš občas zaškubly ale tet už se sekají jako kdybych měl slabí pc, prostě je to male fps.
didaktik (132)|21.11.2010 21:30
No a právě proto bych pustil správce úloh, v kartě výkon bych v menu zobrazit zatrhl volbu "zobrazit časy jádra", pustil hru a nebo film a po příslušném odzkoušení bych se ze hry/přehrávače filmu pomocí "Alt+TAB" přepnul na správce úloh.
Pokud bude vytížení procesoru v pohodě (nebude dosahovat maxima, ani zelená, ani červená linka), podíval bych se na nastavení kvality hry a ovladačů, jestli není někde nastaveno příliš vysoké vyhlazování apod.
Johny86 (93)|22.11.2010 09:36
No tak když jsem to minimalizoval, tu hru, tak bylo vytížení na 61% a pak hned kleslo na 2 %.

Jo a seká se to úplně stejně když nastavím vše na nejnižší a vypnu všechen antializink a bloom efekty a filtrovaná apod jako když je vše na max a všechny efekty jsou zapnuté.

A také jsem zjistil že to video se zasekne pouze když mám aktivovanou funkci ASUS SPLENDID, tam se nastavují různé profily zobrazení ( jako kontrast, jas a barvy ) např theater apod. Když dám tu fuknci disable tak se video nezasekne.
GPU.jpg
didaktik (132)|22.11.2010 11:21
Tak když pominu čistou instalaci systemu a opravdu nejaký extrém v nastavení ovladačů GK, napadá už mě jenom aktualizace DirectX.
A pak zkusit nejaký benchark a porovnat výsledky s podobnými PC.