reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SSD koupit ci ne?

Georginek (2957)|17.11.2010 18:49
Jelikoz nevim co si prat k vanocum, napadl me SSSD, ale ted je zde otazka, jestli to je k necemu dobry ci ne?

Ma s tim nekdo zkusenost??? Pripadne jakej byste doporucili? Mam F3 a F1, ze bych si pomoci SSSD jeste trosku urychlilo. ( Mozna tak na system a jednu dve aktulani hry ) Ale ma to cenu za takovy prachy??? :confused: Treba TOHLE?
Zoidik (1405)|17.11.2010 21:04
Pokud ti stačí to co máš, tak bych to neřešil a raději bych si přál něco užitečnějšího jako třeba TV karta, nová grafika, lepší chladič CPU/grafiky...
Georginek (2957)|17.11.2010 21:15
Fajn, tak se na to vykaslu...Grafiku mam, chladic taky,tv kartu nepotrebuju. To si asi necham dat penize a prihodim si je na hromadku, abych si konecne mohl koupit tu 127cm Plasmu :)
Zoidik (1405)|18.11.2010 07:51
raději bych volil něco na principu LCD než plazmu. Pokud se budeš dívat porád na novu, tak za chvili tam máš vypálené logo a nebudou ti stačit peníze na elektriku.
16cmfan (2153)|18.11.2010 08:26
[quote=Zoidik;417238]raději bych volil něco na principu LCD než plazmu. Pokud se budeš dívat porád na novu, tak za chvili tam máš vypálené logo a nebudou ti stačit peníze na elektriku.[/quote]

Plazmy majú ochranu proti prepáleniu obrazu - posúvanie pixelov po určitých sekvenciách a sú nepostrehnuteľné... čo sa týka spotreby oproti LCD, nie je to nič hrozné - povedal by som na rovnako(závisí to od toho, aké scény - farba je v scéne) a nehovoriac o kvalite obrazu... V dnešnej dobe už len Plazmu a vyššie tj. LED, OLED atp... A to nehovorím otom, že mám vlastné skúsenosti(ako obyčajné pozeranie filmov v SD) tak hranie Xboxu 360 cez HDMI na susedovej LCD a našej Plazme, je tam rozdiel(a to majú 102cm a FullHD - ja mám doma 107 a len HD, tj. 720p).

Edíto: Georginek, skoro by som zabudool - to SSD by si v PC určite pocítil a pozitívne, ale zas' ak Ti nevadí hluk z HDD(a myslím, že aj po kúpe SSD by si si ich nechal) tak je to zbytočná záležitosť...
kevin00 (10238)|18.11.2010 15:33
[quote=16cmfan;417241]Edíto: Georginek, skoro by som zabudool - to SSD by si v PC určite pocítil a pozitívne, ale zas' ak Ti nevadí hluk z HDD(a myslím, že aj po kúpe SSD by si si ich nechal) tak je to zbytočná záležitosť...[/quote]

Taky záleží na co počítač používá. Jestli Georginek surfuje na netu a hraje hry, tak bych řekl, že investice je zbytečná. Pokud upravuje např. foto ve velkém, tak bych zde pozitivní přínos viděl.
Richmond (8084)|18.11.2010 15:44
[quote=16cmfan;417241]Plazmy majú ochranu proti prepáleniu obrazu..[/quote]
Jj, posouvají obraz :D
Jinak OLED těžko, plazma žere (brácha má 127cm plazmu Ťamťung a 315w není problém (,aximálka v manuálu 450w), kamarád postarší Vierru a to samé s tím že ta ještě neskutečně topí). Plazma je gut tak na fotbal/hokej někam do baru...
16cmfan (2153)|18.11.2010 16:02
[quote=Richmond;417300]Jj, posouvají obraz :D
Jinak OLED těžko, plazma žere (brácha má 127cm plazmu Ťamťung a 315w není problém (,aximálka v manuálu 450w), kamarád postarší Vierru a to samé s tím že ta ještě neskutečně topí). Plazma je gut tak na fotbal/hokej někam do baru...[/quote]

Tak mne práve tá spotreba nevadí, lebo k nej nemusím kupovať Enermax 900 watový :D
Richmond (8084)|18.11.2010 16:10
Tak jemu taky ne (TV ho stála 2tis ;)) takže ikdyby to žralo 15tis ročně tak je mu to pořád jedno... OLED malej fail (za cenu metrový plazmy by pořídil cca 15" oled) :D
Georginek (2957)|18.11.2010 20:16
Jo na SSD prdim,obcas delam videjko nebo DVD ale vetsinou net, kancelarska prace a hry....
Jinak s tou telkou. Zatim jsem nenasetril, ale uz se to blizi. Rekl bych tak 25 max ( za to uz je 3D) ale to spis asi ne. Plasmu proto, ze LED sou v tyhle velikosti moc drahy a Plasma ma obraz podobny jako CRT.
Babka ma Phillips 102 myslim s Ambilightem, stala 18ku ale z toho trhanyho obrazu by mi praskly voci. Stejne jako vsichni znamy co maj LCD. 100Hz LCD u toho bych chcipnul. A vic nez 100Hz LCD nebo LED stojej majlant a jeste v tyhle velikosti..... 200Hz LED nebo LCD v "50" 60K a vejs :D
Mozna tak 100Hz LCD do loznice misto klasicky CRT jen tak na usinani.....Ale fotbal nebo film bych teda na tom neprezil.
Nejlepsi je si porovnat obraz treba v Datartu.... Jak maj ty telky hezky vedle sebe a stejnej program nebo Blueray ci DVD....
Takze jedine 600Hz Plasmu ( za tyhle penize ) a minimalne 127. Tam muze bejt LG, Samsung a Panasonic.... To bude fotbalek a filmy :D TO se mi pak bude zdat 24 monitor prtavej
Takze z toho nakonec nejlip vychazi 600Hz Plasma - na spotrebu kaslu.

PS: Plasmy uz se davno nevypalujou, existuje ruzna ochrana + ze se posouva obraz (jak uz to nekdo psal) + je dobry udelat "zahoreni Plasmy" a pak uz to slape jak hodinky...

To 16fan: Zvuk z disku uz davno neslysim, mam je v sachte na gumickach :D
16cmfan (2153)|18.11.2010 20:27
[quote=Georginek;417349]Jo na SSD prdim,obcas delam videjko nebo DVD ale vetsinou net, kancelarska prace a hry....
Jinak s tou telkou. Zatim jsem nenasetril, ale uz se to blizi. Rekl bych tak 25 max ( za to uz je 3D) ale to spis asi ne. Plasmu proto, ze LED sou v tyhle velikosti moc drahy a Plasma ma obraz podobny jako CRT.
Babka ma Phillips 102 myslim s Ambilightem, stala 18ku ale z toho trhanyho obrazu by mi praskly voci. Stejne jako vsichni znamy co maj LCD. 100Hz LCD u toho bych chcipnul. A vic nez 100Hz LCD nebo LED stojej majlant a jeste v tyhle velikosti..... 200Hz LED nebo LCD v "50" 60K a vejs :D
Mozna tak 100Hz LCD do loznice misto klasicky CRT jen tak na usinani.....Ale fotbal nebo film bych teda na tom neprezil.
Nejlepsi je si porovnat obraz treba v Datartu.... Jak maj ty telky hezky vedle sebe a stejnej program nebo Blueray ci DVD....
Takze jedine 600Hz Plasmu ( za tyhle penize ) a minimalne 127. Tam muze bejt LG, Samsung a Panasonic.... To bude fotbalek a filmy :D TO se mi pak bude zdat 24 monitor prtavej
Takze z toho nakonec nejlip vychazi 600Hz Plasma - na spotrebu kaslu.

PS: Plasmy uz se davno nevypalujou, existuje ruzna ochrana + ze se posouva obraz (jak uz to nekdo psal) + je dobry udelat "zahoreni Plasmy" a pak uz to slape jak hodinky...

To 16fan: Zvuk z disku uz davno neslysim, mam je v sachte na gumickach :D[/quote]

No ja ho mám v boxu a na molitane a aj tak ho počuť...
Richmond (8084)|18.11.2010 20:50
[quote=Georginek;417349]J
Takze jedine 600Hz Plasmu ( za tyhle penize ) a minimalne 127.[/quote]
600Hz blafy jsou ti tak platný jako mrtvýmu zimník (nehledě na to, že krutě pochybuju o tom, že by to 600/s překreslilo obraz, to by to muselo mít jó procesor). Kompenzace pohybu u LCD je dnes na přijatelné úrovni. Definuj "praskly voči" (proboha ta čeština úplně trpí). Ambilight se dá vypnout a nesvítí do očí...

jen tak mimochodem - 60Hz vs 120Hz poznáš, ale 120 vs 600 rozhodně ne

edit: na závěr bych doporučil třeba mrknout na nějaký filmek v mkv/fullhd na lcd a na crt 120Hz - nejlíp v MPC/VLC a zapni si takový to info s křivkou bitratu, schválně která bude vyrovnanější... Třeba se dopočítáš k 59.5Hz a uvidíš lagy, zatímco u CRT to neuvidíš. Tohle likviduje třeba WinDVD se zapnutou kompenzací pohybu... A voilá - ono to jde i na 60Hz LCD že?

Jinak co se týče lcd tak jsou dobrý sharpy (dávají se třeba do Sony) nebo právě ty Philipsy/LG (SIPS obrazovky) ;)
Honza23 (490)|18.11.2010 21:17
[quote=Richmond;417300]Jj, posouvají obraz :D
Jinak OLED těžko, plazma žere (brácha má 127cm plazmu Ťamťung a 315w není problém (,aximálka v manuálu 450w), kamarád postarší Vierru a to samé s tím že ta ještě neskutečně topí). Plazma je gut tak na fotbal/hokej někam do baru...[/quote]

A co zkusit snížit podsvícení ?Já na mém 32" LCDčku od Samsungu,tak když snížím podsvícení na nějaký stupeň 2-3,tak mám spotřebu okolo 60W.Při výchozím režimu(stupeň 10) byla spotřeba 140W a to už je teda sakra znat.
Takovou TV s 320W bych hodil tak z okna.
Georginek (2957)|18.11.2010 21:18
Nene, Ambilight je peknej, je to dobra vychytavka.....
:mistake S tema vocima sem se dlouho rozmejslel....los padnul na y :notsure Ty voci ( zeny)?

Ja jen rikam co sem videl v ruznejch kseftech a u znamejch.... Nesnasim trhanej obraz. Sem na to vysoce uchylnej...

Jedinej plynulej obraz kterej jsem videl byl na 600Hz Plasmach a 200 Hz LCD.....A pak na CRT....
Cena mezi LCD a Plasmou je trochu nekde jinde...
Richmond (8084)|18.11.2010 21:57
[quote=Honza23;417386]A co zkusit snížit podsvícení ?[/quote]
Bavím se 127cm a samozřejmě ta tv má šetřící funkce (konkrétně světelný senzor), taky se hlavně bavím o plazmě, která má spotřebu trochu jinde (reagoval jsem na 16ku větráka, který psal, že je spotřeba lcd vs plazma porovnatelná...). Jinak souhlas - Ťamťungy mají od výroby nastavený podsvícení na režim "Vypaluj mi oči co to dá" ;)

@Georginek: Plynulost není otázkou frekvence (tedy pokud se nebavím o extrémech)... Schválně se podívej na to, jaký mají ty televize procesor na zpracovávání obrazu, většinou platí čím vyšší série tím lepší, klidně můžeš koupit třeba nejnižší model z určitý série čímž většinou přijdeš o vstupy/výstupy, ale dostaneš lepší/plynulejší obraz.

edit: a jinak ve kšeftech typu Datart/Tesco jsou většinou vystavený starý/výběhový modely + puštěný na nich eye-candy bluray od výrobce, akorát těží z toho, že se tam točí hromada lidí takže tam prodaji cokoliv

edit2: mrkni sem https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=393335&postcount=22 a stáhni si to demo, novější Samsungy/Toshiby mají kompenzaci pohybu na +/- stejný úrovni a nepotřebujou k tomu 600Hz
Georginek (2957)|18.11.2010 23:39
To Richmond.. Hmm pekny, to jsem nevedel. To videjko je zajimavy. Trosku se v tomhle ztracim no.
To znamena, ze jde aplikovat to DNM i na monitoru treba? U nejakych filmu mi to dela presne tohle. Asi to bude zalezitost kodeku nebo blbyho nastaveni prehravace.
Nicmene, presne jak je videt v tom videjku, tak takovej obraz sem videl skoro na vsech LCD znamejch, a trhalo mi to oci no......
Kamos si ted koupil Plasmu prave 600Hz a tam to bylo nadherne plynule, sem valil oci.
Richmond (8084)|18.11.2010 23:54
Rozbal si celé téma, je tam někde screen jak podobného výsledku docílit v běžném FFDshow (Deinterlace > Framerate doubler)... Já třeba na filmy když už na ně chci koukat (a ne jen usnout) tak jedu přes WinDVD nebo klasicky WMP a že bych k tomu potřeboval plazmu za 50k se rozhodně říct nedá... U některých levných tv ty kompenzace pohybu nejsou, některý to třeba mají vypnuté na vstupu z pc (taktéž třeba dynamický kontrast) - s tím běž na prodavače, na tohle se ptej a ne kolik to má Hertzů ;). U toho Ťamťungu se to tuším jmenovalo Motion Plus nebo tak nějak...

edit:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=--b9Emk3-kQ&feature=related"]YouTube - LCD 200Hz vs Plasma 600Hz by www FullHD gr[/ame]
...a někde jsem narazil na test, ze kterého vyplývalo, že 600Hz má podsvícení a ne že se 600/s změní obraz... Když už plazmu tak jedině 120Hz/3D páč to těch 120Hz mít zákonitě musí
Georginek (2957)|19.11.2010 00:20
Subfiled motion? ;)
Mel sem zalusk na SAMSUNG PS50C550, SAMSUNG PS50C670, Panasonic VIERA TX-P50U20E, Panasonic VIERA TX-P50U10E

Sam poradne nevim....Nechci koupit zadnej smejd. Hlavne aby to melo "plynuly obraz". Prece jenom 20K neni malo a na par let ji chci mit urcite.....Nez budou v prodeji HoloEmitory :D
Richmond (8084)|19.11.2010 00:31
[quote=Georginek;417454]Subfiled motion? ;)[/quote]
To je ňáká haluz, ty snad chceš motion redukci a ne subpole :D Co jsem naposledy měl možnost ohledat tak Ťamťung z minulýho léta, ledková, 36k a chcípla po 2 dnech nonstop (pruh na obraze) takže bych tě asi od Ťamťungu začal odrazovat, ale měla všechno :D
Prosímtě nejsou náhodou Céčkem značený plazmy? :notsure

edit: to první má možná ten brácha, ale spíš 650 nebo tak nějak, měla by to bejt předposlední série s klasickejma trubicema, myslim že to nemá wifi a ještě něco (dvbc), normálně to mělo stát kolem 20k, ale chtěl vobrovskou a když se naskytla možnost mít to za tu sumu tak to rovnou přitáhl. Obrazově takový hnusný "špinavý" rozostřený, ale to maji asi všechny plazmy (modely za 200k jsem neviděl tak nemůžu porovnávat).
Georginek (2957)|19.11.2010 00:46
Subfield motion a sekundarni pole je to samy ne? Podle stranek Samsungu, je to to stejny. Nebo ne?
Richmond (8084)|19.11.2010 00:51
Podle stránek Samsungu je to plazma a ty jaksi motion plus nemaji (možná kecám, ale myslím že ne, za tyhle prachy není možný dostat takovou elektroniku s takovou úhlopříčkou jako lcd)

Jako mohl bych k němu zajít a ohledat to, ale asi ti to moc nepomůže :D Nejlepší je vzít si sebou flašku s filmem, kterej máš hodně nakoukanej a podívat se co to na tý tv dělá/nedělá - takhle to dělám třeba já s tím, že v první vlně jsem si ještě dával bacha na osd/menu protože mi třeba LG pěkně vypeklo s tou stupidní šedo-růžovou zběsilostí... Na tohle jsou supr Sony/Philips

edit: u lcd je 100/200Hz Motion Plus... Jako mě se třeba líbila obrazově LG H80 nebo tak nějak, ale na krámech stála kolem 45k... Mě zajímají max. 42", nemám 100m2 obývák

edit: zkus si hodit subfield motion do guglu - mi to připadá, že je to právě nějaká "ochrana" proti vypálení obrazu... Jinak nevidím důvod, proč by měl ten obraz blikat, když může stát v klid... A jinak já jsem zvyklý z monitoru (SPVA, Ťamťung a Eizo) a abych řekl pravdu tak jsem zatím neviděl plazmu, která by měla k tomuhle obrazu blíž než třeba ty lcd tv. Mě osobně je to jedno jestli je to plazma nebo lcd, ale jedno vim stopro - každá plazma co jsem viděl byla hnusná nebo už je dneska vypálená, 3d lcd od ťamťungu zase naprd protože není na co koukat a ve finále dostaneš dvoje brejle z čehož jsou jedny vybitý, já osobně bych volil něco mezi.
Georginek (2957)|19.11.2010 01:03
Viz Samsung:

680ka
Sekundární pole s frekvencí 600 Hz (PAL)
Všimli jste si, jak je obraz na plazmových obrazovkách někdy trhaný?
To ale jen v případě, že se nedíváte na nový plazmový televizor Samsung. Každý snímek plynule navazuje na předcházející a plynule přechází do následujícího, protože do každého snímku vkládáme 12 sekundárních polí. To je 600 Hz. Takže obrysy jsou ostřejší, běžící text zřetelnější a problém s chvěním již konečně patří minulosti.

To neni to, o cem mluvime?

670ka
Technologie 600 Hz Subfiled Motion
Všimli jste si, jak je obraz na plazmových obrazovkách někdy trhaný? To ale jen v případě, že se nedíváte na nový plazmový televizor Samsung. Každý snímek je naprosto plynulý, protože obsahuje 10 plných dílčích polí. To je 600 Hz. Takže obrysy jsou ostřejší, běžící text zřetelnější a problém s chvěním již konečně patří minulosti.

Rozdil 2 pole?:notsure
Richmond (8084)|19.11.2010 01:14
600 obrázků mi vychází v prípadě, že mi vloží 12 "něčeho" (nemám tušení čeho) do každýho půlsnímku

Jak ta tv přijde na to co má nebo nemá bejt ostrý? Z toho mi hned vyjde to, že má každá plazma krutě přeostřenej obraz oproti lcd

Prostě pořád mi vychází sips obrazovka o hodně napřed v tom, že má subpixel rozsekanej na pidi čárky a podle toho mi dělá iluzi tmavšího/světlejšího odstínu (podle počtu rozsvícených pidi čárek)

A v neposlední řadě se naskýtá otázka, jak to, že mám plynulej obraz i na 60hz lcd? Prostě 600hz je ňákej reklamní blaf a vůbec nic to nevypovídá o plynulosti. Jako u prvních verzí toho TrimensionDNM mi to bylo jasný - přišel jsem o cca 1cm obrazu na krajích a z toho mi to dopočítávalo obraz, současný verze už mají i ty kraje (jako ty tv)
Georginek (2957)|19.11.2010 01:15
google : A standard video signal is actually a series of still images, flashed on screen so quickly that we believe we are watching a moving image. The typical frame rate used in North America is 60 frames per second (60Hz) meaning that a TV would display 60 individual still images every second. Sub-field drive is the method used to flash the individual image elements (dots) on a plasma panel. For each frame displayed on the TV the Sub-field drive flashes the dots 10 times or more, meaning that the dots are flashing 600 times per second (600Hz) or more. (Example: 60 frames per second x 10 sub-fields = 600 flashes per second).

Tady je priklad na Viera....... Tahle ma 480Hz to znamena 8 vlozenejch snimku,.... https://panasonic.ca/English/audiovideo/plasma/viera2.asp


a todle je taky zajimavy http://www.best-3dtvs.com/guides/what-does-600hz-sub-field-drive-mean/
Richmond (8084)|19.11.2010 01:23
Jj, NTSC (Amerika) má půlsnímků/s, chceš li 60fps - ale ten obraz je prokládanej při těch 30fps takže když ho dáš dohromady tak v něm jsou takový čárky, pc jede na plný snímky (progresivně), čárky tam nejsou. Klasická tv není nijak omezena na rychlost vykreslování, proto je to na crt vždy plynulejší.

Ale to furt nic neříká o plynulosti. Při 60fps (chceš-li Hz) to jede jak z praku

http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Product/1189528458632 Stáhni si to, dej do toho DVD (PAL, 25 půlsnímků/50 snímků/s) zapni TrimensionDNM a pak si polož otázku jestli potřebuješ 600hz nebo kompenzaci pohybu :rolleyes:

edit: ale dyť je to blbost reklamní, plazma měla rychlost odezvy rychlejší v dobách, kdy bylo lcd v plenkách (v tý době měla plazma navrch, postupem času jí lcd předběhli), pak se zjistilo, že neumí 120hz/vykreslovat 2 obrazy (pro 3d) tak se zase plazma hla někam (120hz) a teď když už neví čím by namasírovaly nový zákazníky tak si vymejšleji kilohertzový blbosti... Je to stejnej umělej boj jako levnější 3d s nutností brejlí vs bez brejlí - jedno ti zastiňuje střídavě oči abys jednou dostal pro levý a podruhý pro pravý (tzn. 60hz pro každý oko = 120hz) nebo se dělají skládaný lcd, ale je to taky dražší. Je to asi jako když vidíš dynamickej kontrast bilión ku jedný a pak ve tmě zjistíš, že to ta tv prostě zesvětluje a celej obraz pulzuje (a nejde to v horším případě vypnout)

edit2: k podobnýmu závěru došly v tý recenzi co jsem četl já - je to blbost ;) Buď tam budu mít něco, co mi podle nějakýho algorytmu spočítá průnik pixelů mezi snímkama a tudíž shodim reklamní kecy o všudypřítomné ostrosti a budu to muset pohánět něčím za co si nechá výrobce zaplatit nebo to do těch levnějších prostě nedám, ale můžu to převlíknout za haluz s 5000hz. Některý tv to třeba neumí zapnout na mkv/fullhd některý třeba jo, ale obnovovací frekvence prostě nemá smysl hnát do hodnot převyšující blikání zářivky... Jak říkám - Ťamťungy s motion plus jsou ok, toshiby taky, sony taky (ty tomu nadávaji jinak) a Sharpy/Philipsy jen některý, nejspolehlivější to fakt bude s tím filmem na flašce protože prodavač ví prd a dneska je těch tv tolik typů že už to nikdo nemá šanci vyzkoušet...
Georginek (2957)|19.11.2010 01:33
No abych se spravne vyjadril, ja proste chci televizi, ktera bude plynule zobrazovat obraz. Jak sport, tak filmy ( Hlavne horizontalni pohyb ). Vim ze na PC se da nastavit v kodecich vselicos, ale na ty televizi z toho mam strach, abych si proste nekoupil blbe neco, co nebude plynule.
Takze jak vybirat?
Richmond (8084)|19.11.2010 01:44
Viz ta fleška...

Já ti můžu mrknout na tu bráchovou plazmu, ten ťamtung s brejlema to má stopro ale je to lcd... Jako ještě bych si mohl vzít fullhd mkv na flešku a zkusit ho nakrmit z toho jestli to dá - to třeba zajímá mě a taky se to nikde neuvádí nebo prodavač krčí ramenama (nebo řekne "asi jo" hlavně si to kupte :D), kolik to má hz mi nezajímá, hlavně jestli jdou ty kraviny vypnout a ať tomu nešajnuje modrá ledka a zvládnu pohyb v menu s 1.5promile pod kožichem... Jsem prostě jednoduchej :D
Georginek (2957)|19.11.2010 01:57
No, taky sem si cetl clanek o 3d Plasmach. Zajimavy, prejeli tam LCD na plny care.viz http://www.best-3dtvs.com/guides/plasma-vs-lcd-3d-tv/ Asi mozna nasetrim a radsi si koupim tu Plasmu 3d, kde to bude skutecne 2x a nebo se jeste budu pidit a ignorovat ty marketingovy blbosti.

Kamosovo rodice si koupili Plasmu LG 50 asi za 19K s tim ze je to 600hz ( a skvely ) :D , tak tam asi pujdu shlednout nejakej ten fotbal ci kus filmiku na ukazku.....Jestli se to bude sekat nebo ne to se uvidi....

Kdybys treba vedel nejaky dobry stranky, kde bych si o tom mohl neco pocist, nebo par odkazu, ci recenzi konkretnich televizi, byl bych vdecny....


PS: A presne tohle nechci aby ta televize delala treba pri sportu ci akcnich filmech. TO je na vypichnuti oci...
Richmond (8084)|19.11.2010 02:15
Projeli na plný čáře... No budiž, ale dneska je 2010 a za dveřma 2011 - ale ledacos to napovídá o elektornice a odezvách lcd v tý době (jak jsem psal, plazma měla v odezvách nad lcd navrch) ;) A právě tyhle výběhový modely najdeš v těch teskách/datartech - obecně na místech se zvýšenou nápní nemocí, tam se prodá všecko...

Jj, chápu - taky miluju když mi při akční scéně nebo pohybu kamery do strany cuká obraz... Proto framerate doubler/Trimension, naštěstí jsem to praktikoval poměrně brzo po nástupu dvd/divxu, ale ledacos jsem si vytrpěl... Proto nechápu lidi co jedou na VLC bez frameratedoubleru a ještě na film s 23fps... Nebo obráceně když mi někdo řekne chci pc jenom na filmy...
Georginek (2957)|19.11.2010 02:48
Jasne, ja hlavne hledam na netu,no. Mas pravdu, nejlip letej telky kolem 10-12 z Datartu, Euronics, jenom protoze lidi chtej mit doma LCD misto CRT...Ale je jim jedno jaky LCD. Ja sem hroznej stoural a nespokojim se jen ta s necim.
Ja hodne sleduju ve WMP, tam je to vetsinou plynule. Ve Vlc mkv.

A prave proto, ze na televizi zapnuti Framerate doubler ci neco obdobneho neni, nastavovani kodeku, ruzne prehravace, prave proto si chci dobre vybrat a nekoupit nejaky trhajici se svinstvo.
Mam to do tmavy mistnosti, stejne koukam jen vecer, hry na ni hrat nebudu, sleduju hlavne sport (fotbal, hokej,auta) a akcni snimky (ne ty utahany co moje stara), takze se kamera pekne hejbe a opravdu nechci slapnout vedle. Bud teda Plasmu ( z tech novejsich jakoukoliv) nebo LCD s 120Hz ale tam uz je jina cena u 127cm.
Kozouš (500)|19.11.2010 05:03
Pánové, nejste už tak trošku OT?:rolleyes:
Richmond (8084)|19.11.2010 07:22
[quote=Kozouš;417483]Pánové, nejste už tak trošku OT?:rolleyes:[/quote]
Trošku? A vůbec, běž si laskavě dopsat sestavu do toho tvýho threadu, ju? :rolleyes:

Je fakt, že by to chtělo už minimálně jinej název, to nepopírám :D No možná bych to mohl sesbírat i z ostatních vláken a udělat thread "jak nepřijít o oči a nekupovat 600Hz plazmu" :idea
dzandra (1368)|19.11.2010 09:41
[quote=Kozouš;417483]Pánové, nejste už tak trošku OT?:rolleyes:[/quote]

OT už byl třetí příspěvek, ale pokud jsi to četl celé, tak se tazatel rozhodl pro nenákup ssd a koupení plazmy. A tak se rozjela pro mě celkem zajímavá diskuze. Já budu ot protože chci sharp LED :D
Georginek (2957)|21.11.2010 16:24
No, nadhodil jsem podobne tema na TVF, ale pripada mi, ze snad jen jeden clovek pochopil o co se mi vlastne jedna a dalsi si ze me delali srandu. :hmm Skutecne sem se vic dozvedel tady od Riche, i kdyz jsem si to stejne neujasnil uplne......
Bejvalej spoluzak dela v Panasonicu, tak ze prej by byla i sleva pro zamestnance, a urcite mi to vysvetli... No budu ho muset nahanet...