reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: jednoduchá konverze DVD do jednoho avi

Neregistrovaný (0)|17.11.2010 21:31
Tazatel: had

Znění dotazu: Ahoj, poradíte mi prosím nějaký SW, kterým se dá jednoduše převést DVD do JEDNOHO DivX (XviD) souboru. Zkoušel jsem SUPER, ale vždy mi to vytvoří tolik AVI kolik je VOB souborů na DVD.
Jde mi o to, mít film v jednom souboru a ideálně jedním krokem. Díky za odpověď.
Pitomec (251)|17.11.2010 21:44
Z VOB to nejde tak jednoduše, protože VOB obsahuje všechno, tj. video + všechny audio stopy + titulky. Takže napřed z VOB udělat stream video + stream požadovaného audia (VobEdit) a pak to nějakým softem překlopit do DivX (Canopus ProCoder 3 apod.).
Ovšem prznit DVD-Video převodem do něčeho jinýho je v dnešní době už poněkud mimo...
had69 (2)|17.11.2010 22:16
....Ovšem prznit DVD-Video převodem do něčeho jinýho je v dnešní době už poněkud mimo... ...

- no já vím, ale jde mi o to nějak zkomprimovat DVD a nahrát x filmů na SD nebo DVD na cesty pro děti. nechce se mi brát originály DVD (už jsem 2 zničil). - Nevím co jiného by se dalo použít. (Jsem lama a znám jen DivX)
durib (1141)|17.11.2010 22:18
A co třeba AutoGK?
astec (1823)|17.11.2010 22:30
[quote=had69;417209]....Ovšem prznit DVD-Video převodem do něčeho jinýho je v dnešní době už poněkud mimo... ...

- no já vím, ale jde mi o to nějak zkomprimovat DVD a nahrát x filmů na SD nebo DVD na cesty pro děti. nechce se mi brát originály DVD (už jsem 2 zničil). - Nevím co jiného by se dalo použít. (Jsem lama a znám jen DivX)[/quote]

Na cesty divx stačí, je to klasika. A jednoduchá. Pokud nechceš ptákoviny okolo, bonusy a tak, tak vybereš takřka vždy ten nejdelší soubor a ten převedeš

Tady jsem našel návod.
http://dvd.brainweb.cz/dvdx-1.htm
had69 (2)|18.11.2010 00:33
OK, díky moc za tipy.
vyzkoušel jsem oba programy.
autoGK - se mi zdá pomalý 2h DVD komprimoval 1h20min
DVDx se mi zdá rychlejší, ale z nějakého důvodu se po chvilce tvářil jako že je hotovo, ale zpracoval jen prvních 6 minut filmu :((
veny (161)|18.11.2010 08:45
Zkus DVD Fab rychlej,českej,jednoduchej. Ale placenej. ;)
durib (1141)|18.11.2010 09:29
[quote=had69;417225] autoGK - se mi zdá pomalý 2h DVD komprimoval 1h20min[/quote]
To zalezi na rychlosti tveho PC a na pozadovane kvalite videa. Pokud tam das 2-pass a vysoky bitrate a nejakou pokrocilou komprimaci, protahne se to klidne i na dvojnasobek puvodni delky videa. Vsak neni prece problem to nechat bezet pres noc, treba i 20 videi ;)