Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Víkendová diskuze: Ochrana vašeho PC

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Ochrana vašeho PC

Jak chráníte svůj vlastní počítač? Máte veřejnou IP? Používáte jiný než Windows firewall? S jakou kombinací antiviru a firewallu máte nejlepší zkušenosti? Jak si podle vás vedou freeware ochranné programy oproti těm placeným? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Asi pol roka(možno i viac) používam Free Avast! a Comodo Firewall... poradili mi ho tu na fóre a ja si nemôžem sťažovať - systém sa nespomalil, nič sa zatial nepokakalo, takže som spokojný

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Co jsem si zaplatil předplatné časopisu CHIP tak mám AVG 9.0 Chip Edition a můj PC je bez problému běží bez doposud žádné detekci viru, trojana, ...... Někteří zas AVG kritizují, ale co člověk to názor. Já a to je hlavní jsem spokojen

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

V současné době doma na všech PC běží Eset Smart security a bez problému. Citlivá data na počítačích nejsou, takže firewall používám leda ten od MS. A IP mam neveřejnou.

Citace Původně odesláno od athens Zobrazit příspěvek
    Co jsem si zaplatil předplatné časopisu CHIP tak mám AVG 9.0 Chip Edition a můj PC je bez problému běží bez doposud žádné detekci viru, trojana, ...... Někteří zas AVG kritizují, ale co člověk to názor. Já a to je hlavní jsem spokojen
    Zkus si pořídit eseta. Mam zkušenost, že když na PC běželo AVG7 tak žádná detekce viru. Odinstaloval jsem ho, a po instalaci NODu32 v2.50 bylo nalezeno 28trojských koní. Možná se AVG zlepšilo, ale od této doby mu jaksi nevěřím. Pokud dělám jednou za uherský rok nějaké PC, tak používám AVIRU (tady byla jednu dobu celkem vychvalovaná, tak ji dávám)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Microsoft Security Essentials, dříve AVG
    veřejná IP

žádný problém

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Mám NOD, bohužel prošlý už asi 2 měsíce a nevím čím ho nahradit (platit se mi už nechce, zas tak dobrý není). Zkoušel jsem Aviru na jiném počítači a na můj nesmí. Prostě si usmyslela, že pár čistých souborů má v sobě vir a ignorovat nešlo nastavit natrvalo (kdysi mi je bez mojeho svolení rovnou smazala).
    Firewall jsem používal free Keiro, ale s W7 64bit si u mě moc nerozumí, tak mám pouze Windows Defender. Zkoušel jsem i Comodo a u mě propadlo, miliarda nastavení a to co jsem používal u Keira jsem nikde nenašel.
    Ještě používám Spybot, u toho maximální spokojenost, akorát by mohly u něj fungovat automatické aktualizace.

Jinak skutečné problémy se u mě už roky nevyskytly, naposledy ten virus, co vypínal Windows XP a pak už jenom pár drobností co našel Spybot.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Používám Avast Free a Comodo a zatím bez problémů ... ono to je stejně hlavně "o hlavě". Ještě mám zapnutý firewall na routeru.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Dřív NOD s Kerio firewalem,potom EsetSmart a teď zkouším věci od Symantecu Norton360,NIS 2010 a na virtualu NIS 2011.Jinak neveřejná IP a schovávačka za routerem,takže by ani firewal nebyl potřeba.Nicméně pro prozkoumání bezpečnostních balíků je firewal zapnutej i v nich.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

U sebe AVG, děti mají německou Aviru.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

AVG Free a dřív AVG plnou verzi (rozdíl jsem ani neregistroval). A pak jakýsi firewall v routeru.

Neregistrovaný

comodo internet security , uz 8 mesiacov na win7 64bit a zatial ok

Nováček
    Registrace
    May 2006

NVidia Firewal, implementovaná v nForce chipsete od éry nForce2 (momentálne nForce 680a SLI) - pod Win XP. Windows 7 som s tým zatiaľ nerozchodil.
    AVG 5,6,7,8,9,2011 Free - musím zaklepať, ale za tých 5 rokov, čo AVG používam, tak som nemal žiaden vírus. Prvý rok som mal AVG predplatené od providera, potom som objavil Free edition - ako bežný užívateľ so žiaden rozdiel nepocítil. Inštalujem to aj na kompy v rámci rodiny - 100x lepšie, ako rôzne 'freeware' sliediče, ktoré narobia viac paseky ako úžitku.
    S vírmi na USB kľúčoch si to bez problémov poradí tiež.
    Naposledy upraveno uživatelem dondrusco: 19-11-2010 v 13:17

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Avast Free a Comodo Firewall (s vypnutým otravným Defence), navíc mám všechny PC za routerem (NAT). Považuju je za rozumný řešení pro domácí podmínky, vzhledem k jejich ceně

IP mám veřejnou (občas se připojuju i zvenku pomocí OpenVPN).

Jinak zásadně (už několik let) používám limitovaný uživatelský účet (pro ostatní uživatele bez debat, ale i sám, pokud potřebuju něco přenastavit tak povětšinou postačí "Spustit jako", málokdy se musím přehlašovat). Úspěšně jsem si na tuhle filosofii práce (obvyklou v Linuxu, který taky používám) zvyknul i pod Win a nečiní už mi žádný větší obtíže (pouze je občas nutno správně poladit oprávnění na disku nebo v registru).

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Drive jsem mel ESET, pak jsem zkusil CIS, ted mam MSE. Mam takovy pocit, ze se mi "hrozby" vyhybaji, proto ten prechod Asi to bude tim, ze casto preinstalovavam system a nejsem pako, co klikne na "Miluji te".
    Take mam kvalitne nastaveny router FW (v ramci mych znalosti).

Nováček Avatar uživatele randomofamber
    Registrace
    May 2008

Ce se týká HW: Připojení do napájecí sítě přes přepěťovou ochranu. U Win7 pak využívat hybridní uspávání.
    Co se týká aplikací: NAT, NOD, vlastní soudnost, jednou za čas (tak 1/4 roku) udělám image aplikačního HDD...
    Co se týká dat: Min. jednou denně z Pracovní stanice "zrcadlím" pomocí aplikace data na Datový server se 3 disky. Jeden systémový, zbylé dva jen na data s tím, že nemám RAID1 (RAID1 jsem opustil protože při SW a někdy i HW selhání stejně nepomůže), ale opět "zrcadlím" data pomocí aplikace jednou denně.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: Netbooky?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 24-11-2012, 15:48
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?