Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: PC pro hraní her v ceně 20 000 - 22 500 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Zaměření pro: hraní her -

Platforma: nevím
    Operační systém: ne -
    LCD monitor: 19 palců

Poznámky a periferie: Procesor: http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-...5w-d153439.htm - přemýšlel jsme i o intelu,ale je o hodně dražší
    Základní deska: http://www.alza.cz/gigabyte-890fxa-ud7-d193101.htm - snad jsem vybral dobrou,aby si rozuměla s grafickou kartou i procesorem,nevyznám se v tom,možná je zbytečně drahá
    HDD: http://www.alza.cz/western-digital-c...he-d154572.htm míň než 1TB určitě ne
    RAM: http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-...l9-d149200.htm
    Monitor asi: http://www.alza.cz/19-benq-bl902m-d195946.htm ,nevyznám se v nich,ale širokoúhlej mě nepřijde moc dobrej pro hraní her
    Grafická karta: http://www.alza.cz/gigabyte-n470oc-13i-d171925.htm buď tahle,nebo nějaká jiná výkonově srovnatelná,tahle me totiž přijde docela drahá
    Zdroj: vůbec netuším kolik wattů,ani od jaký firmy
    Case: určitě ta nejlevnější co půjde,stejně bude schovaná pod stolem
    Chlazení: je OK?
    CD/DVD mechanika: jakákoliv co přehrává dvd/cd a vypaluje,předpokládám že se cena pohybuje okolo 1000 kč

snad jsem na žádnou "důležitou" součástku nezapomněl

na čem by se v rámci "úspory" dalo ubrat,aniž by se to nějak výrazně podepsalo na výkonu sestavy ? Ram je možná až moc,ale cenově jsou jen malý rozdíly a taky si myslím,že procesor se na FPS hry zrovna moc nepodepíše

co by jste vyměnili vy ?

Maximální cena je 25 000 kč
    Naposledy upraveno uživatelem Alfajk: 19-11-2010 v 21:34
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Tvé návrhy jsou spíš nic než moc tak tady je můj návrh sestavy

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od athens Zobrazit příspěvek
    Tvé návrhy jsou spíš nic než moc tak tady je můj návrh sestavy
    čistě "podle čísel" jse mě zdá o 1/3 horší než to moje,ale zdání může klamat,zase tak moc se v tom neoritentuju

monitor určitě nechci širokouhlej, grafická karta je určitě kompatibilní s deskou? grafická karta využívá PCI Express x16 2.0,ale deska ho nemá

navíc,jestli dobře koukám,tak deska nemá sata3 ale disk je sata3

jinak pokud to ta deska má,jakto že je o tolik levnější,než ta,co jsem vybral já ? a pokud bych zůstal u toho,co jsem "sestavil" já,co z toho bys určitě vyměnil ?

/edit > sem slepej, pci express 2.0 tam je a dokonce i sata3
    Naposledy upraveno uživatelem Alfajk: 19-11-2010 v 21:22

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Na hraní her koupit 19" monitor, to je teda dost úlet. Obvykle si herní pařmeni berou 24" v plným HD, ne-li dokonce v 1920x1200

A TB HDD ti taky k ničemu není, to bych spíš bral 2x 500GB (nebo 1x500 + další větší dle potřeby)

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj

Disky bych dal dva. Jeden nejakej rychlejsi a mensi na system a druhej vetsi na data.
    O moc vic te to neprijde a je to urcite lepsi reseni.
    Desku co jsi mel napsanou - je to zbytecne drahe, neco kolem tech 2-3t staci.
    Grafiku treba tuhle Gigabyte ATI Radeon HD 5850 1GB DDR5 GV-R585OC-1GD, je ticha.
    Co se tyka procu, porad tady vsichni vychvaluji jen 4jadro od intelu, jenze me osobne
    prijdou uz moc drahe (teda alespon i7cky ...).
    My jsme na hrani brali 6ti jadro od amd a je to dobre - AMD Phenom II X6 1055T
    (muzes pekne taktnout). Ale i ten AMD Phenom II X4 965 Black Edition je dobrej,
    otazka zni, jake dalsi vyuziti bude mit ten comp.
    A na to nejakej lepsi chladic, tento se osvedcil Scythe Mugen 2 Rev.B CPU Cooler,
    dobrej a tichej.
    Pameti muzes zatim klidne nechat jen 4GB, vsak uvidis, dokoupit dalsi muzes vzdycky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Na hraní her koupit 19" monitor, to je teda dost úlet. Obvykle si herní pařmeni berou 24" v plným HD, ne-li dokonce v 1920x1200

A TB HDD ti taky k ničemu není, to bych spíš bral 2x 500GB (nebo 1x500 + další větší dle potřeby)
    ted mam 19" CRT a naprosto mě vyhovuje,sice všechno běží na nejnižší detaily,ale dá se to...1280 x 1024 je maximum co může poskytnout 19" žejo ?
    nebo ty snad máš něco jako http://www.alza.cz/lcd-monitory/24-a...bl-d151907.htm ? to přece nemůžeš ani stíhat sledovat 65 nebo kolik centrimetrů,to je větší než některý televize

už teď mam 500GB dat,který někam musím dát a to ještě nemám nainstalovaný "nový" hry,která má každá kolem 20GB

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Doctor01 Zobrazit příspěvek
    Ahoj

Disky bych dal dva. Jeden nejakej rychlejsi a mensi na system a druhej vetsi na data.
    O moc vic te to neprijde a je to urcite lepsi reseni.
    Desku co jsi mel napsanou - je to zbytecne drahe, neco kolem tech 2-3t staci.
    Grafiku treba tuhle Gigabyte ATI Radeon HD 5850 1GB DDR5 GV-R585OC-1GD, je ticha.
    Co se tyka procu, porad tady vsichni vychvaluji jen 4jadro od intelu, jenze me osobne
    prijdou uz moc drahe (teda alespon i7cky ...).
    My jsme na hrani brali 6ti jadro od amd a je to dobre - AMD Phenom II X6 1055T
    (muzes pekne taktnout). Ale i ten AMD Phenom II X4 965 Black Edition je dobrej,
    otazka zni, jake dalsi vyuziti bude mit ten comp.
    A na to nejakej lepsi chladic, tento se osvedcil Scythe Mugen 2 Rev.B CPU Cooler,
    dobrej a tichej.
    Pameti muzes zatim klidne nechat jen 4GB, vsak uvidis, dokoupit dalsi muzes vzdycky.
    díky za rady,a na tý základní desce uberu...
    grafiku preferuju spíš nvidia kvůli PhysX a přátelštějšímu UI
    mno a šestijádro na hry ? vždyť s tím většina her ještě neumí pracovat,navíc já taktovat nebudu,neumím to -.-
    o 4 GB ram jsem přemejšlel,ale cenový rozdíl mezi 4 a 8GB,když vemu,že je to dvojnásobek,tak těch 800 korun co ušetřím,mě přijde málo...
    taky mě napadlo koupit 2 disky,500 GB a 500GB ,nejlíp raptora na hraní,jenže už na to není místo v rozpočtu,nevím co by se dalo vynechat,aby na to zbylo,protože v tý mojí sestavě jsem ještě nepočítal s case+zdroj(takový blbosti jako zvuková karta atd postačí integrovaný)

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

A co se ti nelíbí na mém návrhu. Cena je kolem 20t a tvůj stroj je 25t. Možná bych vyměnil 1TB Black za Blue a dokoupil SSD disk na systém.

Raptora určitě néé a 4 GB ram ti budou úplně stačit

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Já bych v této cenové relaci šel už do intelu a i5-760. Na hry je intel lepší.

Zhruba takto? Vybral jsem tedy non-TN monitor, nevim jestli to oceníš (lepší pozorovací úhly a barvy). Jinak monitor rozhodně minimálně 22" 1680*1050.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Tak kup zatim jen novej na system, na data treba ponechej ten co mas a jak budou zase penize, muzes koupit novej.
    S tou ramkou je to jako s tim diskem, musel bys dan ted naraz vic penez.
    Sestijadro na hry - ono kdyz vezmes kolik stoji ... a v testech to taky nebylo spatny - na zakladni frekvenci to natrelo i7-930 jestli se nepletu a kdyz se to jeste taktne ..
    Neni to nic sloziteho, da se o tom dost precist co poradit.
    Jinak jak jsem rikal, jde o to na co to budes jeste potrebovat mimo hry.
    Klidne vem i ten AMD Phenom II X4 965 Black Edition.
    Jak se tu jeste pise vic o monitoru, takova 23" +/- je idealni.
    Moc to nestoji a je to velikostne tak akorat, zvyknes si.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Já bych v této cenové relaci šel už do intelu a i5-760. Na hry je intel lepší.

Zhruba takto? Vybral jsem tedy non-TN monitor, nevim jestli to oceníš (lepší pozorovací úhly a barvy). Jinak monitor rozhodně minimálně 22" 1680*1050.
    SSD disky jsou ještě dost drahý,zatím mě žadnej mechanickej "naopustil",tak jim i nadále důvěřuju,místo 1 GB ale vemu 2x500GB
    původně jsem intel chtěl,jenže intel nemá hypertransport a v budoucnu nemám v plánu počítat nějaký vědecký úlohy,takže 6 jader moc nevyužiju

ta sestava od tebe se mě líbí víc,ale asi zvýšim ram na 6GB a grafiku jsem původne chtěl 1GB DDR5...jakej je hlavní rozdíl mezi ATI/NVIDIA/AMD grafikou? ingame reklamy bejvaj většinou od nvidie,myslím že nějak "It's Meant To Be Played"

ten monitor si ještě nechám projít hlavou,naživo jsem ještě 24" neviděl,tak si to nějak neumím představit...nebejvá problém se sledování jednoho konce obrazovky zároveň s tím druhým,když sedím půl metru od něj ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Na co 2x500GB? Je to naprostý nesmysl, raid 0 ti rychlost prakticky nezvýší a raid 1 je z mých zkušeností většinou nanic, pokud klekne 1 disk, často veme data i na 2. disku nebo kleknou oba disky najednou kvůli jinému problému. (Pro důležitá data musí být záloha offline, třeba na externím disku co je většinou vypojený ze sítě.)
    Paměti ber buď 4GB a nebo rovnou 8GB (ideálně 2 moduly po 4GB).
    Neřeš nějaký Hypertransport i na hry je Intel lepší, pokud na něj peníze máš, tak se vyplatí. Taksamo neřeš reklamy, výrobce a množství paměti u grafické karty a kup buď tu Nvidii GTX460 768 MB, nebo dražší HD6850.
    24 palců není moc, mohlo by být i víc kdyby nebyly ty větší tak dtrahé ...

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Tak pod to se podepíšu..
    2 disky zbytečnost, 4 nebo 8Gb ram (a téměř jistě ti bude 4Gb stačit)

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Alfajk Zobrazit příspěvek
    místo 1 TB ale vemu 2x500GB
    Proč.

původně jsem intel chtěl,jenže intel nemá hypertransport
    AMD zas nemá QPI Neřeš blbosti, pro tebe jsou tyhle věci nepodstatné.

ale asi zvýšim ram na 6GB
    Nevidím důvod. 4GB je na dnešní poměry do takového PC dostačující. Dokoupíš kdyžtak časem. 6GB vzhledem k platformě není moc vhodné, to spíš 8GB.

"It's Meant To Be Played"
    Protože když do nějakého herního studia nalijou peníze, tak jim tam dají logo

ten monitor si ještě nechám projít hlavou,naživo jsem ještě 24" neviděl...
    Já tam vidím 22" v té speedsnailově sestavě. Na půlmetru akorát.

/jo, hlavně že píšu rychle

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od NHKG Zobrazit příspěvek
    Na co 2x500GB? Je to naprostý nesmysl, raid 0 ti rychlost prakticky nezvýší a raid 1 je z mých zkušeností většinou nanic, pokud klekne 1 disk, často veme data i na 2. disku nebo kleknou oba disky najednou kvůli jinému problému. (Pro důležitá data musí být záloha offline, třeba na externím disku co je většinou vypojený ze sítě.)
    Paměti ber buď 4GB a nebo rovnou 8GB (ideálně 2 moduly po 4GB).
    Neřeš nějaký Hypertransport i na hry je Intel lepší, pokud na něj peníze máš, tak se vyplatí. Taksamo neřeš reklamy, výrobce a množství paměti u grafické karty a kup buď tu Nvidii GTX460 768 MB, nebo dražší HD6850.
    24 palců není moc, mohlo by být i víc kdyby nebyly ty větší tak dtrahé ...
    Já nic o RAIDu nepsal a ten důvod je jednoduše v tom, že pokud budu nějaká data ukládat, tak není moc ideální k tomu používat systémový HDD.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč