reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neotevření HDD v XP i když ho PC vidí

Dr.Street (4)|20.11.2010 12:10
Ahoj prosim vás mam dotaz, mel jsem na pc modrou smrt, neslo s tim nic udelat tak jsme vyndal HDD1 na ktery byl systém plus nejake data. Dal novy HDD a na nej nainstaloval XP, druhy HDD2 co tam byl puvodne s daty je v poradku a normalne se hlasi a spolupracuje. Tak jsem dal dal HDD1 do přenosného pozdra a zkusel nacist pres USB - PC ho nasel zobrazi se jako HDD ale nelze otevřít aby jsme si mohl stahl ty data co tam byly jsou pro me docela dulezite a nemam zalohu:( Nemate nejaký tip jak ho otevřít? Normalne se točí všechno ale proste ho neotevřu diky moc za informace.
Salamander (6177)|20.11.2010 12:14
Co znamena nejde otevrit? vyhodi to nejakou chybu, nebo vubec nic?

// Pokud by byla nouze, zkusil bych se na nej dostat z Linuxu, stacilo by treba ze stazeneho LiveCD nebo flash disku ...
Dr.Street (4)|20.11.2010 12:17
nee zadnou chybu nevyhazuje, normalne ho najde jako disk H: pak dam pravy a otevrit asi 2 minuty se to nacita a pak se zobrazi: aby disk mohl fungovat musi byt naformatovan tak to davam ze ne, to nechci.
Salamander (6177)|20.11.2010 12:20
no, mozna bude poskozeny souborovy system ... zkusil bych to v tom Linuxu, pripadne by to melo jit opravit programem gpart :)
Dr.Street (4)|20.11.2010 12:34
Aha a prosim te nemas nejaky kontakt icq nebo skype kde by jsi mi to mohl vysvetlit podrobneji jsem amater, takze bych byl moc rad treba kam jak instalovat linuxy atd... napis mi kontakt kdyz tak na mail [email]Dr.Street@seznam.cz[/email] diky moc
Salamander (6177)|20.11.2010 12:48
Tak jestli mas volny flash disk, stahni si http://unetbootin.sourceforge.net/ + Z nabidky Parted Magic
Dr.Street (4)|21.11.2010 12:34
dneska ozkoušeno na APPLE a ten ho take jen nasel ale nemohl otevrit. Nemuze tam byt nejaka mechanicka zavada? Muzete mi doporucit nejake reseni, jsem v tomto amater:(
Dojigiri (1629)|21.11.2010 13:26
Zkus ho načíst pomocí PartitionFindAndMount. Pokud by ten ho neotevřel a nepřečet, tak potom např. GetDataBack for NTFS (pokud tam byl NTFS), s tím mám dobrý zkušenosti - je např. na Hirens Boot CD.